Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az EQ tesztek hatékonyan...

Az EQ tesztek hatékonyan mérik azt, amit a mindennapokban érzelmi intelligenciának hívunk?

Figyelt kérdés
Csak mert kijött az egyiken, hogy az autisták/Aspergeresek szintjén állok ebből a szempontból, de nem érzem, hogy a valóságban annyira gáz lenne a helyzet, vagy hogy ne tudnék fenntartani normális emberi kapcsolatokat.
2019. ápr. 27. 13:40
1 2
 1/14 anonim válasza:

Röviden: nem. Már az IQ-ról is nagy viták vannak (és voltak), mivel sok különböző, statisztikailag nem összehasonlítható típusú tesztje létezik, és alapvetően megkérdőjelezhető, hogy az intelligencia annyiból áll-e, amennyi azokban a tesztekben van (arról nem is beszélve, hogy bizonyos szint felett nem is ad megbízható eredményt). A később kitalált EQ-ról néhányan pedig egyenesen azon a véleményen vannak, hogy nem létezhet, mivel sem etológiai, sem hétköznapi nézőpontból nincs köze az érzelmeknek a szó szoros értelmében vett intelligenciához (megjegyzés: a legújabb hülyeség pedig az úgynevezett "spirituális intelligenciaszint"). Én is töltöttem ki ilyen teszteket, szerintem népámítás, értelmetlen, oda nem illő kérdések sokaságával.

Összefoglalva: egy ilyen teszt nem fogja "kimondani" rólad, hogy jól funkcionáló autista vagy (persze az ellenkezőjét sem).

2019. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Adj linket, kitöltöm.
2019. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 27. 18:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Ide regisztálni kell. És valószínűleg,- mert az ő bevett szokásuk,- szcienlológia hálózat. A kiértékeléstől jót nem várhatsz, mert a behálózás a céljuk.
2019. ápr. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem kell regisztrálni, simán átugrod azt a részt.
2019. ápr. 28. 05:53
 6/14 anonim válasza:
Első vagyok. Ezek vállalható tesztek, nem a nem létező érzelmi intelligenciát célozzák. De ezek sem fogják egyértelműen meghatározni az autizmust, ahhoz erre szakosodott pszichiáter kell. Egyébként ez spektrumzavar, nem lehet általánosítani; van olyan, aki felismeri és helyükön kezeli az érzelmeket.
2019. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Egyébként az 'empathy quotient' és az 'emotional quotient' nem ugyanaz! Te a kérdésben érzelmi intelligenciáról írtál...
2019. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

És mindkettőre bevett mozaikszó az angolban az EQ? Annyiban vagyok biztos, hogy a magyar nyelv egyedül érzelmi intelligenciaként értelmezi. Azt semmiképpen nem gondolom, hogy a kettőnek egyáltalán ne lenne köze egymáshoz.

Autista nem valószínű, hogy vagyok, már csak azért sem, mert az AQ eredményem bőven tűréshatáron belül volt. :D Ami esetleg utalhatna rá, az az, hogy bizonyos, mások által gyorsan elfelejtett számadatokat/dátumokat fel tudok idézni egy-két-három évre visszamenőleg (a százalékos értékeket különösen szeretem), számomra még ismeretlen emberek társaságában feszengek, nehezen találom fel magamat, plusz viszonylag magas az IQ-m, bár nem voltam sosem a tipikus, minden matekversenyt megnyerő csodagyerek. Ezeket kicsit kevésnek érzem a gyanúhoz, de lehet, hogy csak én nem látok rá eléggé a témára.

2019. ápr. 28. 12:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt a texteredményem


If you want to link to your results, copy the following link:


[link]

2019. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Férfi vagy? :D
2019. ápr. 28. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!