Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Borderline személyiségzavaroso...

Borderline személyiségzavarosok, hogy boldogultok a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Sajnos én is az vagyok,és szörnyű az egész. Mindenhez kettős a hozzáállásom, segítséget se nagyon kapok, de mivel megbízhatatlanok az érzéseim az is lehet hogy mindig én adom fel túl hamar... Mindent feladnék sokszor,mert ez egy nagyon csapongó és üres állapot sajnos.

Az lenne a kérdésem hogy van itt aki kijött ebből? Hol lehet normális orvost találni, meg egyáltalán mi segít ha hiába adnak tanácsokat, mert én értem hogy hol rontom el a dolgokat de nem bírok el az érzéseimmel, így hibát hibára halmozok :(



2018. jan. 19. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerem ezt a dolgot. Hogyan befolyásolja ez a mindennapokat?
2018. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ugye korábbi tapasztalatokból folyton azt érzem hogy mindenki utál, meg bántani akar, így tele vagyok paranoiával és haraggal. nagyon szélsőségesen változik a hangulatom és a személyiségem, nincs olyan hogy én, mert 10perc mulva totál más a világképem. olyanokkal is hülye vagyok akik amugy jó szándékkal állnak hozzám csak rendesen ráparázok hogy ártani akar. voltak már öngyilkossággal kapcsolatos dolgaim, inkább nem is részletezném, és rettenetesen felelőtlen vagyok.. hát röviden ennyi :(
2018. jan. 19. 12:51
 3/18 anonim válasza:
100%
Nekem is van, enyhén. Mióta nyugodt körülmények között élek, s főként mióta anya lettem, nem jelentkeztek a tünetek.
2018. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szarul. Barátaim nincsenek, a “szakemberek”ben már nem bízok, viszont van egy párkapcsolatom, amiben nagyon sok munkám van, mert őt is majdnem elmartam magam mellől. Ő nagyon sokat segít nekem lelkileg.
2018. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

amúgy jó lenne ha diagnosztizáltak irogatnának, és nem az hogy valakinek egyik nap kicsit ingadozott a hangulata... én nyugodt körülmények között vagyok már mégis ez van...

3-as: igen én is így vagyok, hál istennek velem maradt :)

2018. jan. 19. 13:09
 6/18 anonim ***** válasza:

Most, hogy így olvasom a hozzászólásokat, magamra ismertem. Én is nagyon bizalmatlan vagyok, sok embert elmartam magam mellől mert mindig azt hittem, hogy kétszínű és hátba támad, gyakorlatilag majdnem lenulláztam az emberi kapcsolataimat. Most én is nyugodt körülmények között vagyok, így mintha nem lenne annyi konfliktus. De már kerülöm is az embereket, úgy értve, hogy igyekszem nem közel kerülni senkihez, mert nem bízom bennük és nem akarok újabb konfliktust.

Én is csomó mindenbe belekezdek aztán megunom, pl nyelvtanulás, főiskola...valahogy nincs hozzá kitartásom. Valahogy nem ragad meg bennem semmi, nincs gyerekem sem és nem is szeretnék.

2018. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De jó hogy írtál magadról kérdező! az ex? ill.barátomnak ugyanilyen dolgai vannak régóta sejtjük /ő is/ hogy személyiségzavaros de így már minden világos! És mennyit martam magam évekig hogy én vagyok a rossz..meg mennyit bántottam utólag már sajnálom is. Meg hát nemrég én vágtam le a kötelet a nyakáról. Iszonyatos állapot ez sok erőt kívánok neked én is!!! Pszichiáterre gondolsz? Ők sokat segítenek...nálunk van itt egy ha akarod privátban megírom. Gondolom pszichoterápia is kéne /az is van itt/

Budapesti vagyok..

2018. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Diagnosztizáltan írtam, hogy enyhén, így áll a papíron: személyiségzavar borderline elemekkel. - ha nekem szólt a kommented.

Tudom, hogy nagyon nehéz, pszichológus velem nem sokat tudott kezdeni 😐. Ami viszont úgy érzem segített, az az írás, festés, vagy bármi olyan tevékenység, amiben ki tudod adni kicsit az érzéseid. Valamint, nálam a szeretethiány érzése (volt) a legerősebb, amikor olyan munkát váltottam, ahol nekem kellett szeretetet közvetíteni mások felé, abból rengeteget kaptam én is. Ezek csak tippek..

2018. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

hát amúgy ez egy elég elvont dolog, széles spektrumon mozog. Nem véletlen határeseti betegség a szószerinti jelentése. vannak akik mondjuk ámokfutásba kezdenek és verekednek, mások durván csonkítják magukat. nekem ezek pl nincsennek, én középsúlyos eset vagyok kb. Inkább magamat bántanám mint mást.

Hát amúgy ez a legrosszabb benne hogy mindenkiben ellenséget látunk, de néha meg nem, és kis gesztusokért olyan hálásak tudunk lenni... meg iszonyúan tudunk szeretni,annyira ahogy átlagos emberek nem. a saját érdekünket is feláldozzuk ha kell. szóval nem minden borderes egy idióta, csak vannak gondjaink...

am igen bárki tud jó szakembert írjon nyugodtan részleteket :))) nagyon rendes tőletek!!!

2018. jan. 19. 13:28
 10/18 A kérdező kommentje:

igen neked szólt, bocsánat a bunkóságomért :(( csak kétségbe estem.

hát én is megpróbálok valami hobbit keresni. csak olyan béna vagyok ezekben :/

2018. jan. 19. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!