Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ha félek a magas,...

Normális ha félek a magas, karakteres nőktől?

Figyelt kérdés

Alapból alacsony huszonéves fiú vagyok (170), de mellé még vékony is így nem sok önbizalmam van, konkrétan nulla. Sosem volt még barátnőm, de mégcsak egy intimebb beszélgetésem sem volt a másik nemmel. Ugyanakkor férfiak irányába nem jellemző ez a félszegség. Ha egy magasabb férfival beszélgetek, akkor egyszerűen a közömbös alávetett szerepet veszem fel, de nincs bennem különösebb félsz, maximum a helyzetből adódó visszafogottság/szerénység, hiszen van mire. Viszont amikor egy tőlem magasabb (pláne, ha még ehhez masszív testalkat és karakteres attitűd is párosul) akkor nagyon be tudok rezelni és folyik rólam az izzadság meg tiszta vörös leszek. Ilyen nőkre gondolok: [link]

Mitől alakulhatott ki ez nálam? Mert amúgy a tartós szüzességem miatt már a csajok is közömbössé váltak számomra így érzelmileg valamelyest stabilabb vagyok, ha velük kell beszélgetni, de mégis előjön egyfajta félelem.



2019. ápr. 28. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én meg a copfos lányoktól.
2019. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
en magas pali vagyok, de en is felek a nagydarab karakteresebb noktol. meg a nagydarab ferfiaktol is feltem regen :'D de nem a vekonysagom miatt, csak valahogy felelemkeltoek azt felek, h nem tudnam megvedeni magam toluk. szoval szerintem nalad sem a magassag ami ezt okozza. eleve miert erzed magad egy magasabb pali mellett alavetettnek? kb magad kenyszerited ebbe a helyzetbe, alacsonykent is lehetsz egyenrangu.
2019. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"eleve miert erzed magad egy magasabb pali mellett alavetettnek? kb magad kenyszerited ebbe a helyzetbe, alacsonykent is lehetsz egyenrangu"


Mert mindig fel kell néznem és alacsony pasiként sajnos nem lehet jól lereagálni ezt a helyzetet (főleg ha a magasabb pasi direkt rá is játszik a dologra), mert a mindenkori társadalom már jól az emberek fejébe égette azt a sztereotípiát, hogyha egy alacsony pasi hangos/magabiztos/karakteres fellépésű, akkor biztos csak egy Napóleon-komplexusos kis görcs, akinek komplexusa van, bezzeg a magas pasi, hűvös és magabiztosságot ébreszt. És nekem ez a mérsékelt attitűd már tudat alatt rögzült, hogy legalább ezzel a sztereotípiával ne bélyegezzenek meg.

2019. ápr. 28. 22:32
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez nem normális.

Én nő vagyok, és a férfiak többsége magasabb nálam. Mégsem félek se tőlük, se a magasabb nőktől. (Vagy ha igen, akkor a viselkedésük, és nem a magasságuk miatt.)


Nem értem ezt. Szerintem egyszerűen tudatosítanod kellene magadban, hogy a nők is emberek. Nem valami különös, fura lények, akikkel máshogy kell beszélgetni, mint a férfiakkal. Beszélgess velük! A boltban, a munkahelyeden, bárhol.

2019. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Én nő vagyok, és a férfiak többsége magasabb nálam. Mégsem félek se tőlük"


Ez teljesen logikus, mert a nők szemében a magas pasi automatikus szimpátiát olykor vonzalmat ébreszt (meg a nemi jellegzetességek is megszokottak ebben a felállásban) szóval miért is félnél?

Lehet nekem tudat alatt valamiféle szexuális töltet miatt jön elő az érzés. Magas nő=domináns, ugyanakkor férfiként nem kell rivalizálnom vele így egy belső őrlődés alakulhat ki bennem a szexualitás és a felcserélt elsődleges nemi jellemvonások miatt kialakult bizonytalanság függvényében.

2019. ápr. 28. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Miért is félnék? Hát, több okom lenne félni, mint neked a magas nőktől. Sokkal több férfi bántalmaz nőt, mint fordítva. Megver, megerőszakol vagy csak simán leordítja a fejem vagy kínszenvedés vele beszélgetni, mert kioktat, lenéz.


Szerintem nagyon túlgondolod ez a dolgot és nem tudsz elszakadni a nemi sztereotípiáktól. Például hogy egy magas férfi automatikusan vonzó, az egynemű emberek pedig versengenek egymással, míg az ellenkező neműeknek meg mindig tetszeni karnak. WTF? Ez így nagyon primitív, ne haragudj.

2019. ápr. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az igazi férfi nem fél a hölgyektől.
2019. ápr. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

75% valami svéd transzgender lehet, azt tegyük hozzá....

Legalábbis egy épkézláb ember nem hisztérikázik azon, ha egy nőt nőnek néznek, egy férfit meg férfinek...


Kérdező, valószínű jóanyád, vagy nővéred remek személyiségéből fakadó jelleme miatt érezed ezt, általában a vehemensebb, irányításmániás "nők" sajátja, hogy a környezetükben élő férfiakat próbálják ledominálni. Általában ők húzzák a rövidebbet, ezért van rengeteg sötét felhő az elméjükben.

Szívják meg ezt a fiatalabbak, akiket el tudnak nyomni.

2019. ápr. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vree ***** válasza:
63%

4es nagyon nagy öröm ezt olvasni, ez a normális szerintem is. :)

Nemtom egyesek miért rettegnek ismeretlenektől olyan lényegtelen részletek miatt, mint mondjuk a nem. Mindnyájan együtt vagyunk ebben az egész életben, és legbelül ugyanazok a problémáink és a céljaink, legyen az ember férfi vagy nő, fiatal vagy idős...


5/kérd. nincs igazad mert elvileg egy nő érvelhet úgy, hogy a férfiakat az aggresszióval, fizikai veszéllyel asszociálja (és ha nagyobb a pasi akkor valóban fizikailag védtelenebb). Sok nyugati nő mintha ezt a félelmet akarná túlkompenzálni azzal, hogy még több társadalmi védettséget, presztízst, garanciát szeretne kiharcolni magának. Pedig az ember nem társadalmilag védtelen, az előrelátásod, a diplomáciai érzéked sokkal nagyobb hatalom, mint az izmaid, az erőszakot, a nem kívánt közeledést egy társadalom sem díjazza vagy hagyja büntetlenül, de eleve emberek 99%ának meg se fordulna ilyesmi a fejében. (Magyarok pláne inkább kicsit túl visszafogottak is.)


Lehet hogy megválaszoltad magadnak ott a végén (#5), valamiért úgy érzed, hogy fizikai dominanciát kell mutatnod, akkor leszel férfiként is megbecsülve. Erre azt lehet mondani hogy helyezd más értékeidre a hangsúlyt. Biztosan van olyan más külső/belső tulajdonságod, amiből bizalmat meríthetsz.

2019. ápr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező neked agyban vannak bajok, ha magas lennél akkor azért lenne kisebbségi érzésed, mert vékonyabb vagy, ha nagydarab lennél, akkor azért mert az vagy stb. Egyszerűen nyomorult vagy, képzeld 185 vagyok (férfi), de rengeteg alacsony faszit elismerek (nem úgy) mert sok esetben 100x ferfiasabbak, vagy éppen jobbak egyes, vagy több dologban is, mint én. A magasságtol nem leszel férfi, vagy domináns személy (akár nő), ismerek olyan fazont aki amiatt feszeng, mert azzal b_stattak, hogy milyen magas, a magassaghoz fel is kell ám nőni, az a baj, hogy te a 170-hez se nőttél fel úgy látszik...
2019. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!