Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akar segíteni senki...

Miért nem akar segíteni senki a hajléktalanokon?

Figyelt kérdés
A kormány se nagyon akar segíteni a hajléktalanoknak,az átlagember sem foglalkozik velük,valamint a szociális munkások sem tudnak vagy nem is akarnak nekik segíteni.A munkáltatók többsége nem foglalkoztat hajléktalanokat.Mi lesz velük így?Örökké az utcán vagy hajléjtalanszállókon kell élniük?Lehet így élni?
2019. ápr. 30. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Mert többségük tehet róla, hogy ott van, ahol. A kormány és az önkormányzatok mindig segítenek, itt nálunk pl többeknek adott ki szociális alapon lakásokat, csak a rezsit kellett fizetni. Pár hónapon belül újra az utcán voltak. Megint kaptak lakást, megint ittak, és nem fizették a rezsit, ki az utcára koldulni. így megy ez évek óta.
2019. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Ja és teszem hozzá, lakással együtt munkát is kaptak. Megkapták az első fizut, és azzal azt hitték, mindig lesz pénz, abbahagyták a munkát. Nem a levegőbe beszélek, anyósom is így él most már sok sok éve. Ha akarnak, kiszabadulhatna ebből, de nem akar. Azokon, akik nem akarnak, nem lehet segíteni.
2019. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És milyen munkát kaptak?Közmunkát?Azt nem is csodálom,ha otthagyták.Havi 50 ezer semmire sem elég.
2019. ápr. 30. 11:56
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Közmunkát is kaptak. Meg gyári munkát is, 3 műszakba lehetett menni 1000 ft os órabérért. De még azt sem becsülték meg. A mi városunkban van egy "mag" akik mindig az utcán vannak. Köztük az anyósom is. Én szégyellem magam, amikor elmegyek mellette. Az anyja nagyon sok esélyt adott már neki. Elküldte elvonóra, lakhatott nála, kerestek neki munkát is. Újra nekiállt inni, munkát így otthagyta, otthonról meg mennie kellett. És ezt eljátszotta vagy ötször-hatszor. Mindig jött a nagy fogadalom, hogy megváltozik. A haverjai is így jártak. Azóta jönnek a rendőrségi ügyek, a pénzbírság, az elzárás, mert részegen ordenáré módon viselkednek az utcán. Törnek zúznak, belekötnek emberekbe. Szóval nekem eszem ágában sincs soha segíteni rajtuk.
2019. ápr. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amit leírtál hogy bérlakásokat adtak nekik,meg gyári munkát ez nem jellemző.Lehet,hogy a ti városotokban igen,de màshol elintézik annyival hogy menjen be szállóra.Oda meg érthető okokból sokan nem akarnak bemenni.Munkát nem adnak nekik,főleg nem ezer forintos órabérért.
2019. ápr. 30. 12:10
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Alkoholista, drogos, gyógyszerfüggő a 99%-uk, ha ők nem akarnak változtatni, más sem fog tudni segíteni. Újra és újra visszaesnek, pénznyelő automaták.
2019. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

A mi környékünkön két hajléktalan él(t). Az egyik egy bolt előtt, sátorban, a másik egy elhagyott rom házban.

Az egyik súlyos mentális kihívásokkal küzd. Amikor segíteni akartak neki, közölte, hogy ő onnan el nem mozdul. Majdnem megverte a hölgyet, aki vett neki lakókocsit.

A másiknak meg van lakása. Neki jobban tetszik a csöves élet... (Elképzelni nem tudom)

Tél óta egyiküket sem láttam.

2019. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Anno volt egy hasonló kérdés, akkor rengeteg olyan válasz jött, hogy a nők miatt jutottak oda a hajléktalanok, a feleségük a gonosz, kisemmizte őket, stb. Ez sajnos elég népszerű elmélet az idióták között, akik néha az aluljáróban látnak hajléktalant és meseszerűen elképzelik, hogy jaaaj szegény férfit kisemmizte ártatlanul a gonosz asszonya.


Hát én dolgoztam egy ideig hajléktalanszállón (olyanon, ami speciális volt, tehát ott már olyanok laktak, akiknek volt valamilyen munkájuk, segítettek visszailleszkedni). Volt pár normális, akiket borzalmasan sajnáltam, azoknak senkije nem volt. De a többség nagyon gáz volt. Mindig kiderült a nagy panaszkodásnál, hogy hát igen "kicsit" agresszívak voltak, jó hát befigyelt a szerencsejáték néha, oké oké párszor véresre verte az asszonyt-gyereket, de hát nem engedték meginni egy sört (persze), és a többi.

A nő kollegát/önkénteseknek többször alpárian beszóltak, semmibe nézték őket. És a végére kiderül, hogy agresszív alkesz barmokról beszélünk, akik csak azért tűnnek jámbornak, mert már szarrá itták magukat és nincsen semmihez erejük.


Persze mint írtam vannak, akik egyáltalán nem ilyenek és szarul bánt el velük az élet.


Én sajnos a mai napig adok pénzt ételt nekik, és szinte mindig kapok beszólást (csak ennyi? múltkor is adott most miért nem ad? pénzt adjon!!! )


Kivétel: van egy nyugdíjas korú néni a kelenföldi buszvégállomásnál, az aluljáróban szokott kéregetni, neki mindig adok, vele többször beszélgettem is. Egyszer cigivel kínáltam, mondta, hogy nem dohányzik, nem iszik.

2019. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Apám is egy csöves, igénytelen alkoholista. Csakis miattunk nem az utcán él. Soha semmibe nem adott bele, amit megkeresett, elitta. Az összes ruháját mi vettük, ő magának még egy csomag zsebkendőt sem vett soha. Annyira szégyelljük őt, rajtunk élősködik, de nem tudunk mit tenni. Addig iszik, amíg el nem ájul, van, hogy a saját hasmenésébe fetreng. Hiába a szép szó, a fenyegetés, semmi nem használ. Ő is nagy színész, sajnáltatni tudja magát, közben egy semmirekellő, önző, naplopó alkoholista.
2019. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A mondás is úgy szól hogy "segíts magadon Isten is megsegít".

A zöme sajnos alkoholista és nem is skar változtatni az életén!

2019. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!