Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "különleges hópihe"-szindróm...

A "különleges hópihe"-szindrómát hogy lehet levetkőzni felnőttkorban?

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam! Ez miben merül ki?
2019. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mit?
2019. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Néhány nagyobb probléma és krízishelyzet, és szinte azonnal eltűnik a hópiheség.
2019. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A különleges hópihe (amennyire én értelmezem) a PC-világban élő, "minden ember gyönyörű és okos a maga módján" ember, aki nem tűri a homofóbiát, a rasszizmust, az iskolázatlanságot. A középosztályibeli értelmiségi burkában él. A hópihének nem lesznek demens szülei, sem PCOS-e, se merevedési problémái, velük a főnök korrekt, senki sem tesz megjegyzést a külsejükre, velük nem szívóznak a munkahelyen, sem a tanár az egyetemen, őket nem utasítanak el egy randin, vagy nem lopják el a pénztárcájukat a tömegben.


A különleges hópihék nem kérnek különleges bánásmódot, mert nincsenek elkényeztetve, de annyira idealista, egyenlőségpárti nevelést kaptak, hogy összeomlanak, ha mondjuk a kilencvenéves dédi előtt rejtegetni kell a homoszexualitásukat vagy a főnök személyeskedni kezd velük vagy éjjel nem lehet aludni a gyökér szomszédoktól. Nem az a baj, hogy bántja az önérzetüket az igazságtalanság, hanem leragadnak ott, hogy "értelmes ember nem cányozik", ahelyett hogy továbbállnának és elengednék, mert felfogják, hogy egy idős embernek már nem fog változni a véleménye vagy megoldanák a konflikutst.

2019. máj. 7. 22:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyéb különleges hópiheség a színötös diák, akit mindig mindenki csak dicsért, aztán középiskolában vagy egyetemen becsúszik neki egy bukás vagy egy hármas, és összeomlik. Nálam is 11 évesen volt az első hópihe-traumám, amikor megkaptam életem első hármasát, teljesen kiborultam, hogy ilyen velem nem történhet meg, én nem kaphatok hármast. Egy rokonom leszidott, hogy miért ne kaphatnék, miért hiszem, hogy én kivétel lennék?
2019. máj. 7. 22:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval mondom, a hópihék nem feltétlenül önállótlanok vagy elkényeztetettek vagy mamahotelezők, és alapvetően jó szellemben nevelték őket jóra (ne csalj, ne lopj, ne hazudj, légy tisztelettudó, ne diszkriminálj senkit), de annyira csak a jót tapasztalták az életből, hogy nem tanultak konfliktust kezelni, vagy lenyelni/elengedni dolgokat vagy "eltűrni" az igazságtalanságot (pl. téged szidnak le valamiért, amit más követett el, és ahelyett, hogy megmagyaráznád vagy lerendeznéd a másik féllel, nem tudod elengedni, hogy jogtalanul szidtak le).
2019. máj. 7. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében én is ilyen vagyok, annyi különbséggel, hogy én soha nem voltam jó, de mindig az akartam lenni. Nekem egy kedves barátom támogatása segít, akihez bármivel fordulhatok.
2019. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!