Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam gyereknek...

Miért érzem magam gyereknek felnőttként?

Figyelt kérdés
44 éves férfi vagyok, de lelkileg úgy érzem magam, mintha 25 lennék, vagy kevesebb. Nem vagyok sem autista, sem egyéb mentális beteg. Amúgy normálisan viselkedem, élek, ezt a gyerek dolgot nem mondja rám senki, csak én érzem. Saját gyerekem nincs, de voltam már nős, meg ilyesmi felnőtt dolgok. Más is van így?

2019. máj. 7. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Pszichológusra lenne szükséged, mert leragadtál két évtizede egy szintre és nem tudsz tovább lépni, fejlődni!
2019. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmi bajod :) Én idősebb vagyok mint te és mégis gyerekesen érzem magam :)) Pedig van gyerekem is ,de mégis:) Úgyhogy nyugi éljél szépen sokáig és belül maradj fiatal :)
2019. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es köszi! 1.-nek: arra mérget vehetsz, hogy ezzel nem fogok semmilyen pszich-orvoshoz menni!
2019. máj. 7. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát drágám, engem aztán szerinted hol érdekel, hogy te tovább akarsz-e lépni, vagy sem? Ezek szerint zavar a helyzet, mert itt kérdezel. 44 évesen, elváltan, gyerektelenül tengődsz, közben 25 évesnek képzeled magad, hát az minden, csak nem normális! Azért remélhetőleg a huszonéveseket békén hagyod és nem zaklatod, mert pár év múlva már pedofilnak fognak nézni!
2019. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen :) 2-es voltam :))
2019. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem normális dolog. Én 35 évesen még mindig úgy érzem, mintha huszonéves lennék. Aránylag gondtalan az életem, szabad vagyok sok szempontból, nincsenek kötöttségeim, amiket magam elé kéne helyeznem. De nem feltétlenül ettől függ, mert vannak családos barátnőim, akik ugyanolyanok maradtak, mint egyetemistaként voltak, nem fáradtak bele a dolgokba.

Szerintem nem baj az, ha nem görcsölsz rá, hogy X éves vagyok, így meg így kéne kinéznem/viselkednem/tartanom az életben. Ezek az emberek sokkal hamarabb is öregszenek belül, ráadásul a férfiak jó része látvanyosan hamarabb tönkre is megy a stresszelésven és hajtásban. Nekem nőként pl jelen pillanatban a korom szerint azon kéne siránkoznom, hogy még senki nem húzott gyűrűt az ujjamra, és ketyeg a biológiai órám, gyorsan fel kell csinaltatnom magamat valami jöttmenttel, mert kifutok az időből. De én pl nem érzem ezeket, ezek csak hülye társadalmi beidegződések, hogy adott életkorban mit kéne csinálni.

Szóval ha amúgy nem vagy életképtelen vagy céltalan, akkor semmi gond nincs ezzel.

2019. máj. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!