Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűlölöm a sikert/a motivációt...

Gyűlölöm a sikert/a motivációt/a küzdést/az optimizmust/a törtetést/a fejlődést/a nyugalmat/a szépséget! Mit tehetnék, hogy megtaláljam a helyem a világban?

Figyelt kérdés
Hiába vagyok egyetemista, de görcsbe rándul a gyomrom, amikor mosolygós/szép külsejű végzett egyetemisták fotóit látom, ahogy a diplomaosztójukon pózolgatnak. Lehet azért, mert én nem vagyok elég okos, hogy végre befejezzem a képzésem. Rosszul vagyok, amikor valaki azzal áll elő, hogy szeretne minél többet tanulni, megismerni és ezt még élvezi is és nem bír elfáradni, miközben én egy oldalt nem tudok egy hét alatt írni a szakdogámba és nemhogy a szakmám/képzésem nem érdekel, de semmilyen hobbim/elfoglaltságom nincs és nem tudom megérteni, hogy jelenthet boldogságot valaki számára, hogy valamibe melót fektessen és kőkeményen foglalkozzon vele. Utálom, amikor minden szuper, nyugis, semmi probléma az emberek életében és mindenki jó dolgában azt se tudja mit csináljon. Influencer, bulizás, nyálas "romcsizások" (természetesen tökéletes külsejű párokkal) és a felszíneskedés ezerrel meg a tökéletességet átlagosként való konstatálása. Hogy manapság totál evidens mindenki számára, hogy egy ember 2 nyelven beszéljen MSc diplomával a kezében, szuper fizetése legyen egy top multinál, szuper munkahelyen, jó kocsival és ezernyi hobbival meg érdeklődési körrel és természetesen ez a személy külsőre is legyen gyönyörű (magas, sportos, jóképű pasi nagy farokkal illetve vékony, csinos, formás csaj). És hogy az emberek szemében ezek már nem plusz értékek, hanem alapvetőnek számít. Hogy a diploma (illetve a vonzóbb külső) belépőszint abba az életbe, ahol egyáltalán említésre méltó lehetsz. És ezt mind gyűlölöm. Mert szeretnék végre káoszt, szenvedést, bizonytalanságot, az értékek mércéjének megzuhanását stb. A 2. világháborúban nem az számított, hogy a csajnak D kosaras melle vagy 300k insta követője volt-e illetve a pasi nem volt 180 centi szóval felejtős vagy nem volt neki 20 centis farka esetleg drága kocsija ill. menő diplomája, hanem az életben maradás is nagy kincs volt, az se volt biztos, hogy holnap lesz-e még hol lakni egy felrobbanó bomba miatt és minden ember egyenlőnek számított és nem volt ez a cicomázas tökéletességre való törekvés, cukormázas színjáték. Egy ilyen világban, ahol minden a külsőségeken és a presztízsen meg a megfelelési kényszeren alapul, hogy tudnék legalább a magam csendességében megélni és problémáktól valamint megvetésektől mentesen boldogulni?

2019. máj. 8. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Menj Èszak Koreàba ott majd menekülhetsz a jòlakott òvodàs elnöktől.


Mi a bajod konkretan?


Mièrt nem teszel az èletedèrt?

Mièrt gàz,ha elègedett valaki.

Tudom sajnos ez a magyar mentalitàs,hogy sìràs menjen ha elègedett vagy màgjàra velünk.

2019. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ember, te a II. (római számmal írjak) világháborúban se tudtál volna érvényesülni, ott meg tuti az lett volna bajod, hogy nem bírod a félelmet, a fájdalmat, az éhezést és a hideget, és hogy amúgy sem igazságos az egész, mert a németeknek jobbak a fegyvereik, az oroszok pedig sokkal többen vannak, és valószínűleg már a 2. napon (ezt arab számmal írjuk) seggbelőtt volna valaki.

Szóval szerintem inkább örülj, hogy nincs háború!

2019. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Sok pesszimista rinyáló embert láttam már itt, de te az összesen túl teszel. Jól írja az első, húzzál el Észak-Koreaba, lesz ott neked elég káosz.

En az olyantól vagyok rosszul, mint te, aki a saját nyomorát és sikertelenségét próbálja másra kivetíteni, és lehúzni a másikat.

Mellesleg pont, hogy te vagy felszínes, mert az általad leírt dolgokból csak egy apró részt látsz. Nem látsz bele például a boldog párok mindennapjába,nem tudsz semmit a többi ember életéről. Barmi mögött lehet kétségbeesés, káosz, csak nem mindenki energiavampir, és minden rossz ellenére valami jót akar. És ez nem a tökéletességre, hanem a boldogságra való törekvés.

Remélem sosem lesz dolgom ilyen emberrel...

2019. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

a dolog nem egyszerű, de megoldható

próbáld a dolgokat egy kicsit mélyebben látni, mert amiről írsz, az csak távolról tűnik valóságnak.


látod fészbukon a sok tökéletes életű embert, és hiszel nekik? ne higgy. megnyugtatlak, ha valaki boldog, akkor az utolsó gondolata, hogy bohócot csináljon magából egy trágya oldalon.

épelméjű embernek soha nem jutna eszébe, hogy tengerparti koktélozás közben szelfizze magát, vadidegen ismerősöknek.


látsz egy tökéletesnek tűnő külsejű embert? és? szerinted miféle megoldhatatlan lelki problémája lehet egy olyan embernek, aki az életenergiáját abba fekteti, hogy a külvilág számára olybá hasson, mint aki tökéletes? tudod, hogy mi lehet a smink, és a seggvájatba szorult farmernadrág alatt? vagy milyen potenciaproblémái lehetnek annak, aki mutogatja a szteroidos lufiizmait, és férfi létére 1,5 órákat tölt a fodrásznál?


senki, és semmi nem tökéletes

ellenben az emberek többsége azt hazudja kifelé, hogy az ő élete egy szenzáció.

lóphaszt.


ne higgy már el mindent, amit kartonmaséként a fejed előtt rángatnak


töröld le magad fészbukról, és akkor nem kell látnod a sok szaréletű kretént, és ne az legyen a központi problémád napközben, hogy nagyítóval nézegetsz mindenkit, és befogadsz tőlük olyan energiákat, amik nem valósak


nézd meg ezt a szar oldalt is, ahová beírtad a kérdésed.

eddig három retardált is neked rontott, mintha mindhárom tökéletes külsejű, tökéletes életű, dúsgazdag, túlművelt világsztár lenne

pedig hidd el, ha látnád őket, akkor maximum röhögnél


na ugyanígy röhögj azokon is, akiket látsz, és foglalkozz a saját elképzeléseiddel azzal kapcsolatban, hogy mi okoz neked megnyugvást

2019. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok se tökéletes külsejű, se tökéletes intelligenciájú, se hipergazdag, se világsztár, mint ahogy az emberek 99,9%-a.

Az emberek természetesen az életük pozitív oldalát “reklàmozzák” az Instagramon és a Facebookon, így ezek az oldalak értelemszerűen a valóságnak csak egy aspektusát mutatják, az élet jó és boldog oldalát.

Természetesen senkinek az élete sem csupa boldogság, mindenkinek vannak problémái, de ezt még egy közepesen értelmes neandervölgyi ősember is fel tudta volna fogni, épp ezért nem értem, nem értjük mit hisztizik a kérdező.

2019. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
A diplomaírás alatt én is elég depis voltam, sőt nagyobb feladatok közben még mindig ezt érzem. Menj el sétálni egyet és mozogj kicsit, hátha segít. Egyél D vitamint és reggel mikor felkelsz reggeli után egy órát net nélkül írd a diplomádat.
2019. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Azt akarom, hogy ragadjon el a bilizás, hogy lebegj a nyálas romantikától, fakadj dalra, lejts fóka táncot. Légy eszelősen lelkes, vagy legalább légy rá nyitott. Az élet fejlődés, szenvedély, megszállottság, mely nélkül nem lehet élni. Légy fülig szerelmes, olyat találj, akit őrülten szeretsz, és aki ezt viszonozza. Ha öröm nélkül mész végig az úton, akkor egyáltalán nem is éltél.
2019. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-es, Good Will Hunting, ugye?
2020. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!