Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy leszálljon...

Mit tegyek, hogy leszálljon rólam a barátnőm vagy megtaláljam vele a közös hangot? 14L

Figyelt kérdés

Ezt elég nehéz leírni de szerintem sokaknak ismerős a helyzet.

Szóval most mentem gimnáziumba és még gólyatáborban szereztem egy fix baráti kört,viszont nekik a fele másik csoportba ment,a többivel meg hamar eltávolodtunk egymástól.

Ezért kb egy hónap alatt összeismerkedtem az én csoportomból egy csajjal,mobdjuk már akkor is láttam,hogy nagyon különbözünk.

Ugye most van december,és bő három hónap után már az idegeimre megy a lány.

Tényleg rendes(túlságosan is,mindig mindenben segíteni akar...),de nagyon feszélyezett és az együtt töltött idő is mindig kínosan telik.Nincs igazán közös témànk,mellette még viccelődni se lehet és érzem hogy nem tud ellazulni(igazából semmilyen helyzetben).Kicsit stréber,szóval kitűnő tanuló,ami amúgy engem általában nem zavar(másik barátnőm is az,mégis kijövünk),de itt még rátesz a maximalizmusa is.Hülyének érzem magam mellette,mert órán mindig megsúglya a válaszokat,ha kérdez a tanár,meg mindig minden apróságban segít meg kijavít(pl:kidobja a szemetet amit én is megtennék,leszedi a táskámat az asztalról,kikérdez az anyagból,stb.).

Ezért(tudom,bunkóság)az utóbbi pár napban elkezdtem szünetekben átjárkálni a màsik csoporthoz,meg nagyon jó a kapcsolatom a "régi"barátnőmmel,szóval vele is sokat vagyok.De tényleg van amit nem bírok.Ha nem hagynak nekem teret.És ez a csaj pontosan ezt csinálja.Többször volt,hogy átmentem másokhoz szünetben,és egyszer csak azt látom,hogy ő is ott van.Ifgazából nem tudok egy nyugodt szót váltani valakivel az ottléte nélkül.Ha meg mégsem tud utánam jönni,utólag kikérdez hogy mit csinàltam meg kivel beszéltem.

Amúgy valószínűleg sosem volt igazi barátnője,mert rajtam kívúl senkivel sincs szorosabb barátságban,gondolom ezért tapad annyira.

Most mit csináljak?Próbáljak meg beszélni vele,folytassam a kényszer barátságot vagy rázzam le?

Nem akarom megbántani,mert nagyon kedves,de nem érzem jól/felszabadultan magam vele.

Főleg olyan emberek válaszát várom,akik esetleg voltak ilyen vagy hasonló helyzetben.

Légyszi segítsetek!



2017. dec. 7. 20:21
 1/1 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen osztálytársam és úgy koptattuk le hogy kiderült h mindenkinek terjeszti a titkaim és így a barátnőim nekiálltak és azóta ránk se néz. Tudom hogy nálad nem ugyan ez a helyzet és nem hiszem hogy meg szeretnéd bántani de szerintem mondd meg neki hogy egy picit most hagyjon békén téged mert neked is kell a tér és ha szükseged van rá akkor keresed. Ha bunkóság, ha nem ez van és el kell neki is fogadni. Vagy esetleg próbálj vele kettesben beszélgetni a témáról hogy icipicit ne nyomuljon és csak akkor csinálja azokat a dolgokat amiket leírtál pl: kidobja a szemetet. Jobb ötletem nincs, remélem valamit ezzel is segitettem 😘
2017. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!