Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire aggresszívak...

Miért ennyire aggresszívak itt a válaszolók, és hurrognak le még azokat is akik tanácsot vagy segítséget kérnének, és valóban szükségük lenne értelmes válaszokra kötekedés helyett?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

de akik így megsértődnek aáltalában az igazi problémájuakt nem írják bele a kérdésbe

pl:.

Kérdés: Miért vagyok magányos vagy félénk?

kérdés tartalma: Magányos vagyok félénk és nincs senkim változhat ez?


válaszolók ennyit kapnak és rinyagépnek tünsz átlag problmával mintha más baj nem volna mert nem osztod meg velünk te kérdező


mi a vége?


A kérdést kiíró a válaszok között írja le a valós bajt ahelyett hogy ezt a kérdésben tette volna így jobb válaszok érkeztek volna mert elmondta volna aporblémát amit nem tudunk a kis ujjunkból kiszívni :D


Szal ha még kommentben elmondod h fogyatékkal élsz elköltöztél bántalmaztak milyen dolgok értek min kéne tultenni magad v meggyógyulni... akkor tudunk segíteni!


De csak egy tartalmatlan depis kérdésen nem lehet segíteni

2019. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szal ha még kommentben elmondod h fogyatékkal élsz elköltöztél bántalmaztak milyen dolgok értek min kéne tultenni magad v meggyógyulni... akkor tudunk segíteni!


elnézést nem kommentben hanem a kérdésben (kijavított a telefon ^^)

2019. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van hogy így kellene technikailag használni (néha a moderátorok törlik is, ha tényleg nem lehet rájönni a kérdés lényegére vagy hátterére), de gondolj bele hogy aki ilyet kérdez az épp elég bajban van, mintsem még ezért is belerúgjanak az emberek: aki ezért beleköt valakibe, az is kerülhet olyan helyzetbe amikor neki lenne szüksége tanácsra



De ugyanez nem csak pszichológiai/emberi témaköröknél tűnt fel, hanem az összes témakörben (kivéve a gyerekvállalás/nevelés témakört, ahol azt látom hogy valamennyire nyugodtabb a légkör): még ha a világ legértelmesebben megfogalmazott kérdése is, akkor is a válaszok többségében megpróbálják ízekre szedni a kérdezőt, és a válaszok pusztán az 1/3-ad része rejt valamilyen értelmes információt a kérdéssel kapcsolatban

2019. máj. 9. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert az esetek nagy részében nem választ várnak a kérdésre, hanem tutujgatást, egyetértést. "Igen, köcsögök a szüleid, amiért nem maradhatsz fenn hajnali kettőig 14 éevsen", "igen, köcsög a főnököd, amiért be kell menned dolgozni", na szóval sok a kérdésnek álcázott rinyálás.
2019. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyesnek igaza van. Dunát lehetne rekeszteni a "nincsenek barátaim" meg a "magányos vagyok" kérdésből. Keressetek rá a másikéra hátha az kapott válaszokat, felesleges naponta 5x kiírnotok ilyen kérdéseket. Egyre kevesebb választ kaptok. És azért, mert már mindenki UNJA a nyekergéseteket.
2019. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Én olyan kérdéseknél látom ezt, ahol:

1. A kérdés egyértelműen önsajnáltatás, önigazolás céljából lett feltéve, minden tanácsra, javaslatra jönnek a kifogások.

2. A kérdést 3 mp google kereséssel meg lehetett volna válaszolni, de a kérdező ehhez is lusta volt.

3. A kérdező egy önsorsrontó kretén, aki tudja, mit kéne tennie, de nem teszi meg, mert gyenge vagy mert megy vakon az érzelmei után, mint egy primitív ösztönlény, akkor is, ha tönkremegy benne.

4. A kérdés egy általánosító baromság, ami csak a kérdezőt minősíti.


Az ilyeneknek mégis miért járna empátia vagy normális válasz? Ne röhögtess már.

2019. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Szerintem ez az oldal tükrözi a lakosság idegállapotát. :(



Egyik válaszolónak:

"1. A kérdés egyértelműen önsajnáltatás, önigazolás céljából lett feltéve, minden tanácsra, javaslatra jönnek a kifogások."



És ha önsajnáltatás, akkor mi van? Bizonyos kategóiákba hadd férjen már bele.

Aki minden negativizmustól úgy menekül, mint a tűztől, aki nem képes másokat meghallgatni, az maga se pozitív. Ha kiegyensúlyozott lenne, volna ereje segíteni másokon.


A kifogás a másnak nem tetsző érv.


Lehet, hogy a kérdező már:

- próbálta azt, amit tanácsolnak neki. Esetleg többször, többféleképpen. Azt érzékelik kifogásnak, amikor ecseteli, hogy nem sikerült a helyzet megoldása a szóban forgó módon.

- tudja, hogy ez a megoldás nem működne, pl még nagyobb gondokat szülne. Például személyes konfliktus esetén: ismeri az illetőt és tudja, hogy nem lehet beszélni vele.


"2. A kérdést 3 mp google kereséssel meg lehetett volna válaszolni, de a kérdező ehhez is lusta volt."


Jó, de a Google nem feltétlen ad választ olyan kérdésekre, mint mik a tapasztalataitok, mi a személyes véleményetek...

Én pl egy tanfolyamról érdeklődtem pár hete és alpári stílusú válaszokat kaptam, hogy Google. Mert a Google választ fog adni arra, megéri-e a tanfolyam, kontakt, online tanfolyam kell, vagy elég az autodidakta tanulás, az én helyzetemben jó ötlet-e egyáltalán bármelyik, ha igen, mikor kezdjem.

Tehát a személyes vélemények, benyomások, tapasztalatok... Amiket vártam oltás helyett.

2019. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"És ha önsajnáltatás, akkor mi van? Bizonyos kategóiákba hadd férjen már bele."

Semmilyen kategóriába nem szabadna beleférnie az önsajnálatnak. Nem a hazug, túláradó "állandó pozitivitás" maszlagról van szó, hanem az önsajnálatban való kontraproduktív elsüllyedés helyett - ami még soha senkinek nem segített - a megoldásorientált hozzáállásra kell törekedni minden helyzetben. Ha valaki csak rinyálni akar, az keressen egy terapeutát, ne itt ömlengjen, főleg ha nem is tanécsot vár, hanem vállveregetést meg hamis megerősítést, hogy teljesen rendben van az, ha gyenge és tehetetlen és véletlenül se próbáljon ezen dolgozni.

Ami meg a másik pontot illeti, nyilván nem azokra a kérdésekre gondoltam, ahol személyes tapasztalatokat várnak. Ott nem is nagyon látok oltásokat. Olyanokra gondolok, mint pl. "hogyan jutok el a Népligetről a Deákra". Nem gondoltam, hogy ezt külön magyarázni kell.

2019. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én semmilyen tanfolyamról nem kérdeztem azt, hogy létezik-e.

De ha valaki szó szerint azt kérdezi, hogy létezik-e, akkor is minimális sütnivalóval és jóindulattal sejteni lehet, hogy az illető _minden_ infóra kíváncsi a tanfolyammal kapcsolatban és leginkább a személyes tapasztalatok érdeklik. Maximum ügyetlenül fogalmazta meg a kérdést. Attól még sejthető, mire kíváncsi.

Aki nem jön rá, az vagy tényleg ennyire buta, vagy tényleg ennyire türelmetlen, gyűlölködő, bunkó az embertársai irányába.



A másik példám pont a budapesti közlekedés lett volna.

Én alapvetően szívesen segítenék bárkinek abban a kategóriában, hogy merre menjen,hogy elkerülje a zsúfoltságot, dugót, merre találja a buszt, metrót, higyjen-e az útvonaltervezőnek.

Csak az én válaszom le lesz pontozva és jut rá tíz agresszív, frusztrációt levezető, goromba másik.

Még csak nem is az, hogy használd a bkk futárt, hanem direkt goromba, kötekedő válaszok.



Egyébként engem egyszer az is érdekelne, hogy ha valakit idgesít egy kérdés, miért olvassa?

Én is találok olyan kérdéseket, amikről tudom, hogy felhúznának - képzeljétek, átugrom őket.

2019. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Vannak azok a kérdezők, akiknek már pár szavából le lehet vágni, hogy megint ugyanaz az önsajnáltató szerencsétlen.


Van egy kérdező aki tipikus "szar a világ" kérdéseket tesz fel. De konkrétan folyamatosan. Egyikben kitárgyalja, már nyomja a következőt. Egy idő után persze, hogy fárasztó. Persze egyszeri olvasó ebből azt látja, hogy itt mindenki troll meg idegbeteg, pedig csak "ismerik" a kérdezőt.


És ez szomorú, hiszen az adott kérdező visszaél mások segíteni akarásával, hiszen ő akármilyen tanácsot kap, nem fog kilépni az önsajnáltatás mocskából. De láttam olyat is, aki kapott válaszokat, megköszönte, jött az "összeszedem magam" szöveg. Majd másnap újra feltette pontosan ugyanazt az önsajnáltató kérdést.

2019. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!