Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltként szellemi...

Introvertáltként szellemi munkakörben is nehezebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Introvertált, zárkózott, csendesebb típus vagyok. Mielőtt elkezdtem az egyetemet vendéglátásban ill kereskedelemben dolgoztam, de volt, ahonnan fél év után azért rúgtak ki, mert hiába igyekeztem kedves, mosolygós és nyitott lenni a vendégekkel (senki sem tett rám panaszt, a kollégákkal is jól kijöttem), a személyzetis főnök szerint aki introvertált, az nem való eladónak, mert nem tud olyan természetes lenni az extrovertált szerepben, mint egy született extrovertált.


Irodai munkakörben is nehezebb lesz emiatt?


Gondolok olyan munkára, ahol nem feltétlenül kell ügyfelekkel foglalkozni, inkább asszisztensi állás.

El lehet bukni egy interjút ezen?


2019. máj. 10. 11:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az introvertáltság pont nem egy olyan fogalom, amit ki lehetne fejezni egyetlen szóban magyarul, maximum körülírni, mert nem csak azt jelent(het)i, hogy "csendes" meg "visszahúzódó".
2019. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak bizonyos munkák, ami nehézséget okozhat egy zárkózottabb típusú embernek, ahol sokféle, idegen emberrel kell beszélgetni, előadni magad.

De azt nem hinném, hogy az egész munkakörben problémát okozna. Amúgy introvertáltnak lenni nem azt jelenti, hogy valaki nem képes kommunikálni. Arra nyilván képesnek kéne lennie akármilyen munkahelyen, hogy kommunikatív legyen egy bizonyos szinten, fontos problémákról közlékeny legyen, erre nem mentség az, hogy valaki “introvertált”. Ha úgy érzed, hogy alap kommunikációs problémáid vannak, azon lehet változtatni bármelyik személyiség típusnak a maga érdekében.

Számomra ez kb. olyan nevetségesnek hangzik, mintha egy extrovertált azt mondaná, hogy ő nem tud elhelyezkedni szellemi munkakörben, mert inkább az introk szeretnek könyvet olvasni;) érted.....

2019. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!