Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ciki sapkát hordani?

Miért ciki sapkát hordani?

Figyelt kérdés
Már az iskolában is cikiztek érte, és most a munkahelyen is tették már szóvá (amúgy pont egy olyan kollégám, akivel kb. jóban vagyok, a többiek csak furán néztek). Ha meg megfázok, és betegállományba megyek, akkor meg az a baj. Inkább értékelnék, hogy igyekszem vigyázni magamra.

2019. máj. 10. 21:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
18%
Mert puhàny vagy. Még ha minusz lenne de igy.
2019. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nekem rendszeresen begyullad a fülem. Nem mellesleg már jópár hónapja egy elég komoly betegségből lábadozom, amire ha “ráfázok”, kezdhetem az egészet előröl.

Ha fázok, - ami az utóbbi időben elég gyakran megesett, mindig van nálam fülvédő, ha enyhébb az idő, akkor pedig egy baker boy hat.

Az a ciki, akinek fogalma sincs arról, hogy mennyi bajt tud okozni akár csak egy egyszerű megfázás is, - főleg annál, akinek ez kell a munkájához, mert pl. zenész, énekes, tanár, és rendszeresen használja a hangját.

Akár ciki, akár nem, sokkal jobb az elővigyázatosság.

2019. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

(A hideg nem fertőz, de ha legyengül miatta a szervezeted, akkor az amúgy is ott levő kórokozók okozhatnak fertőzést. Legalábbis én úgy tudom, hogy ez a(z egyik) kapcsolat a hideg meg a megfázás között.)


Nem csak az számít, hogy hány fok van, hanem a szél is nagyon, meg hogy ki hogyan jár dolgozni. Ha egy bódé nélküli, szélfútta megállóban vársz a buszra, rossz esetben 15-20 percet is, korán reggel a 10, max. 15 fokban, akkor ne csak sapkát vegyél, hanem sálat is. Én biciklivel megyek, és még most is fel szoktam venni a sisak alá való vékony sapkámat reggel, mert különben lefagy a fülem és megfájdul a fejem. Ha a metrótól három percre laknék, akkor persze nekem se kéne sapka.

2019. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy miért kell egyeseknek belepofázni abba, hogy ki mennyi ruhát hord. Ha a kérdező fázós, igenis vegyen fel sapkát. Vagy fázzon meg a ti kedvetekért, mert nektek nem tetszik?

Én egyébként a másik véglet vagyok, aki 0 fokban már belesül a télikabátba vagy max pólót vesz alá. Szoknyát is hordok télen rendszeresen (persze harisnyával és csizmával), 5 fok felett meg már teljesen jól elvagyok a bőrdzsekivel meg egy vastagabb sállal, nem kell ezer réteg ruha. Megkaptam már emiatt lekezelő pillantások kíséretében a “miért vagy ilyen alulöltözött?” kérdést, gondolom, hasonszőrű emberektől, mint akik itt a kérdezőt fikázzák.

2019. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!