Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cél nélküli spórolásnak van...

A cél nélküli spórolásnak van értelme?

Figyelt kérdés

Házra, kocsira, egyéb nagyobb dolgokra nem gyűjtök/gyűjtünk (megvan az oka, nem megyek bele), az évi nyaralásra máshonnan megy, szóval a megtakarítás csak azért van, hogy legyen.

Szóval spórolás, ruhák csakis használtan, ha feltétlenül szükség van rá, fodrász, műkörmös, kozmetikus kizárva, mindenből az alapok, fizetős programok évi 1-2szer.


Tehát a minimum megvan, de azon túl minden pénz a megtakarításba megy.


2019. máj. 11. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.

Egy életünk van, azt kell kiélvezni

2019. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem költesz magadra az olyan mint ha nem is élnél. Személy szerint én dobom ki a pénzt az ablakon talán 10 év múlva megbánom, de jó lesz vissza gondolni mennyi hülyeséget csináltam
2019. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Nincs, de a cél nélküli költésnek sincs.

Ha van megtakarításod 5-10 év múlva még mindig mondhatod, hogy akkor most verjük el a pénzt de ha nincs semmid se félrerakva akkor abból nem tudsz majd költeni ha szükséged lenne rá.(pl. betegség, elveszted az állásod ...)


Próbálj meg valami értelmes szintet belőni.

50/30/20-ról hallottál már?

[link]

2019. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, neki ez a mániája, a kényszere. Ha bekattan, akkor mindig mindent a legoptimálisan, minimál-design módjára kell megcsinálni, mintha háború közeledne... Félelmetes tud lenni. Neki biztos, hogy megvan a racionális magyarázata erre, de más nem érti.
2019. máj. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sosincs olyan hogy cél nélkül előbb utóbb elmegy valahova az a pénz.A lényeg hogy minél hasznosabb dolog legyen belőle.Ha már spórolsz legyen értelme.Legalább is szerintem.
2019. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Van, en pl mindig cél nélkül sportolok és ha összejön egy használható összeg, akkor ekoltom valami értelmesre. Mindig az adott helyzet határozza meg, hogy minek van értelme. Mondok példát is, nagy dolgokra gondolok: évekig spórolunk és amikor egy nagyon áron aluli lakást találtam rögtön megvettük. Utána meg pár évig spórolunk, és amikor alacsony volt a hitelkamat és mindenhol azt olvastam, hogy fel fog szokni, az összes spórolt pénzből vettünk megint egyet a kedvező hitellel. Ismét spórolás jött (céltalan ismételten) és most, hogy a nagycsaládosok autovasarlasi támogatása igényelheto, veszünk egy kocsit készpénzért a támogatással. Most ez éri meg, ezért. Hogy mi lesz a következő nem tudom, de spórolni mindig kell, hogy legyen lehetőséged! Az a hülyeség, amikor kituzol egy célt, és csak arra gyűjtesz, míg közben lemaradsz másról. Nos, nekünk ez így jön be.
2019. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!