Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

A cél nélküli spórolásnak van értelme?

Házra, kocsira, egyéb nagyobb dolgokra nem gyűjtök/gyűjtünk (megvan az oka, nem megyek bele), az évi nyaralásra máshonnan megy, szóval a megtakarítás csak azért van, hogy legyen.

Szóval spórolás, ruhák csakis használtan, ha feltétlenül szükség van rá, fodrász, műkörmös, kozmetikus kizárva, mindenből az alapok, fizetős programok évi 1-2szer.

Tehát a minimum megvan, de azon túl minden pénz a megtakarításba megy.

máj. 11. 21:43  Privát üzenet  

A válaszok

Nincs.

Egy életünk van, azt kell kiélvezni

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 11. 21:47 Privát üzenet
Ha nem költesz magadra az olyan mint ha nem is élnél. Személy szerint én dobom ki a pénzt az ablakon talán 10 év múlva megbánom, de jó lesz vissza gondolni mennyi hülyeséget csináltam

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 11. 21:50 Privát üzenet

Nincs, de a cél nélküli költésnek sincs.

Ha van megtakarításod 5-10 év múlva még mindig mondhatod, hogy akkor most verjük el a pénzt de ha nincs semmid se félrerakva akkor abból nem tudsz majd költeni ha szükséged lenne rá.(pl. betegség, elveszted az állásod ...)

Próbálj meg valami értelmes szintet belőni.

50/30/20-ról hallottál már?

[link]

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 11. 21:52 Privát üzenet
Van egy ismerősöm, neki ez a mániája, a kényszere. Ha bekattan, akkor mindig mindent a legoptimálisan, minimál-design módjára kell megcsinálni, mintha háború közeledne... Félelmetes tud lenni. Neki biztos, hogy megvan a racionális magyarázata erre, de más nem érti.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 11. 23:32 Privát üzenet
Sosincs olyan hogy cél nélkül előbb utóbb elmegy valahova az a pénz.A lényeg hogy minél hasznosabb dolog legyen belőle.Ha már spórolsz legyen értelme.Legalább is szerintem.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 15. 18:03 Privát üzenet
Van, en pl mindig cél nélkül sportolok és ha összejön egy használható összeg, akkor ekoltom valami értelmesre. Mindig az adott helyzet határozza meg, hogy minek van értelme. Mondok példát is, nagy dolgokra gondolok: évekig spórolunk és amikor egy nagyon áron aluli lakást találtam rögtön megvettük. Utána meg pár évig spórolunk, és amikor alacsony volt a hitelkamat és mindenhol azt olvastam, hogy fel fog szokni, az összes spórolt pénzből vettünk megint egyet a kedvező hitellel. Ismét spórolás jött (céltalan ismételten) és most, hogy a nagycsaládosok autovasarlasi támogatása igényelheto, veszünk egy kocsit készpénzért a támogatással. Most ez éri meg, ezért. Hogy mi lesz a következő nem tudom, de spórolni mindig kell, hogy legyen lehetőséged! Az a hülyeség, amikor kituzol egy célt, és csak arra gyűjtesz, míg közben lemaradsz másról. Nos, nekünk ez így jön be.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 23. 16:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A TV ordíttatása tényleg ennyire elterjedt az 50-es férfiak között? Mi értelme van?
Mi értelme létezni ha nem tudok tanulni?
Így mi értelme az egésznek?
Mit tegyek ha úgy érzem hogy az életemnek nincs semmi értelme?
Van annak valami értelme, hogy a szomorúságot, mint olyat tiltjuk, üldözzük?
Van valami értelme az életnek?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!