Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti már akartatok öngyilkosok...

Ateszkapitány3 kérdése:

Ti már akartatok öngyilkosok lenni?

Figyelt kérdés
meglepődök mennyien mondták már nekem hogy akartak de nekem ilyesmi soha nem jutott eszembe. (pedig engem is ért már pár felkavaró dolog) Kérlek irjátok le hogy miért akartatok az lenni ha igen ha meg nem akkor azt. Válaszotokat előre is köszönöm

2019. máj. 12. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Sose tennék ilyet.

Egyrészt, mert jó életem van, nincs rá okom. Ha mégis valami olyan szörnyű helyzetben lennék, hogy ezt lássam az egyedüli opciónak, akkor se tenném meg. Nem tudnám ezt tenni a családommal.

2019. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Kimondhatatlanul gyűlöltem önmagam és az egész életem. Nem kaptam sem segítséget, sem együttérzést, sem útmutatást, igen rossz családi háttérben csak a negatív impulzusok értek. Elkeseredett, remény és cél nélküli voltam, teljesen beszűkült a tudatom, nem láttam más kiutat. Ma már hálás vagyok, hogy visszahoztak az életbe, mert sok minden megváltozott körülöttem, soha többé nem akarok magam ellen fordulni, pedig azóta értek jó nagy csapások is.
2019. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha életem túlságosan és tartósan eltávolodott a következő idézet teljesülésétől, akkor depressziós lettem és bevillantak olyan gondolataim is hogy bárcsak letelne már az élet.


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


De aztán a "Segíts magadon, Isten is megsegít" alapon tettem róla hogy szabad legyek, meg a lehető legkevésbé más vagy a körülmények uralják életem, s máris köddé vált a depresszió. A depresszió vagy a "bárcsak meghalnák" jellegű gondolatok nekem mindig figyelmeztető jelek arra hogy teljesen nem én uralom az életem. Ezért rá kell jönnöm min és változtatnom kell.

2019. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Volt egy időszak az életemben amikor szó szerint semmi nem akart összejönni. Egyetemre jártam ahol olyan hulladék volt az oktatás (már amikor meg voltak tartva az órák), hogy sokan elkezdtünk csúszni és elvesztettük az állami ösztöndíjunkat (annak ellenére, hogy sosem voltak rossz eredményeim azokból a tárgyakból amit normálisan tanítottak), érettségivel meg középfokú nyelvvizsgával nem tudtam olyan munkát találni ami elég lett volna a tandíjra meg úgy tudtam volna végezni, hogy ne kelljen ott hagynom az egyetemet. Az ebből eredő stresszelés miatt pedig tönkrement a párkapcsolatom. Apám (aki mindig is egy alkoholista, hűtlen, egoista, erőszakos idióta volt) abban az időben tette tönkre a családi vállalkozást, rengeteg adósságot csinált a családnak aminek az lett a vége, hogy kis híján mindenki utált mindenkit mert elkezdtek egymásra mutogatni a családtagok ahelyett, hogy együtt gondolkoztak volna egy megoldáson. Mivel elég egyedi vezetéknevem van, ezért mindenki tudja, hogy ki az apám és még a mai napig is vannak emberek akik már első perctől fogva elfogultak velem szemben (nem pozitív értelemben) csak az apámmal való kapcsolatuk miatt.


Elég reálisan gondolkodó ember vagyok, se optimista se pesszimista nem vagyok, de most így visszanézve se tudom, hogy tudtam volna-e valamit másképp csinálni, mert rengeteg dolog volt amit nem tudtam befolyásolni. Épp emiatt fordult meg a fejemben egyszer az öngyilkosság. De ezzel a "gond" az volt, hogy rohadtul félek a haláltól, nem, hogy még sürgessem is. Utána pedig egyik gyerekkori ismerősöm akit folyton kisegítettem anyagilag mikor neki nem volt pénzem a mi vállalkozásunk pedig még ment, felajánlotta, hogy kifizeti nekem az egyetem utolsó félévét és soha nem kell visszaadnom neki mert úgy érzi ennyivel tartozik. Ezután elvégeztem az egyetemet, munkát is találtam és az helyretett. Már csak egy új kapcsolat kell és minden visszaáll a régibe.

2019. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem. elég sokat küzdöttem érte, hogy legyek, hülye lennék eldobni
2019. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

15 évvel ezelőtt majdnem a metró elé ugrottam. Azóta bánom, hogy nem tettem meg. Nagyon nagyon közel voltam hozzá, minden izmom az ugráshoz feszült és a mai napig nem értem, miért nem engedtem magam, de bánom. Azóta se kerültem ennyire közel hozzá.

Az okokat hosszú lenne leírni, egész anyámék kapcsolatáig kéne elmagyarázni, több oldalas novellát nincs kedvem (sokadjára) írni.

2019. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen, még a gimiben, és az érettségi utáni időkben, kb egy évig. Nagyon egyedül éreztem magam és az önbizalmam is valahova a béka s*gge alá csökkent az évek alatt. Mardosott az érzés, hogy elvesztegettem a legszebb éveimet és ez már úgysem lesz jobb később.

Szerencsére sikeresen túl tudtam lendülni rajta, és ma már nem tennék ilyet. Szégyellem magam, amiért anno ilyeneken filóztam, ugyanakkor ha visszagondolok az akkori énemre, pontosan vissza tudom idézni az akkori érzéseimet, amik kínoztak. Szóval nem felejtettem el, hogy miért voltam olyan, amilyen, a különbség csak az, hogy ma már javultak az életkörülményeim, felfedeztem egy csomó lehetőséget amikkel tudok élni, és visszatért belém a remény.


25/F

2019. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már zokogva, szoruló hurokkal a nyakamban.. magány, egészségügyi probléma, kilátástalanság. Aztán hirtelen felhívott egy cimborám, mintha csak megérezte volna. Nem is akart semmit, csak érdeklődött, hogy mi újság, csendes vagyok újabban. Soha nem történt ilyen a 29 életévem alatt, azóta se, senki részéről, és pont akkor abban a pillanatban jön egy ilyen hívás. Nem mondtam el neki, hogy épp a radiátoron lógok lassan elvesztve az eszméletemet. Viszont adott annyi lelkierőt, hogy meggondoljam magam és visszatámaszkodjak.

Azóta már valamennyivel jobb a helyzet, és örülök, hogy nem tettem meg. Párkapcsolatom nem valószínű, hogy valaha is lesz már, de egyre jobban sikerül ezzel a gondolattal együttélnem. Próbálok a karrierre koncentrálni és új dolgokat kipróbálni, eltengődni valahogy idős koromig.

2019. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem sikerült a negyedik lombikunk sem a férjemmel, megromlott a kapcsolatunk az életem szerelmével...Az összes kártyánkat kijátszottuk már, mindent egy lapra tettünk, és nem lett gyerekünk úgy sem... Elhíztam, rémálmok gyötörtek, azon gondolkoztam hogy elmegyek autóval valahová, utána jó sok vodkát iszok, és felvágom az ereimet...
2019. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, 13 évesen. Úgy gondoltam nem tudnék együtt élni a múlt béli traumámimmal
2023. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!