Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valakinek rokona, ismerőse...

Van valakinek rokona, ismerőse, aki otthon ül egész nap? Vagy akár saját maga? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik munka vagy tanulás nélkül vegetálnak.


Mi ennek az oka, és mit szándékoznak csinálni a helyzettel? Vagy megfelel nekik?


2019. máj. 12. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Tehetetlenség. Depresszió. Önértékelési bajok. Sajna ez van. Próbáltam tenni ellene,de akkor jött a szociális fóbia,ami borzasztó érzés.
2019. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenkinek van rugó a scheggében. Nem mindenki zsizseg 0-24 és nem mindenki szenved cselekvéskényszerben. Néha a puszta lét, hogy az ember csak van, az is nagyon jó tud lenni. Kb, mint a buddhisták elvonuló meditációja.
2019. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Férjem nagybátyja alkoholista, 50 éves, a húga gyerekeinél lakik, nem dolgozik, nem is megy el a munkaügyi központba. Eddig az anyja nyugdíján tengődtek, de szegény néni meghalt nemrég.

Semmit nem tervez. Cigi pálinka meglegyen, az se baj, ha kaja nincs.

Ránézésre kb 70 körüli, szerintem hamarosan elpatkol.

2019. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Valaszolonak és a kérdezőnek: Én is ebben voltam/talán vágyok is kicsit még, de sikerült orvosolni, persze nem egymagam.

Én 2 évre teljesen elzárkóztam a külvilágtól (barátoktól, szülők, tesok)

Szüleimmel éltem és egy napon bezárkóztam a szobámba egy fobia miatt és csak nagyritkán wcre és enni inni jöttem ki az éjszak a folyamán.

Ez az idő alatt testileg és lelkileg is leépültem, ápolgatnál voltam és az egy fóbiából kett 10 másik. Annyira durvára sikeredett, hogy már a videóban látott emberektől is elkezdtem remegni és izzadni, nem beszélve az a borzalmas érzésről és rettegésről, félelemről ami ez mellé társult.

Ha jött valaki, akkor én elbújtam a bezárt szobámban és megpróbáltam minél kevesebbet hallani, mert már a hangtól is rettegtem.

Nagyon sokszor akartam persze öngyilkos lenni, de hála égnek soha nem volt annyi merszem hogy megtegyem.


Azt hogy hogyan keveredtem ki ebből, azt maximum privátban leíróm annak akit érdekel.

19 F

2019. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok depressziós,csak imádom a semmittevést,ellennék itthon évekig,sőt egész hátralévő életemben,filmezni,dögleni,zabálni,játszani,ezeket szeretem csinálni,nekem megfelelne a helyzet,de ha csak ezt tenném akkor nem lenne miből fenntartani magam,így dolgozok,és igaz hogy dolgozok,de utálom mint a szärt,minden percét a munkának.
2019. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Mi ennek az oka?

1. pályaválasztás elhibázottsága (ráerőltették/visszafogták a tanulmányoktól... túl korán kellett döntenie amikor még nem ismerte magát, vagy a család lecikizi azt amiben tehetséges lett volna)

2. munkaerőpiac (legtöbb szakma megbecsülése béka segge alatt... az okos ember besokall, ha rabszolgaként bánnak vele)

3. jövőkép hiánya

4. depresszió


Mit szándékoznak csinálni a helyzettel?

Az elején az ember folyamatosan keresi a lehetőséget... de többnyire közben egyre mélyebbre kerül a sok jóakaratú baszogatás meg a sikertelen próbálkozás miatt


Megfelel nekik?

Nyilván nem, nézz csak körbe hány ilyen kérdést írnak ki, általában mindben szó esik öngyilkosságról.

Csak épp "a vegetálást" érzik legkisebb rossznak.

2019. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!