Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha idegesí...

Rossz ember vagyok, ha idegesít a kisgyerekek hisztije?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor sír egy kisbaba, mert fáj valamije vagy éhes.

Hanem arra, amikor egy nagyobbacska, 2-3 év körüli kisgyerek úgy üvölt a boltban, a tömegközelekedésen mint akit nyúznak, és nem lehet bírni vele. Úgy sikít, hogy majd´ megszakad, közben mindenkinek a jelenlévők közül az van az arcán, hogy csináljon már vele valaki valamit.

Aztán vagy sikerül az anyának megnyugtatni, vagy végigsikítja az utat a végállomásig.

Szóval nem arra gondolok, amikor keservesen sír, és látod rajta, hogy tényleg baja van, hanem amikor ordít mint a sziréna, nem is sír, hanem sikít.


2019. máj. 16. 14:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem bírom a gyerekeket, és ez a jelenség a fő okok között van.

Bár halkan jegyzem meg, inkább a szülő hibája, nem a gyereké

2019. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

A gyereknél van egy dackorszaknak nevezett időszak, amikor már van önálló véleménye a világról, meg arról hogy mit akar, de az idegrendszere még nem kellően fejlett ahhoz, hogy a kudarcot "férfiasan" és szó nélkül elviselje.

Ha a gyerek nem túró-rudit szeretne, amit az anyja venni akar, hanem mondjuk gumicukrot.

Na emiatt a kudarcélmény miatt tör ki a hiszti.

Ami mind a gyermek, mind a szülő idegrendszerét megviseli. Szóval a gyerek sem élvezi, csak ő nem tud még mást csinálni helyette. Egy felnőttnek azért már van egy-s-más a konfliktus kezelő eszköztárában. Én mindig kivittem ilyen helyzetben a boltból a gyerekemet, és csak a hiszti elmúltával tértünk vissza a közösségbe. És persze a hiszti elmúltával már kommunikálni is tudtam a gyerekkel - mert a hiszti közben természetesen nem lehet...

2019. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez jo mert ezt en se birom pedig 2 gyerekem de nyilvanosan soha egyik se hisztizett sehol , viszont mikir a masodik gyerek kisebb volt kb 2 eves es hallott mas gyereket üvölteni annyira lesokkolta hogy sztem azert nem hisztizett ő maga soha :-D
2019. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amelyik gyerek nem hisztizik, ott komoly gondok vannak, hiszen egy nagyon fontos fejlődési szakasz marad ki.
2019. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

2-3 éves....sajnos a 4-6 éves is ezt csinálja, pedig annak már kellene, hogy legyen valami minimális értelmi szintje. Nem nevelik meg őket.

Mindent megadnak nekik, ki van nyalva a s3ggük, nem tudják elfogadni, ha nemet mondanak nekik.

2019. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!