Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a legtöbb embernek kisebb az egyik szeme, mint a másik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok felszínes ,sőőőt. Tegnap vettem észre magamon, hogy az egyik szemem kisebb ,mint a másik ,előtte fel sem tűnt. Azóta észrevettem,hogy másoknál is így van ,még a színészeknél is. Mióta feltűnt mindenkin ezt nézem ,és tökre zavar. Azóta magamat se látom szépnek.


Leírva tök hülyén hangzik,de borzasztó,hogy tegnap óta akaratom ellenére ezt figyelem. :D

Más is van hasonló helyzetben? Nem lehet ezt valahogy "elfolytani"?


2019. máj. 16. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Igen. Csak téged.

Engem még az is zavar, ha valaki összekeveri a folyást a fojtással.


A trollkodást félretéve, engem pl az agyvérzéses Drew Barrymore zavar, akinek a fél arca nem mozog, az orránál kezdődik a szája széle, és az arca közepén van a szája.


Olyan amikor mosolyog, mint ha a meg nem született ikertestvére fogsora lenne az arca közepén. Úgy értem oldalról nézve a közepén.

2019. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Senki nem 100% szimmetrikus, de ezt már középiskolai biológiaórán is tanítják. Nyugi, most rágörcsöltél és mindenhol ezt látod de ahogy lecseng benned visszaállsz a régi kerékvágásba. Amúgy meg így néznénk ki, ha tökörszimmetrikusak lennénk, szerintem sokkal jobb, hogy nem vagyunk "tökéletesek" :))

[link]

2019. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

...még egy okoskodás trollkodás helyett, az ösztöneidet fojatanád el ezzel. Hogy túlzottan zavar arra nem tudok mit mondani, az is lehet, hogy eddig is nézted, csak nem tudatosult benned, hogy mi az ami zavar.


Tény, hogy párválasztásnál az ember az egészséges jegyeket keresi a másik félben, teljesen tudattalanul, ez abszolút ösztönös. Az egyik ilyen a szimmetria, amitől egy emberi arcot szépnek vél az agy.

A szimmetria összefüggésben van az ember egészségével, és élete során elszenvedett betegségekkel.


Nyilván nem úgy kell érteni, hogy tudatosan így választasz párt, vagy a helyik kópban a kasszás erzsit akarod felszedni, ahogy mondtam ez egy zsigeri reflex, tehát alapvetően ettől simán lehet tudat alatt (neked már tudatosan) egy ember szimpatikus, vagy zavaró.

2019. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 - Tehat aztmondod ,hogy ha valaki egeszsegtelen akkor egy ido utan kisebb lesz a szeme es elferdul a szaja?
2019. máj. 16. 17:03
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Ezt nálam sokkal sokkal okosabb emberek mondják, akiknek ez a hivatásuk, erre tették fel az életüket.

Úgyhogy elég kiábrándító ez a lepontozás, mert elkeserítően reálisan mutatja az átlag műveltséget.

2019. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

En nem pontoztam senkit. Nem szoktam addig ,mig nem derul ki,hogy kinek is van igaza.

Viszont szerintem sem eletszeru,hogy egyszercsak elferdul az ember szaja vagy osszemegy a szemgolyoja attol,hogy megbetegszik.

2019. máj. 16. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Valóban találtak összefüggést az arc szimmetriája és az egészség között, de soha egyetlen komolyabb kutatásban nem volt szó arról, hogy az ember élete során elszenvedett betegségek miatt veszít a szimmetriájából. Ez az a baromság, ami miatt nem hasznos a válasz. Kivétel persze ha olyan betegség támadja meg az embert, aminek alapból ez a tünete. Szóval ha valaki ilyen cikkekel olvas és követ, érdemes külföldi forrásokból is tájékozódni és ami még fontosabb, megtanulni az értő olvasást. Egy jó cikk a témában, rengeteg forrással: [link]
2019. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudsz mondani ilyen színészeket akinek az egyik szeme kisebb?
2019. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 - Én eddig olyat nem találtam akinek egyforma :D Vagy az alakja más,vagy a szemhély jobban takarja az egyiket ,vagy a méret... De mindjárt keresek konkrétat..
2019. máj. 16. 18:40
 10/13 A kérdező kommentje:

Pintér Tibor


[link]


Ha a szemhéját nézed látod ,hogy kicsit más (persze lehet arra fogni ,hogy a képen pont úgy nézett ,de nem)


Öröd Nóra


[link]


Gondolom másnak is feltünt...


És még kismillió másik embernek van így.


Ottvan pl Paris Hilton (bár róla sokat nemtudok ,lehet hogy betegség miatt olyan(?))

2019. máj. 16. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!