Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti-e a munkáltató,...

Megteheti-e a munkáltató, hogy egy teljesen másik városba elküld dolgozni, osztott műszakban, ami gyakorlatilag reggeltől estig tart, kisebb pihenőkkel, és így rákényszerít, hogy ott aludjál az általuk kibérelt hotelban 2 kollégával, akik horkolnak?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedési cégről van szó. Autóbuszvezető hiány van a szóban forgó városban és az a gyakorlat, hogy másik városokból vezényelnek oda embereket. Eleve oda,a saját autóddal kell menned,mivel kb. 100 km-re van ez a város,és feltehetően 1 hétig ott maradsz,ezért a rengeteg cucc miatt a busz kiesik, és hajnalban, mikor kezdesz. 3 km-re van a hoteltől a telephely,tehát sétálni kellene,az összes cuccoddal, váltópénzzel ,jegykészlettel,számlatömbbel,majd kb. 10-kor visszaviszed a buszt,és megkapod a 4 órás pihenőt,mehetsz ahová akarsz,a telephelyről,persze a cuccaidat nem hagyhatod a buszban,mert érték,és délután 4-kor visszakezdesz este 8-ig kb. Haza menni értelmetlen,mert este 10-re érnél haza,és akkor nem tudsz másnap reggel 4-re visszamenni. A szállodában meg két tök idegen kolléga,akiket másik városokból vezényeltek oda,és nem biztos,hogy nyugodtan ki tudom pihenni magamat tőlük, így veszélyben van a másnapi biztonságos munkavégzésem. Olvastam én mindenfélét már a kiküldetésről,de a lényeget sehol nem találom. Van-e valami a MT-ben erről,ami alapján megtagadhatom-e ezt a fajta kiküldetést. A munkaszerződésemben benne van, hogy változó a munkahelyem,de az nincsen benne, hogy milyen körülményeket kellene a munkáltatómnak biztosítania,hogy én a munkámat biztonságosan el tudjam végezni. A baj az, hogy én már többszőr mondtam nemet, és vannak kollégák,akik nem tudnak nemet mondani, csak a főnököt a háta mögött szidni, hogy már megint ő neki kell menni, mert én nem vagyok hajlandó. Az eddígi kialakult csapatszellem is kezd szétzilálódni ezmiatt. A legnagyobb baj, hogy az említett városban már évek óta van munkaerőhiány a körülmények miatt,és nem tesznek semmi érdemlegeset, hogy ez a probléma megoldódjon. Ezt csak azért írom le, hogy ez az állapot nem most alakult egyik napról a másikra,hanem évek óta ez van.Köszönöm a segítségeteket.

2017. szept. 7. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szerződésed azon részén, hogy "munkavegzés helye: valtozó" van, akkor igen megteheti.

Es szerintem az van.....

Mondhatsz Te rá "nem"-et is, senki nem kényszerít rá...

2017. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha aláírtad a szerződésedet változó munkahellyel, vagy "Magyarország teljes területe" munkavégzési hellyel, akkor megtehet, hogy elküld.

Amivel esetleg kötekedni lehet, az a körülmény. Ha már elküld, biztosítsanak normális szállást, mert munkavédelmi szempontból jelen felállás nem elfogadható. Biztosítsanak a vezényelt munkavállalóknak transzfert a szállás és a munkavégzés helye között, vagy fizessenek benzin pénz a "bejárásra".

Szerintem sokkal barátságosabban is meg lehet oldani ezt a vezénylés témát, csak kell hozzá némi emberi hozzáállás a munkáltató részéről.

2017. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát itt nemcsak a benzinpénzről van szó. Azért a családi autóval a feleségem is közlekedik,és csak ez az egy autónk van. Azzal az autóval eljárok dolgozni,de ha kell a feleségemnek,akkor ő elvisz a kezdési helyre,ahol az adott busz parkol (kint alvós buszok), de ez mind egy 20-30 km-es kör. Így tudjuk mind a ketten használni az autót.
2017. szept. 7. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!