Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más szerint is para az altatás...

Más szerint is para az altatás (műtét közben)?

Figyelt kérdés

Csak elgondolkodtam azon, hogy ha engem esetleg műteni kéne, én semmiképp sem szeretném hogy altassanak. Mindig az jut eszembe, hogy esetleg rosszul sül el a dolog, és mindent érzek, mert fejben magamnál vagyok, mégse tudok megszóalni. Nem egy ilyen esetről hallani. Másik lehetőség, hogy többet fel se kelek.:S

Akiknek volt már ilyenben részük, ti nem paráztatok tőle?


2019. máj. 19. 19:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell félni, kaptam tű szűrést a kezembe, aztan amikor elkezdték benyomni az altatót, akkor azonnal elaludtam xxd
2019. máj. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem voltál még altatva, de rühelled? 😃


Kétszer műtöttek, 15 évesen tervezett térd, 17 évesen sürgősségi vakbél, és mindkettő normális volt. Mondjuk engem inkább az olyan dolgok szoktak kiakasztani, hogy ágytálba kell pisilni.


A vakbélműtétre annyira nem emlékszem, mert eszméletlenül fájt a hasam, és újév után voltunk, csomót kellett várni. Aztán olyan erős fájdalomcsillapítót kaptam, hogy nem emlékszem, hogy toltak be a műtőbe, de egyetlen orvos arcára sem emlékszem, csak arra, hogy felkelek, és tolnak vissza a szobába, a bácsi meg átemel az ágyra.


Emlékszem, itt meglepődtem, hogy az altatás nem csak szuri, mert nagyon égett a torkom műtét után, szóltam a nővérkének, az meg csak mondta, hogy hát mégis mire számítok, ledugtak egy csövet a torkomon.


Térdműtét előtt még a kórteremben kaptam egy szurit, hát az valami isteni volt. Alapból beszari, csendes, szocfóbiás lány voltam, de akkor úgy éreztem, világbéke van, a műtősbácsival, aki betolt a műtőbe, úgy cseverésztem, ahogy előtte és utána idegennel soha. Arra emlékszem, rámtették azt a kis maszkot, és az orvos mondta, "jól van, mosolyog, akkor minden rendben van".


Arra nem emlékszem, hogy kerültem vissza az ágyamba, csak arra, hogy anyumat látom elmosódva, ahogy ül és egy könyvet fog a kezében. Megkérdeztem, mit olvas, de a válaszra már elaludtam.


Én arra emlékszem, ez egyszer történt meg, anya azt mondja, legalább 8-szor felkeltem, és kómásan megkérdeztem, mit olvas.


Tudod, mitől félj? Hogy kivérzel. Ezt anya csak felnőttkoromban mondta el, mert 10 éves voltam, mikor történt. Ki kellett venni anya lépét. Műtétnek vége, félretolták, hogy felébredjen. Mondta, hogy kómásan szólt ott egy embernek, hogy pisilnie kell. Mondták neki, ne hülyéskedjen, nem ivott semmit. Anya mondja, hát sajnálja, de ő érzi akkor is, hogy abban a pillanatban pisil. Kiderült, hogy rosszul varrták össze, a vért érezte, arra hitte azt, hogy bepisil.


Képzeld, ha nincs annyira magánál, hogy szóljon, akkor annyi. Na, én ettől parázok nagyon.

2019. máj. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

#12 neked meg főleg köszi a részletes leírást. Amúgy nem az altatásra írtam, hogy rühellem, hanem magára a kórházakra meg a hozzátartozó műtétekre. Utóbbit igaz nem rühellem, mert szerencsére még sose volt (lekopogás), viszont a gondolattól is irtózom, valamiért ez mindigis így volt.:S A válaszok után, azért kicsit más szemmel látom már a dolgokat, de amit utoljára írtál az nagyon kemény. Nagy mázli hogy magánál volt anyukád.

2019. máj. 20. 11:23
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Engem 4 napja műtöttek, én is nagyon paráztam előtte az altatástól(mivan, ha érezni fogom a fájdalmat, mivan, ha nem kelek fel, vagy egyáltalán milyen lesz stb), de olyan jót még soha nem aludtam, mint akkor🤣Sokkal mélyebb, mint egy normál alvás, állítólag kóma-szerű állapot. Utólag arra sem fogsz emlékezni, hogy pontosan mikor ájultál be, csak arra eszmélsz, hogy keltenek fel. Ennyi, semmi para.
2019. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!