Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt most én gondolom túl vagy...

Ezt most én gondolom túl vagy tényleg lenéz?

Figyelt kérdés

Képzésen kérdezte egy nő, hogy mi az eredeti szakmám vag ymit tanultam eddig? Ezen eléggé meglepődtem, mert mindig is sokkal fiatalabbnak néztem ki a koromnál. Mondtam, hogy ezt tanultam eddig is ami igaz is( mert egyetemen ezt tanultam, de úgy hallottam meg láttam, hogy ezen a képzésen többet fogok tanulni.) Erre azt válaszolta, hogy nem baj ha eddig nem tanultál semmit. Hát erre inkább nem mnodtam semmit, mert úgy gondoltam, hogy valami ingyenélő kis prolinak néz aki eltartatja magát hol ott már egyetem melett is dolgoztam. Ezzel meg is erősitett mikor kérdezte hogy hány éves vagyok.


És az fáj benne, hogy ő úgy itél el hogy kisgyerekkel kb 40 évesen jön tanulni...én meg csak 22 vagyok


2019. máj. 23. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ennyiből nem lehet tudni. Nem mondott semmi rosszat. Az adott helyzetből, a hangsúlyból dől el. Azt meg csak te tudod.

Nekem fura a te reakciód is. Rögtön az első mondat. "Képzésen kérdezte egy nő, hogy mi az eredeti szakmám vag ymit tanultam eddig? Ezen eléggé meglepődtem, mert mindig is sokkal fiatalabbnak néztem ki a koromnál."

Te már azt támadásnak vetted, hogy érdeklődött, hogy mivel foglalkoztál eddig, mert ezzel azt gondolod, hogy nem néznek annyira fiatalnak. Meg azt is zokon vetted, hogy megkérdezte, hogy hány éves vagy. Szóval ezek alapján azt is el tudom képzelni, hogy te gondolod túl. Az eddig nem tanultál semmit valóban nem túl kedves tőle, de azt is lehet, hogy csak úgy értette, hogy szakmát nem tanultál, gyakorlatban nem tanultad ezt, amire most jártok.

2019. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Öhm... Itt mégis miért lett törölve a hozzászólásom? Teljesen normálisan leírtam egy kérdést, hogy most mit tanul a kérdező és mit tanult. Ebből lelehetne szűrni, hogy olyat tanult e, ami esetleg az idősebb korosztálynak nem szimpatikus.

A szabályzat mely pontját sértette a válaszom?

2019. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2: Érdekes. Szerintem is jó lenne tudni, hogy ez milyen képzés, és mit tanult.
2019. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugyanezt tanultam amit most is. Nem igazán értem, hogy hogy jön ide ez a kérdés.
2019. máj. 23. 14:08
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

#3: Ugye? Abból legalább valamit letudnánk szűrni, mert így tényleg nem sok derült ki.


#4: Ha mondjuk eddig gyakorlatiasabb jellegű dolgot tanultál volna és most elméletibbet vagy ilyesmi váltás, akkor abból már kitudtuk volna következtetni, hogy miért reagált így. Ha ugyanazt, akkor elég fura. Eleve egy egyetemi képzés általában többet nyújt mint egy fogalmunksincsmilyen képzés.

(Mondjuk, nem értem, hogyha érdekel a kérdésedre a válasz, akkor miért válaszokat jelentgetsz.)

2019. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az érzésem, most így már a reakcióból is, hogy kérdező te mindent támadásnak veszel. Csak egy kicsit beszélgetni akart veled az illető, tök általános barátkozós kérdéseket tett fel, hány éves vagy, mivel foglalkoztál eddig. Te meg már mindent belelátsz. A hangsúlytól függően, az hogy nem baj, hogy eddig nem tanultál semmit, lehet bátorítás is, hogy nem kell különösebb előképzettség ehhez a tanfolyamhoz.
2019. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem add többet ez egyetem, csak többet kellene nyújtania. Ezt csak az tudja igazán aki már járt egyetemre és tanfolyamra.Pont ezért titkolom, hogy egyetemre jártam, mert más úgyse értené.


Jó de miért látok bele mindent ? :D

2019. máj. 23. 14:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jártam már OKJ-ra, céges tanfolyamra és egyetemre is. Ezek közül messze az egyetem nyújtotta legtöbbet, nem véletlenül 7 féléves, míg egy tanfolyam kevesebb. A tanfolyamok általában csak simán egy adott témakört járnak körül esetleg konkrétabban.
2019. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy titkolod, hogy egyetemre jártál. :D Akkor azt is helytálló, ha azt gondolják, hogy eddig nem tanultál semmit, vagy semmi ilyet.

Hát, azt te tudod, hogy miért van ilyen. De ez nagyon barátságtalan viselkedés. Ne legyél ilyen. Legyél nyitott, barátkozz. Aztán ahogy megismered a többieket, majd úgyis látod, hogy milyenek. De ne vonj el rögtön ilyen következtetéseket. Még akkor se, ha valaki tényleg nem olyan szimpatikus, ha jobban megismered, lehet, hogy az lesz.

2019. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát igen mondjuk ebben igazad van.De tudnék olyanokat mondani ami amellett szól, hogy nekem is igazam van.


aha, hát akkor megpróbélom fejelszteni magam.

2019. máj. 23. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!