Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "bejött" a külföldi...

Akiknek "bejött" a külföldi élet, nagy többségben miért akarnak mégis visszajönni?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondoltam, akik eleve x hónapra, évre mennek ki, hogy megalapozzanak egy későbbi itthoni boldogulást, azokra sem, akik csalódtak. Hanem akik helyzetükből adódóan sikeresek, pl. éttermet üzemeltetnek, elegáns szállodában dolgoznak, tehát ahol van biztos egzisztencia és kulturált háttér.

Vagy ennyire meghatározó az ember mikrokörnyezete? Hiába a kinti "flanc" mégis megszokta az otthoni "semmit"? Már aki ilyen helyről jött.


2019. máj. 23. 19:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Engem sémi és senki nem köt a hozamhoz, nem is mennek haza.

Talán honvágy , megvan a kezdő tőke a boldoguláshoz...talán ezért mennek haza.

2019. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyjából én is ezekre tippeltem de azt egyáltalán nem feltételeztem volna hogy pl. barátok vagy rokonok ilyen erős kötődést eredményez. Ebből is látszik, nem minden a pénz. Mert ez esetben én szigorúan csak azokra gondoltam aki úgy ment ki hogy vissza se jön és nagyon is bejöttek a számításai.

Félreértés ne essék, nem szándékozom kimenni, nem is éltem külföldön, de valóban volt egy recepciós ismerősöm, aki nagyon is meg volt elégedve munkahelyével (elegáns szálloda Kanárin) ráadásul mind az angol mind a spanyol nyelvet elsajátíthatta magasabb szinten, de ő mégis inkább a barátait választotta és hazajött.

2019. máj. 24. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!