Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért elítélendő, ha egy...

Az miért elítélendő, ha egy férfinak vannak elvárásai egzisztenciális, illetve tanultság terén? Ugyanezt fordított helyzetben nem tartja a társadalom elítélendőnek.

Figyelt kérdés

A legtöbben elítélik azokat a férfiakat, akik olyan nőket keresnek, akik tanultak, ambiciózusak, egzisztenciális kérdésben is van egy elvárt szint.


Én fiatalon,huszonévesen lettem projektmenedzser, később egy osztály menedzsere.

Nem azt mondom, hogy anyagilag elvagyok eresztve, de messze az átlag felett keresek.



Számomra fontos,hogy egy nő diplomás legyen.Mivel a legegyszerűbben azzal lehet egzisztenciát teremteni.

Illetve, az a legfontosabb, hogy akarjon fejlődni.Ha belépőszintű pozícióba kerül, harcoljon,hogy feljebb kerüljön.

Én sem vittem volna semmire,ha nem küzdök, mivel nem jómódú családba születtem.



A gond,hogy sikeres nőből még nincsen olyan sok ebben az országban, sokuk nem akar fejlődni, nem ambiciózus.



Amikor ezt valakinek elmondom, egyből elítél.

Érdekes, fordított esetben a társadalom nem ítéli el, ha egy nő direkt olyan férfiakra vadászik, aki magas pozícióban van vagy vállalkozó, nagy a presztízse.


2019. máj. 26. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért lenne elítélendő,ha valakinek vannak elvárásai? Nemtől függetlenül.
2019. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert kettős a mérce.
2019. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sincs ezzel gond, és nő létemre mondom ezt. Teljesen jogos a saját szemszögedből. Más kérdés, hogy amennyire leszűkíted magadnak a kört, annyira nehéz lesz tényleg megfelelőt találni.

No meg, azért a diplomás résszel nem vagyok kibékülve teljesen.

Nekem sincs, mert egyszerűen nem vagyok alkalmas a seggelésre. Nem tudok száraz szöveget betanulni és visszamondani, a felénél elfelejtem az elejét. Nekem az olyan tárgy ment mindig is, amit megérteni kell - és akkor hosszan meg is marad. Ezért választottam magamnak reál szakot, és ezért vagyok most technikus egy gyárban. Szeretnék feljebb lépni, de egyetemet vagy főiskolát egész biztosan nem fogok tudni elvégezni, ezért a tapasztalati tudás, a kiemelkedő teljesítmény útját választom. Ettől szerintem nem kevésbé leszek ambiciózus. Különben 2 év alatt akkorát léptem előre, amiről nem is álmodtam volna előtte. Most már megteremtettem magamnak egy kezdésnek egész jó, stabil anyagi hátteret. Persze van még hova fejlődni.

Ezt csak így példának hoztam fel, hogy azért diploma megléte vagy nem léte, mint kritérium, az nem biztos, hogy annyira jó ötlet. Nem diplomások közt is lehetnek eltökélt emberek. Ezt a részét gondold át.

Aki meg elítél, azzal ne törődj. A többség amúgy is szereti a kettős mércét.


(nem kérek üzeneteket, köszönöm)

2019. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem annyi elvárásom van, hogy a nőnek legyen más is amire építhet ne csak a szépség. Az ideiglenes.
2019. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki ítéli el? Hol hallottad? Szó szerint senkitől nem hallottam még elítélően beszélni arról, ha a férfi tanult és stabil egzisztenciával rendelkező nőt keres. Arról annál többet, hogy a férfi csak hajtotta a pénzt és a pozíciókat, az a családi és házaséletének, a gyereknevelésnek a rovására ment és ezért megromlott a házasság. Nem a pénz az első.
2019. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Éééés megjött az első nő, aki sérelmezi a diplomát, mint elvárást. Fordítva persze menne egbyől a köpködés, hogy hogyan akarja eltartani apuci anyucit, ha nincs diplomája.

Erre írta fentebb a kolléga, hogy kettős mérce.

2019. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

... Hol írtam, hogy nekem CSAK diplomás férfi kell?

Igazából olyannal még sose randiztam. Engem nem érdekel mások pénze, csak a sajátom.

Sőt, diplomásokkal annyira nem is szívesen kezdek, mert sokszor az a tapasztalatom, hogy el vannak szállva maguktól. Tisztelet a kivételnek. A gyakorlatias emberekkel jobban ki szoktam jönni.

De örülök, hogy te jobban ismersz, mint én magamat.

2019. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem semmi elítélendő nincs abban, amit írsz. Ha neked ez az elvárásod a nő felé, akkor a szíved joga ez, senkinek semmi köze hozzá. Mindenki el tudja dönteni, hogy milyen pár kell neki, van, aki állít mércét, van, aki csak ismerkedik és nem foglalkozik ilyenekkel, igazából senkinek nincs joga beleszólni abba, hogy milyen társat keressen maga mellé valaki. Személy szerint nekem is van egyfajta műveltségi és végzettségi mércém, én sem tudnám elképzelni a jövőmet egy olyan nővel, akinek nincs diplomája vagy nem tudja magát kifejezni, műveletlen, csúnyán beszél, nem tud megjelenni, felöltözni, viselkedni társaságban. Lenézni nem nézem le az ilyen nőket, csak nekem nem kellenének, mint társak. És ez nem támadás senki felé, egyszerűen csak megvan az elképzelésem arról, hogy milyen nőt képzelek el magam mellé, és ehhez senkinek nincs köze, nincs joga, hogy véleményezze, hiszen mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy kivel érzi jól magát.
2019. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy vannak elvárásaid. Csak szerintem, ha egy nő szül 2-3 gyereket elég hosszú időre kiesik a munkaerőpiacról és nehezebb lesz neki egy magasabb pozícióba bekerülni, ezért a férfira alapoznak jobban.
2019. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Én azokat nem értem, nemtől függetlenül, akiknek egyáltalán nincsenek elvárásaik, mert már annyira elkeseredettek, hogy tök mindegy nekik, milyen a másik ember, csak ne legyenek egyedül. Azt pedig döntse el mindenki maga, mivel szemben támaszt elvárásokat. Szerintem teljesen korrekt, bár azt hozzátenném, hogy szerintem a diplomát elvárni azért hülyeség, mert anélkül is lehet sikeres és ambíciózus valaki, na meg diplomával is lehet valaki lusta és igénytelen. Én például nem tudtam befejezni az egyetemet, anyagi krízis miatt, amiben teljesen egyedül voltam, család vagy párkapcsolat nélkül, nem volt kire támaszkodnom. Különben is mindig az a fajta voltam, hogy csak az számít igazán, amit önerőből én magam érek el. Ennek ellenére sikerült karriert építenem az eszem és a szorgalmam miatt, én is projektmenedzerként dolgozom egyébként. Az ehhez kapcsolódó képesítésekből többet is letettem már (cég által finanszírozva), ambíciózus vagyok és sikeres, folyamatosan fejlődök és lépek előre, diplomám viszont a mai napig nincs, és már nem is érzem a hiányát. Ilyen is van.
2019. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!