Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okból lehet az, hogy...

Mi okból lehet az, hogy valaki nem köszön?

Figyelt kérdés
Szerintem egy alapvető kultúrális szint része.
2019. jún. 1. 11:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Illik bizonyos szituációkban, pl ha az ember vesz egy busz, vagy egy vonatjegyet pénztárban, általában köszön mindenki valaki meg úgy, hogy - nincs nagy sor és van ideje ráadásul - mindenféle átmenet nélkül kérek egy xy jegyet és amikor elmegy akkor se köszön. Nekem ez olyan fura. És ráadásul minden esetben ilyen 40 - 50 feletti korú nő aki nem köszön. Lehet van egy nem köszönő klub és mind tag. :)
2019. jún. 1. 12:58
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán,mert fárasztó?


Nem mindenki tud jópofizni.


De lehet szociális fóbia is.

2019. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én azt utálom, mikor ismerem a személyt aki velem szembe jön és elfordul vagy nem néz a szemembe. Ez nálam azt jelenti h nem akar köszönni és nem tisztel engem egyáltalán. Ilyenkor én általában ígyis úgyis köszönök, de van hogy akkor se gyakran köszönnek vissza.:/ Amikor csoportban jön akkor elnézem, mert hogy nem figyel annyira az útra mikor beszélget valakivel. De mikor tök egyedül jön szembe, az kicsit rosszul esik.

Rengetegszer fordul ez elő. Nekem valahogy nem szeretnek köszönni az emberek.:/ pedig ismerőseimnek mindig szoktak ugyanazok az emberek. Nem vagyok mogorva, se nem vágok mérges arcot mégse tartanak közvetlennek. :((

2019. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nekem az ismerősök köszönnek, vannak bizonyos emberek akik csak akkor köszönnek, ha bizonyos társaságban együtt vagyunk pedig ismerjük egymást, van aki valamikor köszön valamikor nem. Az utóbbi két kategória inkább ne köszönjön. Ezek vagy zavarosak, vagy szimplán bunkók, valószínű az említett etikettet fárasztónak tartók, vagy egyéb okokból képteleneknél is hasonló a szituáció.
2019. jún. 1. 13:24
 15/19 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam köszönni. Régen mindig mindenkinek mosolyogva köszöntem, de sok helyen csak unott fapofa volt a válasz, ami nagyon rosszul esett, mert ilyen érzékeny lelkem van. Úgyhogy inkább megkímélem magam a csalódástól és nem jópofizok senkivel.
2019. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
De édes, hogy mindenki mentséget keres a modortalanságára! Engem kifejezetten sért, ha nem köszönnek, nem fogadják a köszönésem. Ezek alapvető udvariassági formulák, arra szolgálnak, hogy kulturált formában érintkezzenek az emberek egymással.
2019. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Aztan mi a faxnak ha nem érdekel az illető?😃
2019. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem idegen ne köszöngessen. Boltban, pénztárnál nyilván köszönök, de mikor valaki, akit nem ismerek rám köszön, azt utálom. És leszarom, ha modortalannak gondol, legalább nem köszönget, mint egy fogyatékos.
2019. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Néha elgondolkozom, milyen kettős világot élünk, amikor egyrészt minden arról szól, hogy legyél nyitott, elfogadó, mindenki legyen szabad és olyan amilyen. Lásd melegek, női egyenjogúság, nemek szerinti megkülönböztetés csökkentése. Másrészt meg ragaszkodunk olyan etiketthez, mint a köszönés. Köszönjön mert úgy illik.


Kicsit olyannak érzem, mint a TV-t. Erőszak, lövöldözés, verekedés, vér és belek jöhetnek, de nemi szervet mutatni tabu és szigorúan tilos.

2019. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!