Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tanárok miért nem tudják...

A tanárok miért nem tudják kezelni az iskolai bántalmazást?

Figyelt kérdés

Ha arról van szó, hogy egy gyerek elront valamit stb. akkor már rögtön tudják szivatni, de ha valakit piszkálnak hangosan órán azzal még csak nem is foglalkoznak!

Nem csak rólam van szó, filmekben, és a való életben is mindig ezt láttam! Pedig annyi módja lenne, hogy ezt megakadjályozzák, de vagy csak rontanak a helyzeten, vagy nem tesznek semmit! Miért?



2019. jún. 1. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nagyon érdekli őket.
2019. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thispain ***** válasza:
57%
Lehet, hogy tudják, csak nem akarják.
2019. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Azért ,mert neki kell saját erőböl megoldania a védelmét.Nem állnak mögötte hathatós törvények sajnos,éppen elég videót lehetett látni,hogy az órán megpofozzák,megrúgják.Azért egy tökös csávó biztosan meg tudná védeni a kipécézett tanítványát is,de nem ez az általános.
2019. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert észre sem veszik, ha igen, akkor pedig elbagatellizálják. A felnőttek (szülők is!) szerintem eleve hajlamosak elbagatellizálni a gyerekek problémáit mondván, hogy "ne vedd ennyire komolyan, csak viccelt", "majd kinövöd", "ezek a kamaszok mindig ilyen érzékenyek". Persze, visszagondolva én is sok hülyeség miatt problémáztam és olyan dolgokkal tudtak megbántani, ami mai fejjel elég röhejesnek tűnik, de akkor és ott igenis valódi problémák voltak és igenis meg voltam bántva. Ha egy gyereket hangosan piszkálnak órán, akkor a tanár valószínűleg mosolyogva hallgatja és azt gondolja, hogy "hát ilyenek ezek a gyerekek". Engem is piszkáltak szóban órákon, a szünetekben, az utcán és mikor hónapok után már nem bírtam tovább és szóltam egy tanárnak, akkor az volt a reakciója, hogy hát ő észre sem vette, (hogy az ő óráján is ez történik a füle hallatára) úgyhogy biztos nem olyan nagy dolog.
2019. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az olyan iskolákról beszélek ahol a gyerekek kiskéseket meg pisztolyokat visznek be. Nálunk ha egy gyerek megrúgna egy tanárt , minimum kirúgnák.
2019. jún. 1. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért érné meg nekik foglalkozni vele? Ott vagy x évet, annál tovább nem leszel a mindennapjai része és a fizetése is ugyan annyi lesz ha kiteszi a diákokért a lelkét és ha nem.

Emellett ő már sokat nem tud nevelni egy gyereken. Ha az alapokat 6-7 éves koráig nem tanulta meg (tiszteljük az idősebbeket, nem bántjuk a másikat, segítünk a bajba jutottakon stb) akkor már ő se tud sokat tenni.

Itt inkább a szülőknek kell cselekedni.

2019. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lusták, szarnak bele. Ledarálják a tananyagot, a diákok meg nyugodtan üssék agyon egymást, ő elvégezte a feladatát.Csak azt nem tudom, mi a fenének tanulnak ezek gyermekpszichologiát??
2019. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is csúfoltak, néha órán, a tanárok füle hallatára is, szóval tudom, miről beszélsz..

De ennek ellenére nem hiszem, hogy lenne mit tenniük. Vagyis nyilván függ a diákok életkorától is, általános iskolában a kisebb gyerekeket még meg lehet nevelni szerintem, de engem speciel középsuliban cseszegettek (durvábban, általánosban is volt összetűzésem 1-2 emberrel, de azok inkább csak ilyen gyerekcsínyek voltak és bőven eltörpültek a középsulimban történtek mellett) és aki 18 évesen is azon a szellemi szinten van, hogy azért gyűlöli az osztálytársát, valamin próbálja a többieket is ellene hangolni, mert mondjuk ronda és/vagy csendes...nos az ilyenekkel már nem tud mit tenni egy tanár se.

Amúgy a tanárok 90%-a, amikor hallotta, hogy miket mondtak nekem az osztálytársaim, úgy csinált, mintha semmit se vett volna észre az egészből, esetleg néha egy-egy durvább beszólás után vetettek rám egy-egy szánakozó pillantást és ennyi..És így utólag azt mondom, ők csinálták a legjobban.

A maradék pár tanár 2 csoportra oszlik, voltak, akik leszidták a beszólogatókat, amivel lényegében csak olajat öntöttek a tűzre és annyit értek el vele, hogy az osztályom ezentúl csak és kizárólag az ő órájukon moderálta magát, de szünetekben, ill. a többi órán ugyanúgy ment a beszólogatás, megalázás, ahogy addig, ha nem durvábban. Plusz ugye addig azért utáltak, mert én voltam a csendes, csúnya, fura csaj, azután viszont én lettem a csendes, csúnya, fura csaj, aki a matektanár, meg később a kémia tanár kis kedvence..("Szerencsétlenségemre" még a tantárgyaikból is jó voltam, szóval amikor kaptam egy jó jegyet matekból vagy kémiából, hallottam, ahogy a többiek magyaráznak, hogy persze, biztos adott a tanár egy csomó plusz pontot, meg néhányan állítólag látták, ahogy puskázok és a tanár is látja, mégse szól érte, pedig soha életemben nem puskáztam semmiből.)

Meg voltak olyan tanárok, akik a beszólogatókkal együtt röhögtek rajtam, ill. ők is tettek rám megjegyzéseket, amiknek hála ismét nevetség tárgyává váltam. Ezt nyilván nem kell magyarázni, miért rossz megoldás..

Szóval mint mondtam, függ a diákok életkorától is, a kisebb gyerekek még "formázhatók", de a nagyobbakat szerintem már nem a tanárok dolga megtanítani az alapvető illemre, ill. nem is állnak hozzá megfelelő eszközök a rendelkezésükre. A szülőknek és az általános iskolás (főként alsós) tanároknak kéne megtanítaniuk a kisebb gyerekeknek, miért rossz ez a kiközösítgetés, csúfolódás.

2019. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!