Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kezelni, ha...

Hogyan lehet kezelni, ha valaki vezetés közben türelmetlenkedik és kiabál?

Figyelt kérdés
Egyébként a párom végtelen türelmes és csendes, otthon sosem ilyen, de mihelyt autóba ülünk, állandóan morog és néha kiabál is a volán mögött. Nem vezet vadul, nem szabálytalankodik, de ha más bevág elé, vagy nem teszi ki az indexet stb., akkor rögtön elkezd idegeskedni. Én elhiszem, hogy van sok idióta, aki nem tud rendesen vezetni, de attól még nem az a másik sofőr hallja, hanem én, és már sokszor szétmegy a fejem. És egész úton mondja a magáét. Már sokszor próbáltam vele ezt szépen is és csúnyán is megbeszélni de nem változik a helyzet. Mit tegyek hogy hassak rá?
2019. márc. 23. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

En tesomnak csak annyit mondtam, hogy csak az ideges vezetés közben aki bizonytalan a vezetésben, le is szokott ott helyben a kulturálatlan beszédről.


Egy srácnál meg kb a huszadik beszolasa után kitört rajtam a röhögés, hogy ennyire választékos beszolásokat én még életemben nem hallottam :D de tényleg, minden helyzetet máshogy kommentált es mindben volt valami ironia is. Belőle nincs mégegy az tuti :) őt nemhiszem hogy leszokott mert ő amugy alapbol egy negativ ember, az életben is

2019. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Amugy tényleg bizonytalansagot jelent, azt, hogy váratlan helyzetekben pl ha kiszaladnak elé, stb, nem tudna reagálni.



Mi a barátommal (aki szeret vezetni es profi)egyszer diszko utan hulla fáradtan utaztunk haza csuszos havas uton, pont azon agyaltam, hogy mekkora lehet vajon ilyenkor a reflexe, mikor hirtelen kiszaladt elénk egy macska, de olyan tűzzel, pillanatok alatt, hogy a kimozdulasat en nem is láttam, csak amikor már előttünk volt, mondhatni, inkább kiugrott, a barátom olyan hirtelen kikerülte, hogy fel sem fogtam mi van. Mindez masodperc Töredéke alatt. Megállt, megnézte sikerult e, cica már másik oldalon járt.

Ő speciel soha nem szid senkit vezetés közben.a macskát is aggodva figyelte es nem szidva. Jo veszélyes volt plusz a körülmények ho, viz, fáradtság.

2019. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

A közlekedés nagyon stresszes dolog. Tény, hogy ennek a stressznek nem a legszebb levezetése a kibálás káromkodás, viszont az is igaz, hogy ez nagyon hatékony. Ha tudsz jobbat, akkor mondd el neki a módszert, keresgélj ezügyben neten!


Viszont semmiképp sem javaslom, hogy fojtasd el vele az érzelmeit, mert a nyomás valahol ki kell jöjjön, és a káromkodás még a legkisebb rossz lehet.

2019. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom hatékony stresszlevezetési módnak azt, hogy a legkisebb helyzetekben is felQrja valaki az agyát és ordibálni kezd.


Nem vezeti le a stresszt, ugyanúgy ideges marad, csak még pörgeti is magát rajta. Legtöbb emberrel pont ez a baj, elborul az agya és percekig, órákig, napokig idegeskedik olyan dolog miatt, amire annyit kellene mondani fejben, hogy "oké" és elfelejteni, tovább lépni.

2019. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!