Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mulya vagyok, de nem akarok...

Mulya vagyok, de nem akarok ilyen maradni. Megszeretnék változni, de nem tudom hogyan. Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom mindig is a mulya jelzőt használták rám és ez nagyon zavar. Mindig is zavart, de úgy voltam vele, hogy én ilyen vagyok, nem tudok ez ellen mit tenni. Általában lassú vagyok. Lassú az észjárásom, a mozdulataim, sokszor ha társaságban vagyok, akkor nem kapcsolódok be a beszélgetésbe, mert vagy nem tudom mit mondhatnék vagy attól félek, hogy valami rosszat mondok, ezért inkább nem mondok semmit csak bambulok magam elé. Nem merek megszólalni. Ez miatt azt hiszik az emberek, hogy buta vagyok és nincsenek önálló elképzeléseim, de ez nem igaz. Értelmes vagyok és vannak saját elképzeléseim csak ez miatt a tulajdonságom miatt mindenki ezt hiszi. Ez miatt az ismerkedés is nehezen megy. 22 éves lány vagyok és hiába nem vagyok csúnya még sosem volt barátom, hiszen nehezen elegyedek szóba másokkal. Nagyon bizonytalan is vagyok. Ha csinálok valamit mindig attól félek, hogy valamit elrontok és majd megfognak szidni érte.

Mostanra beláttam, hogy ez nem mehet így tovább. Váktoztatni akarok ezen, de nem tudom hogyan tegyem. Valaki tudna tippeket adni, hogy hogyan változtassak ezen? Vagy lehet ezen egyáltalán változtatni?



2019. jún. 2. 00:10
 1/2 fogd ***** válasza:
100%
A bizonytalanságod nagy valószínűség szerint, a képzetlenségedből adódik. A határozott egyéniséghez, a stabil önbizalomhoz megfelelő képzettség, tudás illetve ezen alapuló látásmód szükséges. Az élet dolgainak átlátásához tudás és tapasztalat szükséges. Az egyetem elvégzése után te leszel az előadó, tehát röviden, tanulni, tanulni, tanulni.
2019. jún. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%
Kevés az önbizalmad,ezen kell változtatnod.Első körben,ne szidd magad.(NEM vagy mulya,ne beszéld be magadnak ezt a hülyeséget!)Ha nem csinálsz semmit,akkor nem rontasz el semmit,de gyakorlás nélkül nem is fejlődsz semmiben.Megszidnak?Na és?Senkinek nem vagy a kutyája!Ha másképp nem megy,keress pszichológust,aki segít oldani a szorongásaidat.
2019. jún. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!