Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ebből valami bajom?

Lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lány, aki mentálisan problémás és gyógyszerfüggő (nyugtató). Már nem írnak fel neki többet, mert sokszor került toxikológiára, mert túlgyógyszerezte magát. Nem is elsősorban öngyilkossági célzattal, de egyszerűen túl sokat vett be.

Már ott tart, hogy másoktól lopkod, amikor csak tud, és elég nagy mennyiségű pénzeket áldoz fel 1-1 szemért cserébe (legutóbb 5 ezret ajánlott valakinek egy szem Rivotrilért).


Összebarátkoztam vele és mit sem sejtve, megkérdezte tőlem, hogy nincs-e felesleges gyógyszerem, és mivel én is szedek nyugtatót, csak kevesebbet, mint amit az orvos felír, ezért van egy halommal itthon, amit senki sem használ (jóval gyengébb anyag, mint a Rivo (Loranxil)).

Úgy gondoltam, hogy ha adok neki, akkor legalább nem másoktól lop és talán egy jó pontot szerzek nála és összebarátkozunk.

Ezerszer megígértettem vele, hogy vigyázzon és, hogy tényleg csak napi 1-2-t szedjen, (amennyi nekem elő van írva), ő pedig ezerszer megígérte, hogy úgy lesz.


Természetesen nem úgy lett, és 2 nap múlva toxikológiára került.

Ha történik vele valami/ebben az esetben felelősségre vonható vagyok én? Mármint nyilván, nem kellett volna neki gyógyszert adnom, de megsajnáltam és segíteni szerettem volna rajta, mert tényleg láttam, hogy szüksége van valamire és ő azt mondta, hogy a valami az ez.


Nem kényszerítettem, hogy vegye be, és nem pénzért árusítottam neki.


2019. jún. 3. 07:59
 1/1 anonim ***** válasza:
63%
Ezeket a gyógyszereket tilos tovàbbadni nem szàmit hogy ingyen adtad. Szóval igen.
2019. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!