Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elhinnétek egy lecsúszott...

Ti elhinnétek egy lecsúszott segédmunkásnak, hogy régen volt valaki?

Figyelt kérdés

Régen volt egy cégem, még 10 évvel ezelőttig. Akkoriban üzleteltem, bejártam a fél világot. Pl az USA-ba jártam minden évben nyaralni és tárgyalni! Volt házam, autóm, minden. Aztán a válság úgy beütött, hogy elment minden. Alkoholista lettem amikor vége lett a cégnek és évekbe telt, hogy újrainduljon az életem. Most pár éve segédmunkás vagyok. Szakmám nem volt, csak a jó ötletem a céghez, így elhelyezkedni nem tudtam. Maradt a segédmunka.

Amikor munka közben beszélgetünk gyakran mesélek a múltamról, de senki nem hisz nekem, bolondnak tartanak és hazugnak. Hiába mutatok képeket, azt úgy csináltam számítógépen. Azt mondják hogy nem itt lennék ha valaha lett volna pénzem.

Eléggé bánt ez hogy nem hisz nekem senki. Ti hinnétek nekem?


2019. jún. 3. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Én se hinném el. Aki olyan okos hogy képes meggazdagodni az nem vesziti el a vagyonàt mert okos ennnyi. Am be se engednének téged az usa-ba.😂
2019. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Azt észrevenni ha valaki hazudik ill. igazat mond.
2019. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Én elhinném. HA valaki jártas és okos, érződik a beszédjén, a fogalmazásán, a látókörén. Van ilyen, hogy valakinek tönkremegy az élete.

Nem érdemes amúgy mesélni nekik, mert nem fogják tudni elképzelni, felfogni a lényeget.


Mi volt a céged profilja amúgy?

2019. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kereskedelemmel foglalkoztam, üzleteim voltak. Külföldi árukat hoztam be és árultam. A kereslet úgy megcsappant 2008-ban, hogy év végére már a bérleti díjakat se termelték ki a boltok. Egyszerűen nem jöttek be vásárolni az emberek. X termékből eladtunk 800 darabot havonta, ez leesett hirtelen 20-30-ra! Ez csak egy példa. Az alkalmazottakat is a megtakarításomból fizettem ki, aztán először eladtam az autóm, majd bezártam az egyik üzletet, aztán a másikat, a végén már az utolsóban is a családtagok dolgoztak velem együtt ingyen, de úgy se futotta a bérleti díjra. Ott is buktam a megkötött szerződések miatt a kauciókat elég durván. A havonta milliós nyereséget hozó plázás üzlet ott tartott hogy egy ember bérét se termeltük ki! Gyakorlatilag volt olyan nap, hogy 1 ember se jött be az üzletbe, de az egész pláza kongott az ürességtől. Sokan csődbementek akkor bármilyen hihetetlen is itt sokaknak!

A kereskedéshez értettem szakmai papírok nélkül, akkor nagy munkanélküliség is volt, egymást törték a diplomások az állásokért, így nem tudtam elhelyezkedni sehol. Örültem a segédmunkának, mert ott is verseny volt keményen! Volt egy időben több diplomás munkatársam is (szerencsére ők a végzettségüknek hála később el tudtak helyezkedni)

Nagyjából ennyi a sztori, bár sokak már csak azért sem hiszik el mert 10-12 éve amikor ezek történtek még gyerekek voltak és nem fogták fel. A mostani világban ahol harc folyik a cégek között, hogy ki csapjon le a munkavállalóra aki simán alkudozhat vagy elmegy külföldre, elég hihetetlen is ez. Sajnos akkor nem volt opció ez, hogy majd kimegyek németbe’.

2019. jún. 3. 09:00
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Én elhiszem, mert én is hasonló helyzetben vagyok, csak annyi különbséggel, hogy nekem munkahelyem volt, és nem lettem alkesz. Én nem a szakmámban helyezkedtem el, hanem egy teljesen más iparágban, segédmunkásként kezdtem, és speciális tanfolyamokkal jutottam a ranglétrán egyre magasabbra. Én is jól kerestem, 20 év munkaviszony után már a kisujjamban volt minden, jól kerestem, Európában és Közel-Keleten dolgoztam többnyire, de a válság, és a kínaiak piacra törése az alacsony áraikkal ezt az ágazatot is ellehetetlenítette. Sajnos máshoz nem értettem, így én is kénytelen voltam/vagyok fillérekért segédmunkát végezni. A múltamról nem szoktam beszélni épp azért, mert nem hinnék el. A munkám is ritkaságnak számított, talán az egész országban pár tucatnyian végeztünk.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne beszélj róla, mert attól nem lesz jobb a helyzeted. Tudom, hogy jólesne, ha másképp tekintenének rád, de ez legfeljebb csak az egódra lenne hatással.

2019. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt tudnám tanácsolni, hogy ilyen múlttal kezdjetek el azon gondolkodni, hogy hogyan építsétek fel internetes vállalkozásotokat.


A válságon kívül nyilván a turkálók elszaporodása és a kínai árú dominanciája is közrejátszott a dologban. És persze az is, hogy egyre többen választják a kényelmesebb, internetes vásárlást.


Ismerek olyanokat, akik majdnem 0 Ft-os kezdőtőkével kezdtek el internetes boltot működtetni. Azt az árút, amit megrendelt a vevő, beszerezték, elküldték és nem is volt saját raktárkészletük.


Szóval ne adjátok fel, ha egyszer összejött, össze fog az jönni újra, hinni kell benne!

2019. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

En elhinnem.

Ismertem egy embert. Sofor volt egy hivatalnal: kiszallasra vitte a hivatalnokokat. Nem volt tul ugyes ember, a kocsit is meghuzta neha, egyszer a macisajt tablat nem vette eszre (szerencsere nem lett nagyobb baj). Dobbenetes volt, mennyire nem tud tajekozodni, sokszor eltevedtunk vele.

Nos, o valaha egy nagy gyar szallitasi csoportvezetoje volt. Aztan a ceg a rendszervaltas utan leepult. Akkor sajat szallitmanyozasi vallalkozast inditott. Kamionokat vezetett, a cegenek az ugyvezetoje volt. Aztan egy rossz uzleti dontes (+nem fizeto megrendelo) miatt devizahiteles adossaga lett. Rament a ceg, rament a csaladi hazuk, 60 eves korukra alberletbe kenyszerultek a felesegevel. O meg kenytelen volt minimalberert dolgozni ott, mert mashova nem vettek fol a kora miatt.

Szoval van ilyen. Valaha vezeto beosztasban volt, valaha ugyvezeto volt, kesobb meg minimalberes kulimunkat vegzett.

Igaz, azon neha en is gondolkodtam, hogyan kozlekedett a kamionnal, ha egy szemelyautoval is gyakran eltevedt. :DDD

2019. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Simán elhinném, van ilyen rokonom.
2019. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Simán elhinném konkrétan több ilyen embert is ismerek.


Egyik kollégám, (kiváló) mérnök volt, majd 40 évesen idegösszeroppanást kapott. Jelenleg munkanélküli, a szüleinél él, őt tartják el a nyugdíjukból.

2 csődbement vállalkozót is ismerek akiknek csődbe ment a jól futó vállalkozásuk, aztán most a gyárban vannak a soron.

2019. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Igen, elhinném. Nem kell messzire menni, csak megnézni, hogy az 1990-es években mennyi ember csúszott le, pedig nekik is volt sok dolguk.
2019. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!