Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kezeljem ezt? Valaki...

Hogy kezeljem ezt? Valaki volt már ennyire padlón?

Figyelt kérdés
Mennek többen az utcán egy csapatban kicsit távolabb mint tőlem de hallom, hogy az egyik mondja röhögve a másiknak,hogy lehetsz ekkora k...g, meg de k....g vagy.. és közbe mindig megszakadnak a röhögésben. Ilyenkor én mindig azt hiszem, hogy rólam van szó. Meg ma is mentem hallottam valaki mondta, hogy milyen feje van, de igazából az az aggasztó, hogy körülnéztem és nem láttam senkit aki engem nézne. Meg többször volt ilyen, hogy szinte hallottam, hogy nevetnek meg mondananak valamit majd körülnéztem és senki nem nézett rám. Egyik éjszaka sétáltunk a párommal és mögöttünk mentek a buliba és megszakadtak a röhögésbe. Mondtam neki na jól kiröhögtek bennünket. Ő azt mondta szerinte nem is rajtunk nevettek. Szerintetek ezt én nagyon beképzelem? Egy jó 2 éve tart nálam ez, az utóbbi 1 évben durvább. Ezeket megelőzte gyerekkori traumák, verekedés, csúfolások. Sajnos mióta ez tart tényleg nem tudok semminek sem örülni. Csak úgy vagyok..
2019. jún. 3. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Talán ha emlékeztetnéd magad ilyenkor, hogy nem te vagy a világ közepe, ezért nem téged néz, nem rólad beszél és nem rajtad nevet mindenki... tudod, rajtad kívül mások is léteznek. Bírom az ilyen szerénységbe oltott nagyképűséget. És akkor még hosszan bizonygattatod magadnak, hogy jaj dehogyis téged, hiszen te olyan szipiszupi vagy, te meg adod tovább a megtörtet, hogy de-de, te érzed, és akkor még jobban kell bizonygatni, hogy dehogy, hát te vagy a legszebb, tiéd a legnagyobb, nincs mit kinevetni... szállj már le a földre. Túl kis falat vagy te ahhoz, hogy az utcán mindenki veled foglalkozzon.
2019. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Igen, amiket leirtál pont elég ahhoz, hogy ez kialakuljon benned. Amúgy meg ha 1millióból 1 ember tényleg rólad is beszél, nem kell vele törődni. Mit számít, hogy idegen, random emberek mit gondolnak rólad? Ha agyban nem tudod eldönteni, hogy ezek a múltadban történt dolgok miatt vannak és ezért hiszed ezeket a dolgokat, de különben nincs is igy, akkor kérj külső segítséget.
2019. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes, ennek köze sincs a nagyképűséghez, inkább pont az ellentétéhez. Van akinek annyira rossz az önképe, hogy bebeszéli magának, hogy milyen ronda, idióta, stb, ezért azt gondolja, hogy a többi ember ezt látja, mintha csak a homlokára lenne írva. Tudom, mert én is eben szenvedek. Világ életemben ilyen voltam, és orbitális baromságot írtál. Biztos vagyok benne, hogy még te sosem éreztél ilyet, és nagyon nem volt hasznos a válaszod.

Kérdező, ez a paranoia egyik válfaja. Pszichológus kezeli általában, ha szorongással jár, akkor pszichiáter. És nagyom sok embertársunk szenved vele, nem vagyunk egyedül. Sokszor én is azt érzem, hogy engem nevetnek, és ez amiatt van, mert én magam sem vagyok megelégedve magammal. Pedig mindent megteszek ennek érdekében. Maximalisták vagyunk önmagunkhoz, nem fogadunk el semmit, nem értékeljük a jó dolgokat. Én már úgy vagyok ezzel, most, hogy már nem vagyok gyerek, más oldalról látom a problémámat, megpróbálom kirekeszteni ezt az érzést. Az embereknek nem mi vagyunk a legnagyobb problémája, és ha valóban rajtunk is nevetnének, öt perc múlva elfelejtik.

2019. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mai világban ezen szavak már olyan, mint a normális, hétköznapi szavak. Nem ismerhet mindenki téged, így tényleg ne ne foglalkozz ezekkel.
2019. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!