Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van a közösségi...

Mi értelme van a közösségi oldalaknak? (facebook, instagram)

Figyelt kérdés
Mi értelme van megosztani az emberekkel a saját dolgaimat?
2019. jún. 4. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Mert a távolabbi ismerősökkel, ha nem is tartjátok annyira a kapcsolatot legalább tudják, hogy mi van veled.
2019. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én azért regisztráltam a Facebookra, hogy azon tartsam a kapcsolatot a világ másik felén élő unokatesóimmal, akikről enélkül nem tudnék semmit. Ezért ez egy jó dolog, szerintem ez lenne az értelme, de az emberek rosszul használják. Én azt látom, sokan helyettesítik vele a személyes találkozásokat és kapcsolatot, és nekem úgy tűnik, hogy emiatt elmagányosodtak a fiatalok. Elég furcsa is számomra, hogy most, amikor ilyen lehetőségek vannak, mint a net, a mobiltelefon, stb. magányosabbak a fiatalok, mint amikor még vezetékes telefon is csak elvétve akadt a magánlakásokban. Igaz, akkoriban, ha beszélni akartunk a barátainkkal, akkor felmentünk hozzájuk. Aztán vagy otthon volt, vagy nem, olyankor megvártuk őt a többi odaérkező baráttal a ház előtt vagy a szemközti csehóban. A Face-t ilyen esetekben csak arra kéne használni, hogy megkérdezzék egymástól: "Otthon vagy? Akkor megyek". De nem erre használják, hanem arra, hogy ne kelljen kimozdulni. Aztán se barát, se szerelem, se buli, se semmi.
2019. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Ez egyfajta függőség és megfelelési kényszer sok embernél.

De van, aki a saját szorakozasara csinálja.

Megélni is meg lehet belőle, az is motiváló erő a fiataloknál.

2019. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nekem facebook-om van egyedül (az is csak azért, mert vannak, akikkel csak ott tudok beszélni, ill. a sulis dolgokat facebook-on raktuk fel az osztálycsoportba), más nincs. De attól még meg tudom érteni, hogy más szeretné megosztani az ismerőseivel, milyen képet lőtt pl. a macskájáról, amikor valami hülye pózban aludt, vagy elmondja a véleményét valamiről...Ha te nem érzed szükségesnek ezeket, nem kell regisztrálni ilyen oldalakra, ennyire egyszerű, szerintem senki se tart pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig muszáj regisztrálnod ezekre az oldalakra, mert az ismerőseid 90%-a használja őket :s Nem vagy semmivel se különlegesebb vagy több azoknál, akik használják ezeket az oldalakat.

Lehet lepontozni.

2019. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Legfeljebb bizonyos tematikus csoportoknak van értelme pl. Pszichológiai filmes, életmód, étrend, hobbi, sport ilyesmik. Alapvetően semmi értelme nincs megosztani másokkal a dolgainkat, mert nem a virtuális likeok száma számít az életben, hanem az, hogy kivel ülsz le enni, inni, kivel mész kirándulni, kivel csinálsz akármit a valódi életben. Ez a közösségi háló egyfajta virtuális társ, hiánypótlás azok számára, akik a közvetlen környezetükből nem, vagy nem megfelelő módon kapnak elismerést, szeretetet. Nem élek ilyen káros szenvedéllyel. 🙂 31F
2019. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Amit pl.: fényképet készít az ember, majd felteszi, annak az értékét ő tudja, mert ő készítette, élte át, volt ott helyileg, a többi csak óbégatni tud rá, hogy "hú, de szép", vagy épp "milyen ronda, nem tudtatok máshova menni?".

Viszont üzleti szempontból meg hasznos.

2019. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Megtudod mutatni az embereknek az életed azon részét, amit nem látnak. Ezt sokan azért teszik, hogy irigykedjenek rájuk. Én viszont instagramon például a munkáimat osztom meg, mert rendezvényszervező vagyok, és minden érdekeset lefotózok.

Facebookon pedig természetesen ismerősökkel tartom a kapcsolatot, mert ingyenes.

2019. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Semmi.
2019. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Könnyebb tartani a kapcsolatot, mint emaillel.
2019. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Egyszerre 10 perc alatt meg tudom nézni, hogy a 20-30 barátommal/haverommal épp mi a helyzet, és nem kell őket egyesével végigkérdezni, valamint vica versa.

Illetve hamar megtudom, ha egy távolabbi ismerős/középiskolai osztálytárs házasságot kötött, gyereke lett vagy meghalt.

2019. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!