Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A robot udvarias volt, mégis...

A robot udvarias volt, mégis szétverték a gyerekek. Te mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre, a cikk itt található:

[link]



2019. jún. 7. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Akinek van gyereke az tudja, hogy mindegyik ártatlan kis pusztító. Szeretnek bogarakat kínozni már akkor, amikor még nem tudják, hogy az annak rossz és a halálát okozza. Az empátia bizony tanult dolog és sokáig is tart megtanítani.
2019. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Már korán megfigyelhető az, hogyan kezelik az életet és a könyörületet azok a gyerekek, akiket eltérően neveltek ezzel kapcsolatban. A rokon gyerekét falusi módon nevelték, azaz a hangyát, csigát, bogarat el kell taposni, rossz, kártevő. Ötévesen gond nélkül öl meg bármiféle bogarat és dicséretet kap érte. Nem is tétovázik ha ölni kell, de a többi állatot, kutyát-macskát se kíméli és rá kell szólni, hogy azokat ne tépje.

Én úgy nevelem a lányom, hogy pl a csigára ne tapossunk rá, hanem vegyük fel és rakjuk máshova, mert az is él és érez. Ennek köszönhetően nem is bántja az állatokat és óvatosan, kedvességgel viszonyul hozzájuk.

Ezek mind tanult dolgok és kihatnak a személyiségre.

2019. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha sok gyerek jön felém, menekülök!"


Én is. Volt ilyen jelenet egy régi robotos filmben is..

2019. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Minden nevelés kérdése, falun nőttem fel, maximum a szúnyogot csaptam le.
2019. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

#2: Azért egy aprócska megjegyzésem ehhez lenne.

A falusi gondolkodásmód messze nem egyenlő azzal, hogy irtsunk ki mindent magunkon kívül. Igen, kétségtelen, hogy faluhelyen megtanulja az emberm, hogy vannak kártevők. Mondjuk még városi embert sem láttam, aki a hangyákat kiirtás helyett megvendégelte volna vacsorára, de ez most mellékes.

Butaság azt gondolni, hogy az a falusi, akinek a fél élete az állatokon múlik, kiirtandó eszközként gondolna rájuk.

2019. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezért kell páncélozott felfegyverzett robotokat gyártani. Azok gyorsan megtanítanák az agresszív kölköknek hogy milyen az ha viszonozzák az agressziót és a kegyetlenkedést. Nem is értem azokat a csökevényes agyú szülőket, akik feljelentgetnek meg elaltattatnak kutyákat mert az megharapta a fattyukat, csomószor látom hogy a gyerekek hogy tudnak bánni az állatokkal, összevissza gyűrik, ütik őket, tépik a szőrüket és amikor a kutya meg megkapja akkor meg szaladnak sírva a szülőhöz, az meg a rosszabbik esetben a fent említett csökevényes agyú.
2019. jún. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

75% Tini-gyerekkoromban volt egy gyönyörű vizslánk. Sétáltatás közben nem egyszer értek durva atrocitások, hasonló, amit leírsz. Gyerek odarohan a kutyához, erre az anyja ENGEM vesz elő, hogy le kéne lőni a kutyámat. De ezt így a kutyáért amúgy lelkesedő gyereke előtt.

Vagy amikor gyerekek kővel dobálták meg, én meg üvölteni kezdtem velük, persze én lettem a gonosz.

Az ő csimótájuk szent. Nem tanítják meg az élet, a környezet alapvető tiszteletére.

2019. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Titánt, az éneklő robotot próbálnák csak megtámadni az ilyen kölykök, megnézném a fejüket. :D

https://www.youtube.com/watch?v=0nDK2my_r1c

2019. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Riki miller ***** válasza:
a robotnak nincsenek érzelmei , ezért merik ezt megcsinálni vele
2019. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek véleményem szerint borzasztóan gonoszak. Alsóban rendszeresen vesztem össze a többi kis t@konnyal, amikor megláttam, hogy békát vagy más szerencsétlen állatot kínoznak a suli udvarán. (Cikiztek és vertek emiatt engem is elég rendesen.) Bizony, olyanok is ezt csinálták, akiket anyu-apu próbált megnevelni.

Fogalmam sincs, hogy miért, de a gyerekek nagyrészében van egy olyan szintű pusztítási vágy, ami megdöbbentő. Eltaposnak bárkit vagy bármit, amit maguknál gyengébbnek ítélnek meg, főleg ha úgy érzik, hogy megúszhatják.

Nagyon érdekelne, hogy miért ilyenek.

2019. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!