Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek a gyerekek érdekéb...

Szerintetek a gyerekek érdekében érdemes fogszorítva jópofizni, és lenyelni a béká (ka) t? Az anyagiak mégis számítanak egy barátságban?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt ismerkedtem össze két teljesen különböző kisgyerekes anyukával, egykorúak a gyerekeink. Egyre közelibb lett, és kezdett barátsággá alakulni, de külön-külön, sőt, ők egymással nem is igen beszéltek.

Közös szülinapi zsúrok során ők is összebarátkoztak.

Aztán ahogy telt, múlt az idő, kezdtem kívülállónak érezni magam, egy csomó programot szerveztek NÉLKÜLÜNK. Ők sokkal többet járnak egymáshoz.

Aztán egyszer csak olvasom, (messengeren kommunikálunk) hogy ó, köszönjünk a felajánlást, ez igazán szuper hét lesz Rómában a családdal. Én csak pislogtam, h mi van! Az egyik nagynénje Rómában lakik, és felajánlotta a lakását egy hétre ingyen és bérmentve. És én??? Vérig sértődtem, h eszébe se jutott nekünk is felajánlani, pedig tudja, hogy nem szokott telni ilyen nyaralásra, de így, hogy ha csak a repjegyet kellett volna kifizetni, az simán ment volna.

De én hallgattam a sértettségemről.

Aztán a múlt héten volt egy közös összejövetel, és ott megint véletlenül elszólták magukat, most a másik Balatoni nyaralójába mennek nyaralni ingyen.

Egyértelmű közöttünk az anyagi különbség, de eddig azt gondoltam, hogy nem számít. Elfogadtam, hogy számít, és le is építeném a kapcsolatot, de a gyerekek nagyon jó barátok.

A fentiek fényében mégis tűrjem el ezt?


2017. júl. 1. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Igen sajna hagynod kéne hogy idegeljenek.

A gyerekek miatt.

De tisztázd magadban, hogy a szomszéd bácsira jobban számíthatsz.

2017. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb a gyerekek is melőzve lesznek a szülők miatt. Egyre inkább elszakítják a gyerekeiket a Tiètektől, meg azèrt a gyerekek is èszre veszik ha nincs rendben a felnőttek között valami.

Èn egy ilyen kis közössègben laktam annak idejèn ahol a szüleimet nem bírta a többi szülő ès mindenki barátkozott mindenkivel csak velem nem barátkozott senki, ha előfordult akkor mondták, hogy titokban tegyük, mert a szülők eltiltottak tőlem Mindenkit.


Keress inkább más barátokat, hidd el nekem, nem jó egy problèmás közegben vergődni akkor se ha nincs más, akkor mèg a magány is jobb.

2017. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz kérdés. Szerintem egy idő múlva, ha nagyobbak lesznek, a gyereked is látja majd, hogy majd szép lassan XYka és Gipsz Jakabka is tojnak majd az ő fejére, nemcsak a szülők, mert ugye ezt látják otthonról :(.


Én max. megkérdezném egy ilyen program után, hogy "hogyhogy én erről nem tudtam? Nem szeretném, ha kirekesztenék az én Petikémet / Julikámat".

2017. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hagyni egyáltalán ezt és tilos tűrni. Ami veled történik a te lelkeddel, az ki fog hatni a gyerekeidre is. Ha így folytatod, mit tanulnak meg? Hogy bármit meg lehet velük csinálni és fogalmuk se lesz, hogy miért. Ha viszont kiállsz magadért, hogy miért van ez meg az, azzal megtanítod a gyerekeknek, hogy igenis kifejezzék bármi bántja őket (megkönnyítve az életüket a későbbiekben), pluszban ha ezek a nemtudommikdenagyonkáromkodóizétírnékide eltűnnek csak mert ki mertél ellenük állni, hogy mégis milyen jogon minősítenek le és szégyenítenek meg és használnak ki, akkor egyszerűen csak keresni kell egy másik kisgyerekes családot, aki talán jobban fog veled bánni. Meg persze a gyerekeknek is jó.


Eszedbe ne jusson lenyelni a békát, ha jót akarsz a gyerekeidnek.

2017. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, igazad van, utolsó!
2017. júl. 15. 08:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell jópofizni,ilyen kapcsolattartásra nincs szükséged.A gyerekek biztosan kicsik,találnak még új barátokat.Ha egy óvodába vagy osztályba járnak hagynám,hogy barátkozzanak egymással.Az idő folyamán kiderül kompatibilisek-e egymással barátság szempontjából.Ha viszont nélkületek szerveznek programot a másik családdal akkor ott már a gyerekek is érintődhetnek.Ez amit csinált a nyaralással kapcsolatban a másik ember kizárása a barátságból,azt érezteti a másik fontosabb.Az ilyen emberrel jobb sablonosra venni a kapcsolatot.Nekem is van olyan "barátnőm" aki mindenből kihagy: a gyerekei keresztelőjére nem voltam meghivva,amikor személyesen köszöntöttem születésnapján hozzáfűzte hétvégére tervez összejövetelt,tortát is akkorra rendelt,de egy szóval se mondta,hogy menjek el.Sok ilyen húzása volt.Eltávolodtam tőle és mikor összefutottunk még volt pofája azt mondani hiánynak neki a velem való beszélgetések-persze,mert profitált belőle lelkileg.Az ilyenektől jobb távolmaradni,mert csak lehúzzák a hangulatodat vagy feldühitenek.Hidd el nélkülük boldogabb az élet.
2017. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!