Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkónak hittem egy srácot,...

Bunkónak hittem egy srácot, de utólag derült ki, hogy autista volt?

Figyelt kérdés

Látásból ismertem egy fiatal srácot, 20-25 lehetett. Hetente többször találkoztunk, gyakran együtt várakoztunk zárt helyen, de még mások beszélgettek, addig ő nem szólt senkihez, nem köszönt senkinek soha. Csak állt ott leszegett fejjel. Ha hozzá szóltunk direktbe, mondott valamit majd zavartan arrébb ment mintha dolga volna, de akkor se nézett rá senkire. Megállapítottuk, hogy jó nagy bunkó a srác, még köszönni se tanították meg. Legszívesebben lepofoztam volna sokszor a modortalanját. Már pár hónapja nem láttuk, amikor mesélte egy csaj, hogy meghalt náluk egy kolléga akinek a helyére vették őt fel. Kiderült, hogy az a srác volt az! Azt is megtudtam, hogy enyhe fokozatú autista volt, ezért nem tudott kommunikálni senkivel, amúgy nagyon okos volt, adatokkal dolgozott, számokkal.

Most elég bűntudatom van miatta, hogy minden rosszat feltételeztem róla. Így utólag elolvastam a tüneteit és tényleg úgy viselkedett ahogy ott írták. Mi meg azt hittük évekig hogy sokra tartja magát és nagyképű. Állítólag dolgozni járni is maga volt a pokol neki, így inkább tisztelet járt volna neki mint az a sok rossz amit mondtunk róla.


Volt már veletek ilyen? Ismertek ilyen embert? Tudni kellett volna hogy beteg?


2019. jún. 7. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem ismered, sosem szabad elítélni...
2019. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem autista lett volna, akkor is előítéletes voltál. A megoldás tehát annyi, hogy ne ítélj előre. Csak annak arányában reális véleményezni valaki, amilyen közelről ismered. És még akkor is csak óvatosan.


Számos oka lehet annak, ha valaki az általad tapasztaltak szerint viselkedik. Lehet pl nem autista, de traumatizált, példának okáért. Vagy csak egyszerűen szocfób, aki fél az emberektől.


Nem értem, miért volna kapásból beképzelt az, aki egyszerűen csak fél, avagy tanácstalan, mások előtt...? Sokaknak pedig sajnos ez jön le.


A tapasztalatom ellentétes. A többség bunkó inkább. Képmutató módon eljátszanak manipulatív szerepeket, és ezt ők szociábilitásnak nevezik... Nevetséges. Jogos önvédelemből még érthető, de hogy a többség sportot űz az egymás könyöklésére építő szerepjátékból... Minimum bunkóság, a többség részéről. Nem beszélve az előítéletességükről.


Azonban jó pont, hogy kezdesz felnőni, és átgondoltabbá válni. Ehelyett viszont a sztereotípiák többnyire téveszméket szülnek.

2019. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiába vannak ezek a tanítások, hogy ne ítélkezz?


Lehet ezen röhögni, én is ezt tettem tiniként, de minél idősebb vagyok rájövök hogy amin röhögni lehet az a tudatlan ember... vagy inkább szánni.

2019. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Bunkónak hittél egy srácot, de utólag derült ki, hogy te vagy a bunkó.
2019. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az,amikor túl hamar ítélkezel
2019. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!