Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akkora baj, ha iszonyato...

Miért akkora baj, ha iszonyatosan kíváncsi vagyok arra, hogy másoknak miből van pénzük és mivel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Édesanyám rendszeresen kiakad arra, hogy szinten házmesterként figyelem a környéken élőket és rohadt kíváncsi vagyok arra, hogy a lúzernek tűnő kis nyikhaj gyerek - akinek a családja egyébként egy tök csóró lakásban él - mi a fenéből tudta lecserélni a 20 éves Swift-jét egy 3-4 milliós autóra (miközben szüleimnek elég jó fizetése van évek óta és egy pár 100ezres használt autóra futja csak). Meg miért annyira baj, hogy legszívesebben poloskát helyeznék azon gazdag családok házába, akiknél rendszeresen látok 2-3 AMG Mercit meg Porsche-t (természetesen 3 évente cserélve a legújabbakra) a luxus házuk előtt. Épp ésszel fel se tudom fogni, hogy miből lehet annyi pénzt előteremteni. És ezért lennék kíváncsi mindenkire, hogy ki hogyan él, amiből én is inspirációt nyerhetnék. És igen néha irigy vagyok, de sokkal inkább tájékozatlan és kíváncsi, mert tudom, hogy mások valahogy másképp csinálják, mint mi. És tudatosan jól csinálják, de hogy miként az pokolian foglalkoztat. Ez miért akkora baj? És gondolom nemcsak anyám szerint, hanem mások szerint is. De közben meg mások képmutatóak és ügyeskednek meg "okosba" megoldanak dolgokat és akkor én vagyok egy irigy, semmirekellő alak, hogy kíváncsi vagyok, hogy mégis hogyan csinálják. Pfff. Álszentség a köbön.

2019. jún. 7. 17:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10: Esküszöm, ebből egy kukkot nem értettem. 😂

Mi volt ez az Oravecz Nóra megfogalmazású közgáz bullshit... de őszintén?

2019. jún. 8. 09:42
 12/18 anonim ***** válasza:

Kb. azt, amit egy randin csinálsz. Jobb partinak mutatod magadat, mint valójában vagy, kihangsúlyozva és szépítve az értékeidet, elhallgatva vagy jelentéktelenítve a hiányosságaidat.


Aztán persze igyekszel felnőni az ígéreteidhez.

2019. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagyon tévúton jársz.

Ha másokat nézel és irigykedsz azzal negatív érzelemet viszel a gondolkodásodba és sohasem jutsz előre.

Magadon probálj meg javítani. Probálj meg minden nap jobb lenni valamivel, mint tegnap voltál.

Olvass és képezd magad abban, ami érdekel!

Jelenleg egy nyugdíjas öregasszony szintjén állsz, aki a barátnőivel pletykálkodik, irígykedik a lócán.

2019. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Olvass és képezd magad abban, ami érdekel!"


Az a baj, hogy semmi nem érdekel.

2019. jún. 9. 21:47
 15/18 anonim ***** válasza:
Az mondjuk látszik is. Ja, várjál, már elmondtad, hogy Oravecz Nóra érdekelt. Sok sikert, bámuld tovább a többieket, mintha Havannában lennénk!
2019. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy semmi nem érdekel."

---------------------

Dehogynem, mindenkit érdekel valami. Látszik hogy tudsz rendesen kerek, egész mondatokban, magyar nyelven írni, ráadásul helyesen, ezzel már kvalifikáltabb vagy mint a legtöbb szakmunkás.

Értelmiségi szakmáról már lecsúsztál, szerintem tanulj ki egy szakmunkát, és építs szép karriert. Ács, lakatos, kőműves, burkoló, üveges, festő... 15 ezres napidíj alatt egyik sem kel fel az ágyból Pesten. Pár éves tapasztalattal meg 20 ezres napidíjjal kezdenek. Nézz meg ingyenes OKJ-s tanfolyamokat, kutakodj, kérdezősködj és találd meg azt a szakmunkát ami kicsit is érdekel, tanuld ki a szakmát, és keress sok pénzt. Viszont nagyon fontos az alázat

2019. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Értelmiségi szakmáról már lecsúsztál"


Bocsi, de ezt mire alapozva állítod? Ugyanis jelenleg is egyetemre járok, igaz már 25 elmúltam és még van hátra (bár a végén járok, de szenvedek), de azért még bízom abban, hogy valaha lesz diplomám. Az informatika pedig nem tudom mennyire számít értelmiségi szakmának.

2019. jún. 11. 21:26
 18/18 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy mások (sikeres) emberek életét tanulmányozod semmi probléma nincs. Egyedül az irigykedéssel van gond.


Én is az önképzést ajánlom. Tűzz ki magad számára célokat és csinálj hozzá egy tervet és bontsd le napi szintre, hogy mit kell tenned a célodért. Mert más vagyonának n..ézegetésévél sehová nem fogsz jutni, csak megsavanyodsz.


Egyébként, ha már ennyi érdekel másoknak mijük van, itt önkéntes alapon van több száz költségvetés (2019.05.30-ai adatok). Jó olvasgatást!

[link]

2019. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!