Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz, ha 26 évesen...

Mennyire gáz, ha 26 évesen nem tudom, hogy mit akarok csinálni az életemben?

Figyelt kérdés
Van ugyan egy diplomám, amivel lehetne jól is keresni elvileg, de én nem vagyok túl jó a szakmában. Van ugyan munkahelyem, de nem érzem azt, hogy ki tudnék teljesedni, hogy tényleg tehetségem, és elhivatotságom lenne ehhez a szakmához. Fejlődni tudnék benne, és segítséggel haladni is. De lehet, hogy másban jobb lennék. Annak idején kb. hasraütés szerűen jelöltem szakot. Most se tudom, hogy mire váltsak, miben lenne tehetségem. Mennyire gáz ez így?

2019. jún. 9. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
eléggé. más már házat vesz ennyi idősen, meg gyereket vállal.
2019. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd mennyire gáz... Ki a .... érdekel? Mindenkit. De téged ne érdekeljen. Te csak azt nézd, te mennyire látod gáznak. Ne foglalkozz más véleményével, ne hasonlítgasd magad máshoz, abból sose sül ki semmi jó. Mi van ha gáz? Elmész benne dolgozni, akkor is ha nem szeretnél, mert ellenkező esetbe a társadalom lenézne? És ha nem gáz? Akkor megnyugodnál? Én azt mondom nem gáz. Csináld azt, amit szeretnél. Vagy kezdj el valamit, és "útközben" kitalálod... Egyátalán nem akarlak megsérteni, csak azt akarom mondani, hogy ne foglalkozz azzal, hogy másokhoz képest hol jársz. Azzal foglalkozz, te mit gondolsz magadról, ne azzal, amit mások gondolnak rólad.
2019. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok egy könyvet, ami segíthet: Könyv: 12 szabály az élethez (Jordan B. Peterson) PDF-ben megtalálod


A "más már ennyi idősen gyereket vállal" hatalmas klisé és nem segít semmit. Főleg, hogy ha megnézed, hogy az értelmiségi rétegben mekkora gondot jelent, hogy 30 évese kor előtt egyre kevesebben tudnak gyereket vállalni magyaroknál. De a klisé jól hangzik. Nem is igaz és csak kelti a feszültséget.


Egy biztos, az MSC mérnöki diplomámnál 2x többet tanultam 3 hónap alatt a munkahelyen. Az egyik legjobb fejlesztő kollégám szakmát váltott, úgy jött programozónak egy nyelvész szakról. Még mindig válthatsz szakot úgy is, hogy máshol kezdesz dolgozni, úgy is, hogy most összeszedsz annyit, hogy egy másoddiplomát meg tudj csinálni, de még tanulmányi szerződéssel is mehetsz valahova dolgozni.


Nem a diploma szabja meg, hogy mit tudsz.

2019. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Első, attól még, hogy más célja 26 évesen a család, gyerek és a ház még nem azt jelenti, hogy ez a normális, ennek így kell lennie.

Hadd döntse már el, hogy milyen tempóban halad ezek felé a dolgok felé, már ha egyáltalán ez az, ami őt vonzza.

Képzeld, lesz más, aki még 35 évesen is tökéletesen boldogan él a kis lakásában család nélkül és szívesebben tölti az idejét utazgatással kakis pelenkák cserélése helyett.

Nem minden ember egyforma! Nem egyformák a céljaink!


Kérdező, gáznak nem kifejezetten gáz, de azért 26 évesen tényleg nincs elképzelésed? Ötleted? Bármi, ami akár egy picit is vonzana? Mit szeretsz csinálni? Mivel töltöd el a szabadidődet? Mi az ami érdekel?

2019. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül ezzel.

(31/n)

2019. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én 34 évesen sem tudom, folyton agyalok, tanulok, fejlesztem magam, belekezdek dolgokba, tulajdonképpen az a legbosszantóbb, hogy minden pélretehető" pénzem tanulásra költöm és semmi értelmét nem látom...

elakadtam én is....

2020. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!