Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy segítség kell tőlük ha azt mondja valaki anyagi gondjai vannak?

Figyelt kérdés
Akiknek erről beszéltem gondoltam vagyunk annyira jóban hogy megoszthatom velük ami bennem zajlik. Nem azért,hogy segítsenek hanem jól esik néha kimondani ami bennem van és nem játszani hogy minden rendben,ha valami nyomaszt és nem beszélhetek róla az nem őszinte.Általában olyanok mondják akik nem állnak rosszul,ezt biztosan tudom.

2019. jún. 10. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Azért vannak a "jóbarátok"...


Akkor milyenek azok, akik nem barátai az embernek? Na kb. ilyen helyzetben derül ki, ki az aki valóban barát, és ki az, aki csak képmutató.

2019. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Egyszerűen vannak dogok, amiről jobb nem beszélni, még akkor sem, ha országos cimborák vagyunk.


Egyrészt jogosan tartanak attól, hogy a panaszkodás vége azzal a kellemetlen helyzettel zárul, hogy anyagi segítséget kell nyújtani, amit érthető módon senki nem szeret adni. Másrészt ez tipikus "vékony jég" mer könnyen összeveszés lesz a vége. Főleg amikor valaki a maga anyagi problémáiért a másikat kezdi burkoltan támadni, lásd a kérdező "nem állnak rosszul" kijelentése.

2019. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tamadom őket...de van különbség,hogy azért van valaki szűkösen mert a gazdaságot bővíti,hogy jobban profitáljon közben meg minden féle gyümölcsöt, édességet,innivalót megtudnak vásárolni vagy valaki gyakran jár kirándulni,nyaralni a környező országokba és amiatt érzi szűkösnek az anyagiakat mert nem étkezhet első osztályú étterembe csak gyors kajáldaban vagy olyan szűkösen van valaki,hogy még az állásinterjúkra is pénzt kell kölcsönkérnie nem beszélve az alapvető dolgokról amiket bekell szerezni,amilyen állapotban most vagyok.A diplomalasom is jól lenullázott anyagilag és nem érek vele semmit...
2019. jún. 10. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!