Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan böszme a legtöbb...

Miért olyan böszme a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de tömegközlekedéssel eljutni valahova, vagy egy nagyobb vásárlás egy hipermarketben már teljesen kiborít (mármint úgy nem mutatom ki, akkor sem, ha esetleg szová teszek valamit, de belül persze fortyogok hosszasan).

Például ma reggel állok a sorba kajáért...egy nő a hátam mögött nekiüti a szatyrát a lábamnak. Nem szólok semmit. Másodjára hátrafordulok, de nem szólok akkor sem. Na harmadikra már mondom neki, hogy vigyázzon legyenszíves, mert már 3x nekem ütötte... erre néz rám, semmi bocs vagy valami - igaz nem nézett ki iq harcosnak.

Vagy másik kedvencem buszmegállóban: eső nem esik, nem kell fedél alá sem tömörülni, semmivel sem jobb egyik hely sem. De beáll fél karnyújtásnyira elém. Hát wtf... De ugyanez, ha utcán megyek,és valaki köhög, az tutira nem bírja ki, hogy ne pont akkor kezdjen el öklendezni amikor mellém ér.

Vásárlásnál meg a tolakodás, mintha nem kerülne úgyis sorra - és közben fellökik az embert.

Hát én nem így szocializálodtam, és kb én érzem magamat ufónak, mert egyre kevésbé van kedvem emberek közé/tömegbe menni. (Nem fóbiából, alapvetöen nincs bajom az emberekkel, hanem a fentiek miatt)

Ti hogy vagytok ezzel?


2019. jún. 11. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad: mindenki máshogy szocializálódott.
2019. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

A magyarok többsége egy nagyra nőtt gyerek, és ezért a történelmi előzmények és a borzalmas oktatás is felelős szerintem.


Egyébként meg a magyarok többsége betegesen frusztrált, idegbeteg.

Tanulóvezető vagyok, és ha normális sebességgel megyek, akkor is megelőznek sokszor szabálytalanul, veszélyesen.


Vagy ha bemegyek egy boltba, egyáltalán nem biztos, hogy köszönni is fog az eladó.

A postán is a fiatal libuska meg van sértődve, ha sok céges levelet viszek, elköszöni sem szokott.


de egyébként a csúcsú az volt, mikor Volánbusszal jártam fősuliba Bpre. Ha köszöntem a buszsofőrnek, nem köszönt vissza, ha nem köszöntem vissza.

Szerinte volt, hogy ferdén mutattam vissza fel a bérletet, vagy túl rövid ideig. Aztán egyszer panaszkodott, hogy többen panaszkodtak rá a Volánbusznál. Jé, vajon miért? mert az emberek utaznak akarnak, de nem kötekedő idiótával hadakozni minden reggel.


mondjuk amióta vidéken lakom ismét, már jóval kevesebb problémám van a közlekedéssel, vásárlással.

2019. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Tudtam, hogy jön egy frusztrált bevándolró, aki elkezdi szidni a magyarokat. Meg is érkezett a kettes számú versenyző személyében.


Kérdező, mindenhol ezt tapasztalnád. Együttérzek veled, én is így vagyok vele.

2019. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Folyamatosan nő a népsűrűség. Ritkásabban lakott helyre kell költözni.
2019. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért érzem úgy, hogy egy erdő mellett érezném igazán jól magam, a legközelebbi szomszédok többszáz méterre, ők is a legjobb barátaim közül kerüljenek ki.


((tudom, ez nem így működik))

2019. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyet el kell engedni.

Nem fog mindenki úgy viselkedni, ahogy te teszed, ahogy szerinted jó.

Nem kell magadra venni. Pl. az első példánál. Nem direkt téged pécézett ki, hogy ütögessen a szatyrával, egyszerűen csak nem figyelt rá.

Nem kell bele rosszindulatot, személyeskedést látni, és akkor könnyebb elengedni és nem foglalkozni vele.

Az ilyen hétköznapi dolgok miatt nem éri meg idegeskedni.

2019. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért az legalább egy kicsit megnyugtat, hogy nem csak velem van így. (Ettöl függetlenül maga a helyzet nem megnyugtató). Tényleg jo lenne nyugisabb helyre költözni...
2019. jún. 11. 09:53
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

A szatyros egy legyet hajtott el a karjáról.

Az öklendezők, amit fújsz magadra ez a reakciója, fullad tőle.

A tolakodás ellen formás popsival veheted fel a harcot, de tulajdonképpen bármivel, ami kiemel a tömegből pl. halálfejes poló, egy pók tetkó a nyakadon, széles váll, de nem csak a végletek, pl. dimlomatáska, öltöny, drága óra...lényeg az lenne, hogy észrevegyenek, kitűnj a szürke tömegből, ez akár rózsaszín kakasfizura is lehet. A szatyros néni is körültekintőbben lengette volna a szatyrát, ha egy börtöntöltelék benyomását kellted benne. A öklendezők is jó távolságot tartanak, ha veszélyesnek ítélnek. A színek is hasznosak pl fekete-sárga=veszély , a darázsnak ilyen a mintázata.

2019. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as jajj :D igen vsz. a karja a lábszáram magasságában van XD

És az ötlet önmagában nem lenne rossz a frizura és az öltözködés, de sem feltűnési viszketegségben nem szenvedek, sem degradálódni nem fogok, az lenne a jobb, ha mindenki jobban odafigyelne a másikra.

2019. jún. 11. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!