Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyországon miért baj, ha...

Magyországon miért baj, ha valakinek vannak álmai, meg elképzelései és nem ragad meg azon a szinten, mint ahova született?

Figyelt kérdés

Ha nekem is rossz volt, neki is legyen az. Na meg 50 éve mi volt, mi mennyit szenvedtünk..

Arról senki nem tehet, hogy melyik korba születik. Ezt mindenkorban elmondhatják, hogy "a mi időnkben bezzeg".

50 vagy 100 éve is azokból lett valaki, akik akartak valamit, ki akartak törni voltak elképzeléseik. Mondjuk akkor nehezebb volt, ezt aláírom. 14 évesen kiküldtek kapálni, aztán ott maradtál.

Dr az miért baj, ha valaki mondjuk ügyvéd akar lenni, vagy elkerülni faluról? Vagy külföldre menne, ez miért baj?


2019. jún. 11. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez mind nem baj.
2019. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is voltak álmaim és elképzeléseim, aztán pofára ejtett a valóság. Ez az ország ott vág alá az embernek ahol csak tud.
2019. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Azért baj, mert ezzel megszegte az elvárást. A törvényt, a szabályokat.

Azt a törvényt amitől csatornapatkányok lettünk, a törvényt ami alakoskodásra kényszerít, a törvényt ami követeli, hogy leplezzük valódi természetünket, a törvényt ami mindannyiunknak kötelezően előírja, hogy rettegjünk a lelepleződéstől.

2019. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, már az ógörögök is folyamatosan panaszkodtak, hogy az új generáció mennyire romlott. ;) De én azt mondom, az ilyenekkel nem szabad fogklalkozni. Befásult, megkeseredett, korlátolt emberek mindig is voltak, és mindig is lesznek.


Hogy 50 vagy 100 éve abból lett "valaki", aki akart valamit, nos, ez sajnos már kevésbé igaz. Mondjuk ha 100 éve nőnek születtél, akkor örülhettél, ha a polgári iskolát elvégezhetted, ennél többet csak akkor remélhettél, ha "jó helyre születtél". Rengeteg idős embernek hallottam az élettörténetét, és egyáltalán nem az jött le, hogy pusztán akaraterőn múlott volna a sorsuk. Azt meg ne mondja senki, hogy oké, hiába szántak kocsisnak a szüleid, attól még felnőttként, a tanulásodra összekuporgatott pénzen elvégezve az általános iskolát, középiskolát, egyetemet, sikeres és befutott ember lehetsz. Nem példa nélküli, de tény, hogy rengeteg múlik az első 16 éven.


Egyébként meg nem baj. Az a baj, hogy sokan célok és tervek nélkül indulnak neki az életnek. Persze, ennek is megvan a maga oka, senki nem születik úgy, hogy "engem semmi nem érdekel, én semmire nem akarom vinni". Ez a környezet műve.

Annak, hogy mások nemtetszésüket fejezik ki attól, hogy valaki el akar érni valamit, elsősorban az irigység az oka.

2019. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De itt szinte csak öregek között vagyok falusiak. Arról te nem tehetsz, hogy nincs katonoság stb, meg ilyenkor születtél. Aztán az idő megy és te se sokáig leszel fiatala, nindig vannak fiatalabbak, ha ilyen hülyeségekkel kellene foglalkozni. Ez a falusi környezet nagyon visszahúzza az embert. Meg minek tanulni, ha már ennyi idősen gyerekeidnek kéne lenni. Meg nekem nem ez az életcélom, hogy kint kapáljak.

A másik, hogy szerintem most is megvan, hogy minek szántak a szüleid.

2019. jún. 11. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt baj, nagyszüleim és szüleim is mindig biztattak, hogy tanuljak, hogy könnyebb életem legyen, mint nekik, hogy ne kemény fizikai munkát kelljen végeznem. A földeken se engedtek nagyon dolgozni, nem akarták, hogy beletanuljak.
2019. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

az alap magyar mentalitás olyan, hogy "ha nekem xar volt, legyen másnak is" és aki megpróbál kitörni, azt próbálják elgáncsolni.

ha elmész vidéki kis falvakba, rengeteg ilyen "ezt a sorsot szánta nekem az élet, viselem a kalapácsütéseket" típusú emberrel fogsz találkozni, akik közül sokan megrohadnak egy pár százas koszfészekben, és még akkor sem akarnak elmenni, ha lehetőségük lenne rá.


Illetve nekem még a papám sem értette, hogy miért nem érem be gyári munkával.

Nem fogja fel, hogy ez már más világ, más lehetőségek, és egy nyelveket beszélő, megfelelő végzettséggel bíró, igényesebb meg aztán végképp nem akar megrohadni egy pár ezres kis putriban.

Mondom ezt úgy, hogy én is itt élek jelenleg, de én is elmegyek pár év múlva, és ahogy tapasztalatom, a fiatalok többsége is.

2019. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze én megértem, hogy régen nem volt egyszerű, meg sokkal jobban be voltál hatarálva, amit a lehetőségeket illeti.

De azt bármelyik korban el lehet mondani, hogy bezzeg a mi időnkben, meg nekünk mennyivel nehezebb. Arról meg nem tehetsz, hogy te most születtél, te is leszel öreg.

2019. jún. 11. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:

persze.

de én arról sem vagyok meggyőződve, hogy ők valaha is kemény dolgoztak volna azért, hogy jobb legyen nekik.


igen, arról meg senki nem tehet, h melyik korban született, minden korban tenni kell azért, hogy kitörj, és sztem a magyarok emberek többsége nem tesz/tett ezért.

2019. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!