Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert elvárás a mai világban...

Miert elvárás a mai világban hogy a fiatalok mihamarabb el költözzenek otthonról?

Figyelt kérdés

Ha egyszer drága az alberlet vagy magas lenne a törlesztő, otthon meg van hely hiszen sokan laknak csaladi hazban vagy két-három szobás lakásban, miert problema ha valaki jól érzi magát otthon es a szüleinek sincs semmi kifogása?


Föleg anonim vagdalkozás megy amugy. En felvallalom hogy nekem jó otthon szüleimet nem zavarom helyem van, es legfőképpen nem kell havonta 150.000 forintot kifizetnem azért hogy egy idegen lakásában lakjak ahol a fal szinet sem választhatom meg.


2019. jún. 13. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert a mai társadalomban elvárás az önállóság.
2019. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Az önállóság elég gyenge indok. Az is lehet önálló, aki együtt él a szüleivel, és az is lehet önállótlan, aki külön háztartásban él. Ez inkább arról szól, hogy azoknak, akik fizetik az albérletet vagy a lakáshitelt, piszkálja a csőrét, hogy vannak olyan emberek, akiknek ezeket nem kell fizetniük.
2019. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Generációs különbségek, egy idő után egymás agyára mennek. Jó példa erre az anyós-após viccek. Ha meg költözni kell nehogy már az idősebb menjen. Bár tudok sok példát, amikor anyuék kicuccoltak a nyaralóba és átadták a lakást.
2019. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor baj, ha a szülők és a gyerek nem tudnak kijönni egymással, eltérő nézeteik vannak, beleszólnak egymás dolgába. Illetve sokszor az egyik fél elvárja, hogy a másik eltartsa.

De ahol jó kapcsolat, szerintem kifejezetten optimális is lehet mindkét fél számára. Megosztani a házimunkát (1 hétig én főzök, 1 hétig te), a számlákat felesben fizetni. Régen ha már nem járt az idősebb korosztály dolgozni, segítették őket fiatalok, cserébe ők segítettek az unokáknál, hasznos tanácsokat adtak az élet minden területén.

2019. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a szülők házában élünk (igaz nem velük együtt), ingyen kapunk ebédet és egy csomó dolgot fizetnek nekünk (telefon, kocsibiztosítás stb).

Ha nem így lenne, nagyon csórók lennénk és nehéz lenne, amíg nem kezdünk el jól keresni.

De szerintem ebben semmi rossz nincs, vissza fogjuk adni, amit kaptunk, amikor a szüleink idősek lesznek. Ez amolyan élet körforgása

2019. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Azért 30 éves korra össze lehetne szedni egy kis önállóságot. Van, aki még 30 fölött is az anyja szoknyáján ül.
2019. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az hogy neked jo, es a szuleidnek is jo, abba nem sok ember kot bele.

A nyugodtan el lehet koltozni musor akkor kezdodik, mikor a "gyereknek" semmi se jo, kovetelozik, eloskodni akar, vagy nem erti hogy egy no miert nem akar komoly kapcsolatot ugy, hogy a hatralevo eletet a gyerekszobaban toltse el.

2019. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Való életben vagy a gyakorikerdeseken?
2019. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Főképp szerintem akkor gáz, ha az illető a szülők nyakán élőskösik 30+ felett és még panaszkodik is, hogy milyen sz*r neki. Nálunk 3 generáció él együtt teljes békében. Be van osztva ki mit fizet. Ebbe az országba szerintem, másképp nem lehet, ha még félre is akar tenni az ember...
2019. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3%
Valami nagyokos írja már le hogy anyád házában hogy lehet normálisan párkapcsolatot menedzselni?
2019. jún. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!