Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Mit tegyek, ha egyszerűen képtelen vagyok megfelelni az elvárásoknak, nem viselem az elvárásokat?

Egyszerűen valahogy nem viselem az elvárásokat, ha valaki elvárásokat támaszt elém valahogy mindig ösztönszerűen elbukom és képtelen vagyok teljesíteni vagy akarattal csak azért sem teljesítem.

Valahogy a génjeimbe van az kódolva tudat alatt, hogy ha elvárások támadnak irányomba akkor ösztönszerűen befeszülök bele és elbukom.

Míg amikor semmiféle elvárás nem támad felém akkor szinte szárnyalok, olyan könnyed minden és olyankor úgy érzem, hogy szinte bármire képes vagyok, akármit megvalósíthatok, tele vagyok energiával, alkotóerővel, élettel. Míg amikor megjelennek az elvárások akkor megbénítanak.

Mi lehet ez?

Keress kérdéseket hasonló témákban: elvárás, érzés, megfelelés, kényszer, béklyó, szabadság, energia, alkotás

ápr. 15. 21:59  Privát üzenet  

A válaszok
Önbizalom hiánynak csúfolják

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 15. 22:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hogy lehet ezen segíteni?

# 2/5Időpont ápr. 15. 22:04 Privát üzenet
Én is ilyen vagyok, tökéletesem értem, hogy miről beszélsz. Akkor tudsz még jobban felszabadulni, ha nem érzel görcsös megfelelési kényszert senki irányába, csak magadnak akarj megfelelni, ösztönösen, belülről tudni fogod, hogy mi a helyes, és ezt egy idő után azok is belátják majd, akik kényszerpályára akarnak irányítani. Persze a jó tanácsokat érdemes megfontolni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 15. 22:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt ne úgy értsétek, hogy lázadó vagyok és anarhista, nem, szeretem a rendet. Igyekszem rendben élni és így szeretek élni. Valahogy az van, hogy a megszabott elvárások az életenergiáimat. Meg szoktam hallgatni a jótanácsokat és megszívlelem, meggondolom őket de a falak és elvárások mentén nem tudok működni, az a senki földje, a sivár pusztaság, ott terméketlennek, medőnnek érzem magam és a szabaduláson kezd jár az eszem, ha ilyen áll elő.

# 4/5Időpont ápr. 16. 07:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

* a megszabott elvárások elszívják az életenergiáimat.

# 5/5Időpont ápr. 16. 07:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért elítélendő, ha nem szeretnék megfelelni a társadalmi elvárásoknak?
Egy nő/férfi ergo az igazi nő és az igazi férfi, miért csak olyan lehet, és olyan elvárásoknak felelhet meg mint a mai társadalmi kép?
Mit tegyek? Folyton az egekben van a stressz szintem és már a legkisebb feladatoktól is szinte fel tudnék robbanni. Stressz, félelem, szorongás, önbizalomhiány és úgy érzem, hogy...
Miért kell mindig elvárásoknak megfelelni?
Miért baj az ha kilógunk a sorból? Mármint hogy nem felelünk meg a társadalmi elvárásoknak.
Ti is utáljátok a társadalmi elvárásokat?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!