Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongást hogy lehet leküzden...

Szorongást hogy lehet leküzdeni? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Társaságba szoktam járni, és amikor fel tudok oldódni, akkor jól érzem magam. De általában inkább szorongok. Mindig azon kattog az agyam, hogy ki mit gondol rólam, mit mondjak xy-nak, mit ne mondjak, hogy nézek ki stb....


Mit lehet tenni ez ellen? Az alkohol nem segít, ugyanúgy érzem magam utána is. Ha jó passzban megyek oda, akkor még jobban érzem magam az alkoholtól, ha rossz passzban megyek oda, még jobban szorongok tőle.



2018. jún. 29. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:

*Ezt (szerintem) örököltem, mert több felmenőmnek is volt hasonló természete, de ők öreg korukra is ilyenek maradtak...


Egyáltalán lehetséges megváltoztatni ezt?

2018. jún. 29. 10:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen dolgokon az segít, ha szembemegyek a félelmekkel és minél előbb. Mert minél tovább húzom, annál jobban erősödik. Társaságot annyira nem csípem, főleg, ha nagy, de ha ott vagyok, igyekszem mindenkivel beszélgetni, sokat mosolyogni, stb.
2018. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 2/2 Időpont ma 10:57


Én is próbálkozok, csak az olyan erőltetett, és emiatt gázul érzem magam :\. De ha többet járnék társaságba, kialakulna?

2018. jún. 29. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, rutint szerezni csak így lehet. Hogy akarsz megtanulni vezetni, ha nem akarsz órákat venni?
2018. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a szorongás kezelhető, stresszoldó módszerekkel, valamint kognitív megközelítésben is ("szembe megyek vele"). A szorongás nem öröklődik, hanem egy, a téged megelőző generációktól felvett minta. Igazából a két módszer kombinációja a leghatásosabb. Persze nem instant megoldást kínálnak.
2018. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz_39 válasza:

Szia


Én is vagyok és voltam is így. Tudom hogy piszok nehéz. Szinte elviselhetetlen néha a kín.


Nekem emberek között szokott jelentkezni vagy ha valahol szerepelnem kell, hát gyakorlatilag lelkileg meghalok. Borzasztó dolog ez a pánik.


Az utóbbi időben potitív megerősítéseket mondok, amik segítenek. Idő kell még a tudatalattiba átíródik. Előfordulhat hogy több hónap is akár. De csak kitartással lehet az ilyen szar programokon változtatni.

Határozd el hogy változtatsz, és HAJRÁ! :-)


Ja, és kerüld az alkoholt. Nem segít. Én márcsak tudom. :-)

2018. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!