Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi kötekedő,...

Miért van ennyi kötekedő, arrogáns idős ember ebben az országban?

Figyelt kérdés

Tegnap is jöttem haza biciklivel a munkából, de nem tudtam továbbmenni, mert keresztbe állt egy öregasszony, és úgy beszélgetett. Amikor pofát vágva félrehúzodott, még be is szólt, hogy "szívesen, fiatalember". El kellett neki magyaráznom, hogy attól, hogy idős, még arrébb mászhatna, vagy még jobb lenne, ha máshol beszélgetne, nem a b. út közepén.


olyan is volt, hogy megnyomom a gombot a zebránál, hogy zöldre váltson, erre beszól egy idős nő, hogy mit nyomogatom, menjek csak át.


Amikor Bpn tanultam, szintén csak egy lakásom mellett lakó nyugdíjas tanárnővel volt gondom, aki ahogy megtudta, hogy főiskolás vagyok, küldetésének érezte, hogy bebizonyítsa, hogy buta vagyok.


de fórumon is előfordult, hogy olyan nyugdíjas nő oktatott ki arrogánsan a magyar nyelvről, aki alapvető hibákat vétett.


Nem tudom megértem, mi bajuk van ezeknek a időseknek, elvétve udvariassal is találkozom, de 90%-uk kötekedő, tájékozatlan, bunkó, és mégis ők szidják a fiatalokat folyton..



2019. jún. 14. 07:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos az általad említett korosztály fiatalkora egy más ideológiai környezetben zajlott. Ez óhatatlanul nyomot hagy az ember személyiségében. Hozzá jön még egy va.lag rossz tapasztalat, saját kudarcélmény és tehetetlenségi megélés. Aztán ha még azt látja, hogy más jól meri érezni magát a bőrében ez egy tudattalan irigységet vált ki és szinte ellenségképként tekint az ilyen példány a fiatalokra.

Én egyszer vonaton utaztam, egy fiatal pár ült a másik oldalon. A lány laptopja véletlenül beleverte a napsütést egy vénasszony szemébe. De amit észrevette a lány, azonnal korrigált, hogy ez ne maradjon így. Mégis olyan rib.ancozás és mocskolódás tört ki az öreglányból, a végén én oltottam le, mert a két fiatal köpni nyelni nem tudott ettől az agressziótól.


Más dolog amúgy, hogy mert jár valami nekünk, attól még lehetünk nagyvonalúan gálánsak. Én mindig megköszönöm ha elengednek, még akkor is, ha nekem jogos ott menni. (Ezt a kérdésed kifejtésének legelejéhez írom, nem kimondottan kapcsolódik a kérdéshez)

2019. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem kötném életkorhoz a dolgot.

A "fiatalok" sem lehetnek valami büszkék magukra.

2019. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen ugyanez történt a barátommal. Csak ő kocsival jött és az utcában megállt a fószer és beszélgetett az egyik itt lakóval. Beállt a parkolóba a fószer és kiüvölt az ablakon, hogy "nagyon szívesen"...szóval vicc, hogy mit képzelnek magukról az emberek.
2019. jún. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom idősnek számítok-e, 45 éves vagyok, de csak egy példa.....

Ismerősöm 21 éves fia...


Folyamatosan okoskodik, mindent megmagyaráz, és poénkodik velünk, amikor egy társaságban vagyunk. Gunyoros, lekezelő, arrogáns poénokkal.

Ha az anyja nem lenne ott, már nagyon helyreraktam volna a kis szarost, a tisztelet teljes mértékű hiánya van meg nála, anyuka meg bszik rászólni.


Hatás-ellenhatás, akit nem neveltek meg kölökkorában, felnőttkorában fogják. Csak akkor már ez kínosabb...

2019. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

# 4/4


nálam 60+ emberek az idősek, egyik példánál írtam is, hogy nyugdíjas tanárnő.

2019. jún. 14. 08:25
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Mert az emberi közösség egy mesterségesen, szabályokkal és rendőri kényszerrel összetartott valami. Az emberek utálják a saját szűk köreiken létező többi embert, mindenki a saját kis világában él. Csak a fent említett kényszer miatt nem esnek rögtön egymásnak, de ez nem akadályozza meg őket, hogy minden másban keresztbe tegyenek a másiknak, akikben nincs érdekük.

Az ember nem fogja eldobni az egymillió éves ösztöneit csak azért, mert pár ezer éve civilizáltabban él.

2019. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Pár ezer éve" Nah ne viccelj. De rövid válasz: Nincs más nekik csak a halál, a fiatalok meg élnek, sima irigység.
2019. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2019. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Öregek tényleg kötekedősek
2019. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkoztam ilyennel, de nemigen foglalkoztat, úgyis hamar megdöglik, nem zavar sokáig. Egy ilyen majom kiszolgált egyszer egy boltba, panaszt tettem és másnap már kedves kiszólgáló volt. 😆
2019. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!