Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is szokott zavarni, ha...

Mást is szokott zavarni, ha melléülnek a buszon vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán buszozok, mert egyébként nincs rá szükségem, soha nem megyek sehova. Ma éppen úgy alakult, hogy tőlem egy kb. 180km-re lévő városba kellett utaznom és az út során 2x is leültek mellém. Mikor helyet foglalt a mellettem lévó ülésen egy huszonéves srác, konkrétan megmozdulni sem bírtam, annyira frusztrálva éreztem magam. Egy órán keresztül nem mertem inni sem, mert nem akartam a földön kotorászni a táskában. Alig vártam, hogy leszálljon. Ezt követően leült mellém egy nálam szerintem pár évvel fiatalabb lány, na az már sokkal kellemesebb volt és nem szorongtam, végre úgy éreztem kapok levegőt és megkönnyebültem. :D

2019. jún. 14. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Én csak azt nem szeretem, ha férfi, vagy idős valaki, vagy duci-nagyon duci ül le mellém vagy a közelembe, vonaton pláne, ha meg sem kérdezi illendően, hogy levághatja-e magát.

Nőkkel szemben nincs annyira problémám, bár sokszor az idősek találnak be szerencsétlenségemre...

2019. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Régebben zavart, de már kinőttem. Szerintem ma én vagyok az, aki másokat zavar :D
2019. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Enyhe szociofóbiára utal, de azt hiszem, hogy ez az emberek nagyobbik részénél így van. Nem véletlen, hogy ha van elég hely, akkor mindenki úgy ül le, hogy maradjon ki legalább egy hely a szomszédos személyig, hogy megmaradjon a személyes szféra. Ugyanez érvényes pl. a férfi vizeldékben az igénybe vevők közti távolság tekintetében. A szoros testi közelség, a személyes szféra hiánya enyhe agressziót vált ki az emberekből. Ugyanakkor tekintetbe kell venni, hogy milyen élethelyzetről van szó és az ember ahhoz idomítja saját érzéseit is. Engem inkább az zavar, ha a mellém ülő elhanyagolt, esetleg "szagos" is, esetleg elég testes és hozzám nyomódik a teste.
2019. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a férfi esetében még több szabad hely is volt, ráadásul olyan kettes ülés is, ahol nem ült senki, szóval nem is értettem...
2019. jún. 14. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Engem nem zavar, ha nem büdös és nem szól hozzám.

Sőt, pont az ellenkezője idegesít, mikor valaki a csomagjait is maga mellett utaztatja, vagy direkt a folyosóhoz közelebbi ülésre ül, hogy ne üljenek le mellé, ezáltal 2 helyet is elfoglalva.

2019. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

#5


Miután 2x is volt, hogy alig akartak kiengedni a kérésemre, ill. szintén 2x elaludtak mellettem és csak úgy tudtam kijutni, hogy át kellett másznom rajtuk, már én is csak a folyosóhoz közel ülök le, 2 helyet foglalva, sajnálom, nem kéne ennyi hülyének léteznie.

2019. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zavar, de a férfiak engem is jobban. Egyszer akkor vettem észre, mennyire feszülten ülök férfi mellett, mikor felállt mellőlem. A combom már be volt görcsölve, olyan kényelmetlenül szorítottam a lábam.
2019. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha leül vki, az még nem zavar, de ha hozzám ér, pl. mert nem fér el egy ülésen, az már igen. Meg ha büdös, az is. Főleg, amikor van hely máshol is. Volt már, hogy fogzam magam és átültem máshova, elvégre nem vagyok köteles senki mellett ülni, ha nem akarok.
2019. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!