Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem éreztek 'rossz' érzést...

Ti nem éreztek 'rossz' érzést miután megkaptok egy tárgyat amit nagyon szerettetek volna?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy új egeret a számítógépemhez. Fél év múlva sikerült megvennem magamnak, azonban közel sem örültem annyira neki, mint ahogy kellett volna örülnöm...

Ugyan ez volt a Rubik kockámnál. Rendeltem egyet, több mint 1 hónapot vártam rá, de mikor megkaptam, szinte nem is tudtam örülni neki, pedig az előtt, mielőtt megvettem volna, akkor még tökre örültem, hogy végre nekem is lesz egy jó minőségű Rubik kockám.


Szinte bármilyen tárgyra ezt érzem... Pl. boltban látok kolbászt, megkívánom hogy milyen jó vacsit tudnék belőle csinálni, de mire hazaviszem/megveszem már nem is kívánom.


Olyan üres leszek belül, azt érzem, hogy már nincs újabb cél, amit szeretnék megkapni... és félek, hogyha megveszem/megkapom 'az éppen aktuálisan szeretett tárgyamat', akkor megint ürességet fogok érezni belül, és olyan érzésem lesz, hogy minek kellett ez nekem, és alig fogom onnantól használni a tárgyat...


Tegyük fel, szeretnék egy rollert. Ha megkapom akkor belül azt érzem, hogy 'megkaptam végre azt amit szerettem volna', és ennek jó érzésnek kellene hogy legyen. De nem az. Hanem kissé szomorú, és azt érzem, hogy nincs újabb célom...


Kissé hülyén fogalmaztam tudom, de remélem valaki rajtam kívül átéli ezt az érzést, és tudja miről beszélek. :)


Egyébként találtam egy képet az interneten, nekem pontosan ilyen érzésem van a kívánt tárgyakkal kapcsolatban: [link]



2019. jún. 15. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok sok tanulmány készült már arról, hogy a tárgyak nem boldogítanak. Az élmények annál inkább.

Szoktál vágyakozni élmények után? Pl, hogy elutazz valahová vagy valamilyen konkrét program iránt?

Ha ige és mondjuk sikerül eljutnod egy vágyott helyre, akkor is ezt érzed?

2019. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a tárgyakkal kapcsolatban van ilyen érzésem, hanem az elért eredményekkel. Elérek valamit, ami nehéznek tűnik, legyen az diploma, PhD, külföldi előadói-meghívás, szakcikk, bármi, amit addig nagyon szerettem volna, és amikor megvan, akkor nem értem, hogy miért vágytam rá, ez "szinte természetes", hogy meg kell legyen és megvan. De mostmár megpróbálom magam ránevelni, hogy örüljek annak, amit elértem az életben.
2019. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyaralásokon is ez van. Régebben, amikor még kicsi voltam (8-9 éves), akkor még vártam a nyaralást, és tök jól éreztem magam ott. És jó élmény volt hazajönni is. Mostanában van hogy egész évben a nyaralást várom, és mégse lesz jó élmény, inkább már azt várom, hogy jöhessek haza onnan... "legyek túl rajta"... de ezt inkább már csak akkor érzem, mikor ott vagyok. Addig igazából vágyom rá, hogy "de jó lenne most a vízben, ebben a nagy melegben"... vagy ilyenek.
2019. jún. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!