Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak osztályfőnökkel kapcsol...

Vannak osztályfőnökkel kapcsolatos rossz emlékeitek? Szerettétek őt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
egyikről nagyon rossz van. egy nívós egyházi iskolába irattak be anno szüleim (nem paptanoda) és ide főleg ilyen doktor meg ügyvéd urak, válllakozók csemetéi jártak. én szegényebb családból származom, sima munkásosztálybeli...hát ezt éreztették is velem. pl. csak én nem mehettem ki wc-re óra alatt. be ekellett vizelnem és feltakarítanom. ha valaki lopott, engem kivezettek az osztály elé és kiöntötték a táskámat, majd össze kellett szednem. mindez ment általános 6.-ig. amikor már nem bírtam és elvittek onnan. egy rettentő szakasza volt ez az életemnek, örökbe belémverték, hogy csak egy kis tetü vagyok, mert annak születtem és úgy is döglök meg. de legalább egy becsületes, gerinces tetü. - amúgy az említett iskola Arrabona városban található, és egy püspök nevét viseli.
2012. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt,általánosban 8.ig nagyon aranyos és jó osztályfőnkeim voltak,aztán 8.ban egy paraszt, 9-11.ig szintén egy nagyon aranyos nő (még most is tartjuk a kapcsolatot,22 vagyok) ,utolsó évben egy férfi őt is szerettem .

Az okj-n egy elmebeteg volt,de ott már nem számitott túl sokat.

2012. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindig mindenbe beleszólt. A személyes életébe is mindenkinek. Engem pl. folyton elkapott, hogy ne járjak azzal akivel. De olyan szinten idegesítő volt, hogy még anyám is mondta neki, hogy állítsa már le magát, egyrészt, azért mert a srác nem jó tanuló, nem jelent semmit, lehet, hogy csak nem foglalkoznak vele eleget otthon, másrészt, meg amúgy sem akarok hozzá menni annyi idősen. De komolyan ilyenekkel jött, hogy nekem ötöseim vannak, neki meg kettesei szóba se kéne állnom vele. Az általános iskolás is ilyen volt, az meg mikor egyik osztálytársamék családilag eldöntötték, hogy a gyerek egy jó szakközép angol tagozatos osztályába megy, akkor elkezdte megmagyarázni, hogy de hát ő okos és menjen inkább gimnáziumba meg ilyenek.
2012. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Kozépsuliban volt. Nem nagyon csíptuk az ofot, nem sok mindent tett meg az osztályért. Erettségin tortént meg, hogy o jott be írásbelin felugyelni. Angol volt és 2 csoportra voltunk osztva, monitorit írtunk (kulfoldon élek). Na szoval a mi csoportunk az ofot kapta meg, a másik csoport pedig egy másik tanárt. Az ofonk nem engedte meg, hogy esetleg segítsunk egymásnak. Nagyon szigoru volt, még egy pisszt sem lehetett hallani. A másik csoportban pedig engedte a pedagogus, hogy mindeni segítsen a másiknak, hogy minnél jobb jegy legyen és mindenki átmenje a vizsgán. Szerintem ez szemétség volt az osztályával szemben.


25 N

2012. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ú, harmadik vagyok! Meg eszembe jutott, hogy volt egy nagyon jó fej tanár, akit a többiek nem szerettek, hozzájártam faktra és úgy gondolta az ofő, hogy én jó tanuló okos kislány vagyok és mindig próbált belőle kiszedni információkat, pletykákat, vagy miket csinálunk órán, hátha én majd besúgóként valami kompromittálót mondok arról, akit nem szerettek. Sose mondtam semmit, de úgy utáltam érte, hogy mégis mit gondolt rólam!
2012. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztálytársamnak súlyosan pszihés beteg volt az apukája és egy rossz pillanatban felakasztotta magát.

A srác alapvetően jó tanuló volt, de az apja halála után eléggé leeresztett. Erre "kedves" ofőnk:

-Mit szólna apád, ha most látna?! Biztos azért akasztotta fel magát, mert ilyen tróger fia van!

Aznap az egész olytály osztályfőnöki intőt kapott.

Szegény srác. Ennyien soha nem álltak ki mellette.

2012. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Általános iskola alsó tagozatban az osztályfőnököm soha nem ismert el, mert az én szüleim nem haverkodtak vele, nem vittek ajándékokat, meg amúgy is szegények voltunk. Nekem sosem segített semmiben, nem szólított fel, ha jelentkeztem. Tudta, hogy nekünk nincs pénzünk osztálykirándulásra, mégis megszégyenített az egész osztály előtt. Azt mondtam, hogy nem szeretnék elmenni a kirándulásra(mi mást mondhattam volna), erre kijelentette, h nem vagyok közösségi ember, mindenből kihúzom magam, stb. 10 éves voltam, nem tudtam magam megvédeni. Most csak ennyi jutott eszembe. Ma már nem számít, mert megkapta ő az élettől rendesen a magáét. Hiszem, hogy az ilyen bűnök nem maradnak büntetlenül.
2012. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves első, te külföldi vagy?
2012. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Általános alsóban,volt egy osztályfőnököm, akit eleinte kedveltem, de mikor saját bőrömön tapasztaltam, milyen kivételezős és rosszindulatú, akkor nagyon megutáltam.Történt egyszer, hogy találtam a földön egy takarék bélyeget, ami eltettem, abból a célból, hogy megkeresem, ki vesztette el és visszaadom neki.Néhány embert meg is kérdeztem szünetben, sajnos, az egyik strébert kis tripákot is, aki a az ofő kicsi kedvence volt és azonnal szaladt árulkodni, hogy én elloptam a bélyeget.Persze, a hülye ofő neki hitt és fél évre elvette a nyakkendőmet, ami akkoriban elég nagy szégyennek számított.Tehát igazságtalanul büntetett meg.A nyakkendőt nem is bántam, de azt egy életre megtanultam, hogy a becsületesség nem kifizetődő, azóta, ha találok valamit, csak szó nélkül elteszem.

Volt ennek az osztályfőnöknek egy másik,emlékezetes dobása is.Egyszer bolond anyám nem tudom, minek, de elmondta neki, hogy néha behozza nekem a reggelit(nem tudom, mi van ebben különleges?...), minden esetre, az a nyomorék azzal kezdte a napot, hogy az osztály előtt elmesélte, hogy nekem anyám ÁGYBA szokta hozni a reggelit, de mindezt olyan gúnnyal, hogy az egész osztály kiröhögött.Nos, szerencsére nem soká érdekelte az osztálytársaimat ez az információ, bennem viszont csak nőtt a tanárnő iránti gyűlölet.Mindez már nagyon sok éve volt, de máig is vágyom arra, hogy egyszer összetalálkozzam vele, mert szeretnék végre én is mondani neki valamit, amit haláláig nem felejt el!


Amúgy hozzátenném, anyámmal jóban volt , tehát már a az ő jó viszonyukra tekintettel , viselkedhetett volna velem is normálisan.Anyám mikor abba suliba iratott át, örült, hogy idős tanárnénihez kerülök, biztos jól fogom érezni magam nála, mert tapasztalt a gyerekekkel.Aha, persze!....

A későbbi osztályfőnökeimről sem tudok különösebben jókat mondani, de ez az első tanárnő, akiről írtam, túltett mindegyiken!

2012. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
első vagyok - nem vagyok külföldi. arrabona egy magyar város római neve, google és máris tudod hol van ez a nívós kis iskola
2012. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!