Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látom azt, hogy sok...

Miért látom azt, hogy sok esetben a nők agresszívabbak és alpáriabbak?

Figyelt kérdés

A kérdésemet kifejtem. Nem sovinizmus vezérel, NEM SZERETNÉK TÁMADÓ MEGJEGYZÉSEKET KAPNI!

Kérdésem indoka: sokszor azt hallom, hogy nők, lányok gyakrabban anyáznak, káromkodnak, illetve a b+, g**, f** gyakrabban hagyja el a szájukat. Emellett, mivel vezetek, sokszor látok olyat, hogy ha szabályt szegnek, veszélyes manővert csinálnak, ezért dudálok, akkor még ők vannak felháborodva. A fizikai agressziót részükről elfogadottnak, férfiak részéről tiltottnak tartják.

Ti ezt hogy látjátok? Mi lehet ennek az oka? Mi a véleményetek erről?

Nem a nemek közti vitát szeretném kirobbantani, nem is szeretnék támadó megjegyzéseket kapni. Nem minden nőre érvényes ez, csak egy bizonyos retegre. Erről szeretném a ti nézőpontotokat is megismerni. Köszönöm.



2019. jún. 17. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mivel egy kocsma felett élek, ezért hihetetlenül elfogult vagyok az agresszió tekintetében, de nem így látom; az anyázás és bmegolás nem nemfüggő, hanem társadalmi réteg függő - szóval bizonyos körök oda-vissza bmegolnak egymásnak, és náluk ez a kultúra, más körök meg ritkábban használnak ilyen szavakat.

Agresszió tekintetében meg tapasztalataim szerint nem nagyon lehet összemérni a két nemet; női agressziónál általában max egy pofon elcsattanik, aztán ennyi volt (nyilván van kivétel, amikor elfajul a dolog, de az átlagról beszélek) férfi agresszióhoz pedig nem árt rendőrt hívni, biztos, ami biztos.

A női agressziónak nincs akkora súlya. Ha azt hallom este, hogy két nő ordít egymással a ház előtt, attól még simán el merem hagyni a lakást, ha viszont férfiak üvöltöznek (ami egyébként gyakoribb) akkor kivárom amíg elkotródnak, mert még a végén fejbe talál egy sörösüveg.


De ez csak a hétköznapi agresszió. Ha akarod látni a nagyobb képet, akkor keress rá bármelyik bűnügyi statisztikára, mert az agresszív bűntettek minden fajtáját a férfiak vezetik (nemi erőszaktól testi sértésen és családon belüli erőszakon át egészen a gyilkosságig) ami nem a semmiből jön.

2019. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel én is egyet értek, sajnos én is férfiként tapasztalom, hogy eléggé kemény dolgok történnek. Én dolgoztam vendéglátásban, fuvarozásban,futár is voltam, volt részem az "éjszakai életben". Itt inkább a hétköznapibb dokgokra lennék kíváncsi, az erőszakos bűncselekmények döntő részét tényleg férfiak követik el. Sajnos volt már rá precesens, hogy szemlélőként, de átéltem ilyet. Köszönöm a válaszodat, lényegében akkor inkább egy bizonyos társadalmi réteghetz tartozók produkálnak bizonyos dolgokat. Mondjuk talán még az elmeállapot (túl sok stressz, egyéb betegség) is közrejátszhat ebben.
2019. jún. 17. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyre jobbban tapasztalom én is ezt. Talán mert nem akarnak a férfiaktól lemaradni...
2019. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mostanában egy iskola mellett álltam meg többször a kocsival, pont délután mikor a nagyobbakat kieresztik, ők nemtől függetlenül nagyon csúnyán beszélnek, de talán én is ilyen voltam, csak most már így furcsa gyerekek szájából hallani.

Legutóbbi beszólást férfitól kaptam "tekerd a kormányt te őrült" ablakon kiordítással, de nem értettem miért mondja, másik sávban kanyarodtam, na mindegy... viszont férfi volt az is aki legutóbb kérès nélkül segített a közúton. Nők velem nem durvák, bár néha úgy érzem az a rosszabb, sosem tudom mikor tényleg kedvesek, vagy mikor gondolják azt mikor mosolyogva, udvariasan beszélnek hozzám, hogy legszívesebben megfojtanának, de ez talán csak egy rossz tapasztalat miatt van bennem. Vannak nők akiknek természetes az állandó csúnya beszéd, de róluk nagyjából tudom is, hogy azt mondják amit gondolnak, nekem könnyebb az ilyen emberekkel. Nem vettem észre így különbséget, inkább az tűnt fel, hogy régebben hivatalokban, irodákban, nem ment ennyire a nyílt bmegolás mint mostanában. Legalábbis nem ehhez voltam szokva, nincs bajom a csúnya beszéddel sem, csak mikor már feleslegesen is odateszik minden fél mondat után, vagy ha tényleg támadóan jön, az számomra szokatlan.

2019. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A kérdésemet kifejtem. Nem sovinizmus vezérel, NEM SZERETNÉK TÁMADÓ MEGJEGYZÉSEKET KAPNI!"


Ezt elszúrtad,most minden agresszív nő meg fogja itt játsszani a kisangyalt,sosem derül ki az igazság:D


Nos,elég összetett téma ez.Én már kaptam hideget-meleget férfiaktól és nőktől is.Több,velem is agresszív nővel találkoztam már,de nem vagyok benne biztos,hogy ők az agresszívabbak.Talán igen,nem tudom.Itt inkább arról van szó,hogy félreismertük őket,illetve nem akartuk meglátni ezt az árnyoldalukat,ami bennük is ugyanúgy megvan,mint bennünk,férfiakban.


"A fizikai agressziót részükről elfogadottnak, férfiak részéről tiltottnak tartják."


Alapból a női agresszióval(a fizikaival sem)feltétlen lenne baj,ha sokan nem manipulálásra használnák(hanem mondjuk jogos önvédelemre,ha valaki meg akarná őket erőszakolni,,megütni,kirabolni)Az ok nélküli(ha a férfi nem nyúlt egy ujjal sem a nőhöz)női fizikai agresszió csúnya manipulálás,és ezt a buta fajta férfiak be is nyelik.Ebből van a balhé,verekedés,mert a pali csak azt látta,hogy a nője megütött valakit.Ilyenkor természetesen nem a nője a hülye,hanem a szegény,szerencsétlen áldozat szerepében van,aki csak próbálta megvédeni magát egy erőszakos férfitól...


Az agresszió okai pedig,lehetnek-már ha jól sejtem-Mindkét nem fél a másiktól valamilyen mértékben.A férfi általában erősebb a nőnél.Ez félelmetes lehet számukra.Feltételezésekbe bocsájtkoznak:Mi van ha megüt? ha nem tudja magát kontrollálni? Vagy:Nem akarom,hogy uralkodjon fölöttem,nem akarok cseléd lenni.Ezért a nő kezdi el élből kontrollálni a férfit.

De ugye mondhatnám a viccet is,ami nem is annyira vicc:

"Kezelhetetlen nő nincs,csak kielégületlen"

És ezen most fölösleges bárkinek is megsértődni.Férfiakat is ugyanúgy érinti ez a probléma.

A nők férfiasodnak,közben lenézik a férfiakat,hogy azok puhányak,gyengék.

Vagy esetleg a nők keményedtek meg túlzottan?

Persze,nem is könnyű helytállni nőként ebben a világban.Csak az a baj,hogy a nők megkeményedése viszont a férfiak keményedési Khmm...kedvét robolja.A nő nem kapja meg azt,amit akar.Még agresszívabb lesz.A férfi még inkább letojja a nőt,mert agresszív nővel mit kezdjen? És így megy a libikóka oda-vissza.

2019. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!