Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől-, és miért változott...

Mitől-, és miért változott meg ennyire a társadalom hozzáállása?

Figyelt kérdés
Régebben, amikor különböző fejlesztésekre jártak a gyerekek, tanulók, vagy a felnőttek pl.: lelki tanácsadásra, stb., akkor még a szakemberek nagy része segítette, támogatta a hozzá fordulókat. Ma, ha megy valaki egy foglalkozásra, akkor kb. az van, hogy „ha jön, jön, ha nem, nem”, tehát nem mennek az ügyfél után a szakemberek. Így meg csak vannak emberek a nagyvilágban a bajukkal, egymást ingerelve. Tehát az összetartozás, felelősségérzet sokkal erősebb volt régen, mint ma.

#út #pénz #hagyunk #senkit az
2019. jún. 18. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 3 öltés miatt kellett bemennem a megyei kórházba, utoljára kb 17 éve voltam kimondott kórházban akkor még gyerekként, most pedig megtapasztaltam azt a fene nagy felelősségérzetet az ott dolgozóktól... A színvonalat tükrözte a hozzáállás megcsináljuk de "eredj a f____a", szinte én szégyelltem magam amiért kötelezően oda kellett mennem, én tehetek arról hogy az a rohadt orvos nem aludt előtte kitudja hány órája? A sebkötöző miután megcsinálta a kötésem, 5 perc után már bóbiskolt..... Dolgozó emberként tudom jól hogy ha nem pihen az ember akkor ilyen ingerült hülyévé válik..., egyszer-kétszer meglehet csinálni, 12 órás műszak után én is utaztam 300km-t autóvásárlás miatt, amit még haza is hoztam, és akkor voltam ébren pontosan 26 órája...


Ezek a példás szakemberek fillérekért dolgoznak, így semmi motivációjuk nincs, kb ugyanúgy él egy orvos már, mint egy kohászati melós abból a nettó 170-250e ft-ból.

Így nem csoda ha maguktól nem törik magukat, engem úgy neveltek, hogy mindig úgy kell viselkedni másokkal ahogyan én is elvárom, hogy velem tegyék.

2019. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a dolgot. Az emberek egy része sosem foglalkozott komolyabban másokkal, egy része igen. A szakemberek nem igazán szoktak utánamenni semminek és nem is ez a dolguk. Ha valaki nem vesz igénybe egy szolgáltatást, akkor szerinted régen elmentek az illetőhöz, becsengettek és lenyomták a torkán vagy mi? o.O
2019. jún. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es a példát.

Kár, hogy más meg nem érti a problémát, ezek szerint minden "szupcsi"...

2019. jún. 19. 07:05
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
#2-nek van igaza, egy szakembernek az a dolga, hogy segítsen annak, aki igénybe veszi az általa nyújtott szolgáltatást. Attól, hogy ezt a feladatot betölti nem lesz a "páciense" gyámja, gondviselője, nem lesz felelős azért, amit tesz. Ha emberileg érdekli az illető, akkor megteheti, hogy a szabadidrjében, magánéletében is foglalkozik vele, de erre senki nem kötelezhető. Kb olyan ez, mintha orvos lennék és Mari néni nem jelent volna meg a megbeszélt időpontra és engem vennének elő, mert egyébként út közben összeesett és meghalt és mi az, hogy annyira sz#rtam rá, hogy nem is mentem el megnézni, hogy mi van vele, pedig lehet, hogy megmenthettem volna.
2019. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!