Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elégedetlenkedek folyton?

Miért elégedetlenkedek folyton?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves srác vagyok. Kb fél éve tértem haza külföldről 4,5 évet voltam kint. Az a bajom ,hogy görcsösen ragaszkodom a pénzhez és folyton agyalok mire költök mennyit és hogyan. Ez a pár év alatt letudtam egy jelentősebb tartozásom ,vettem egy csodás autót kb 2,5 millióért és így is maradt kb 11 millió amit félre tettem. Ezt nem felvágásból írom csak tényként. Sokszor megkérdezem magamtól mégis mire nem elég ez a pénz mikor másnak 100 ezer forintja sincs és küszködik? De valahogy válaszolni sosem tudok erre a kérdésre. Akartam egy időben házat venni de lemondtam róla egyrészt semmi kedvem nem volt tovább évekig kint gürizni másrészt testvéremmel lakok együtt és nagyon olcsón jön ki a lakhatásom. Szerintetek mi lehet a bajom? Folyamatosan stresszelem magam ha jön egy kis plusz kiadás , holott ha ügyesen használom a pénzem nagyon sokáig biztos körülmények közt tudok élni egyfajta anyagi biztonságban.
2019. jún. 19. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán attól van, hogy nem tanítottak meg bánni a pénzzel, ezért bármi van, akkor se vagy magabiztos, folyton van benned egyfajta bizonytalankodás, hogy vajon jól csinálod-e. Meg persze valamilyen szinten mindenki aggódik azért a pénzügyeivel kapcsolatban, mert oké, ma van, de ki tudja, később is mindig lesz-e valamis normális mennyiségű félretett pénz, amihez lehet majd nyúlni, ha baj van.
2019. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha ennyi pénzem lenne :D Persze én is gyűtögetek, de nem mindig jön össze ilyen kevés fizetés mellett. :D


24/L

2019. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Màr nem azert de a gazdagos is pont azert gazdagok mert megnezik mire költenek, szamlakat kernek, elnek a kedvezmenyekkel, gondolkodva vasarolnak, stb
2019. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni, hogy panaszkodsz vagy dicsekszel.
2019. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hagyd a bankban, hogy hagy kamatozzon! Amit most keresel itthon, ott is oszd be, hogy mit teszel hozzá, mennyit engedhetsz meg magadnak. :) Nagyon jól fog még jönni.

Én pl a fizetésem nagy részét most kezelésekre költöm, hírtelen felépő betegség miatt.

2019. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!