Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki alkoholista, az miért...

Aki alkoholista, az miért kezd el magából kivetkőzve üvöltözni, amikor szembesítik őt alkoholizmusával? Miért nem ismeri el függőségét?

Figyelt kérdés
Még akkor sem, ha nem akarják leszoktatni vagy súlyosabb esetben orvosi kezelés alá vetni. Csak megmondják neki a valót. És mindegy hogy józan pillanatában van vagy sem. Nem konkrét eset, csak egy általános kérdés.
2019. jún. 20. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert alkoholista.
2019. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem minden alkoholista ilyen, ez is csak általánosítás a részedről.
2019. jún. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert az az állapot neki a természetes, abban érzi jól magát, illetve a szervezete, mert már annyira kívánja a piát, hogy nélküle nem képes meglenni.
2019. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bagósokkal volt már esetem amikor megkérdeztem hogy minek cigarettázik, akkor rendszerint a "tudom hogy nem kéne", vagy az "ez az egyetlen káros szokásom" a válasz, viszont higgadtan. Egy alkesztől sosem merném megkérdezni minek iszik, mert biztosan hevesebben reagál. Mondjuk engem nem zavar se a másik alkoholizmusa, se a dohányfüst, csak az okát kérdeztem
2019. jún. 20. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert tudja hogy ez a helyzet, valószínűleg szégyenli is valahol, viszont nem tud vagy nem akar ellene tenni. Ez kiválthat szerintem agressziót. De mint előttem is mondták, ez általánosítás, valószínűleg nem mindegyik alkoholista reagál így
2019. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
Mert az alkoholista hosszú távon pontosan azért iszik, hogy ne tudjon a problémáiról. Hogy saját maga helyett a külvilágot lássa romhalmaznak. Egy alkoholistának általában kevés dolog fáj jobban, mint amikor fel akarják ébreszteni abból az álomvilágból, ahol ő okos, erős és ügyes, csak hát az a rohadt világ mindig keresztbe tesz...
2019. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!