Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tanácsoljak a barátomnak?

Mit tanácsoljak a barátomnak?

Figyelt kérdés

Van egy barátom (nem a legjobb, de sokmindent megbeszélünk), és a minap nem tudtam értelmesen érvelni arra, amit mondott:


A szitu a következő:

- 26 éves, nagyon sokat dolgozik, ezért egyetemre akar menni. Nem jó akármilyen főiskola, elég magas ponthatárúakat célzott meg, mondván, őt csakis azok érdeklik. Más semmi. (állatorvosi, általános orvosi, pszichológia)

Tehát szeretne segíteni az embereknek/állatoknak, de egyben magas titulust is akar, hogy magas rangja legyen.

(Ezt nem mondta így, de ismerem, mert mindig azon izgul, mit gondolnak róla mások, mindenkinek meg akar felelni, mindig a legjobb akar lenni, és szereti ha felnéznek rá, ha valamivel el tud dicsekedni).

Újraérettségizett néhány tantárgyból emelt szinten is, megcsinált 2 nyelvvizsgát kb. 2 és fél év alatt.


Mikor ma megkérdeztem, milyenek lettek a vizsgái, először annyit írt, hogy nagyon csalódott az eredményei miatt. Hogy akármennyit tanult rájuk, még mindig nem elég ahhoz, hogy felvegyék.


Erre először azt tanácsoltam neki, hogy keressen más szakot, vagy csináljon egy új szakmát (egyből lehurrogott).

Utána pedig hogy javítsa ki, de arról sem akar hallani, mondván neki erre meló mellett nincs még egyszer ideje meg idegrendszere.


Már hagytam volna a fenébe, hogy akkor csináljon, amit akar, biztatni nem érdemes ilyen embert, de üzent még egy újat, hogy idézzem:

"úgy látszik, valami nem akarja, hogy tisztességes, rendes munkám legyen. Nem az a feladatom, hogy segítsek másoknak.

Lehet hogy nekem mást kell csinálnom, és talán a lopásban, csalásban, bűnözésben több sikerem lesz.

Ha nem jobbra visz az utam, hát megyek balra!"


Vissza is írtam, hogy ügyvédnek hátha felveszik, vagy politikai pályára. De csak viccből.


Ő pedig visszaüzent (és azóta nem is jelzett vissza semmit), hogy nem viccből írta. Tényleg el fog kezdeni először csak apró dolgokat csenni, utána jöhetnek a betörések, vagy lopások, esetleg üzletelgetések.



Remélem hogy csak hirtelen felindulásból mondja ezt,

de kicsit aggaszt, mert félek, hogyha valamit mégis tesz, akkor engem is elővehetnek. Nem?


Mit mondhatnék neki? Közhelyek kilőve, jóformán semmire és senkire nem hallgat, csak megy előre mint a bányaló.


Tegyek a rendőrségen bejelentést?

Úgy hogy még el sem követett semmit?


Ti mit tennétek?


2019. jún. 20. 20:27
 1/3 anonim válasza:

Úristen, nehogy feljelentsd szerencsétlent.....

Csak kikészült, mert nem lettek jók az eredményei. Jó esetben majd feldolgozza és próbálkozik tovább, hogy elérje, amit akar, vagy változtat a céljain.

2019. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem csinált semmit addig ártatlan.
2019. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, semmi rendőrség.


De maga az alaptémâval mi legyen?


Szerintetek normális ez a reakció?

2019. jún. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!