Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik öngyilkosak akarnak...

Akik öngyilkosak akarnak lenni, miért ide írogatnak a gyakorira?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap olvasni valakit, aki meg akarja ölni magát. Ez egyben nyomaszt, és dühít, hogy miért ide írják ki, ahelyett, hogy tennének valamit. Én is voltam már olyan helyzetben, hogy majdnem meg akartam tenni, de előtte nem írtam ki a netre, és nem híreszteltem, hogy sajnálgassanak.

Ez egy segélykiáltás, vagy feltűnési viszketegség, vagy simán lustaság?

(Elnézést, ha valakit megsértettem a kérdésemmel.)


2019. jún. 20. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer beszóltam egy ilyennek párszor, kiderült, hogy nárcisztikus személyiségzavara van valószínűleg. Halálos fenyegetést írt nyilvánosan egy másik válaszolónak, tehát valószínűleg az általad is említett feltűnési viszketegség áll a dolog hátterében, csak ez klinikai eset. Ugyanez az okozója egy csomó értelmetlen és provokatív kérdésnek az oldalon szerintem.
2019. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy segélykiáltás ahogy te magad is írtad. És azért ide írják, mert itt nagy valószínűséggel válaszól nekik valaki, és meghallgatják (vagyis elolvassák) őket.
2019. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Én sem értem, megkérdezik hogy öngyilkosok legyenek-e én meg beírom hogy igen, erre törlik a válaszomat.
2019. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Segélykiáltás/figyelemhiány. Én egyszer majdnem megcsináltam, nagyon rossz érzés volt. Az internetre persze nem írtam ki, tényleg meg akartam tenni, pont nem a gyakori járt a fejemben :D

Mindenesetre egyszer angolul keresgéltem egyszer ezzel kapcsolatban és ráakadtam egy oldalra ami alapvetően segélynyújtásról szólt volna de elhagyatott lett, és öngyilkosok használták elbúcsúzásra. Azt jó sokáig olvastam, az is durva volt (mindenki kb csak egy bejegyzést írt, szerintem a többség tényleg megölte magát).

2019. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyszer-kétszer már írtam ilyeneknek, hogy szívesen beszélgetek velük. Leírták a problémájukat, és általában vissza se írtak, amikor megpróbáltam a lelkükre beszélni.

A másik eset, hogy kiderült, hogy valami bagatell dolog miatt akarja kinyírni magát a lány, mert apuci nem engedte el valahová. És hosszú, 10000000 karakteres levelet a képembe tolt erről :D

2019. jún. 20. 21:41
 6/10 dellfil ***** válasza:
67%

Nem tudatosan, de segélykiáltás. így van. Komolyabban kéne venni, és nem dölyfös arroganciával, lekezelően elküldeni őket a... egy melegebb égtájra.

Persze lelke rajta mindenkinek.

"... Ez egyben nyomaszt, és dühít, hogy miért ide írják ki, ahelyett, hogy tennének valamit."

Na ja. Lehet így is. Igen! Meg kell mondani neki, ne nyavalyogjon, hanem tegye. Hulljon a férgese azt a #>˛ä^>#@-át a nyavalyásának. A gyáva féreg...

Senkit nem sértettél meg. :) De én téged, valószínűleg. De nem kérek bocsánatot, csak azt mondom nem kell haragudnod azért amit fentebb mondtam.

Hogy miért? Azért, mert mint írod, " Én is voltam már olyan helyzetben, hogy majdnem meg akartam tenni,.."

De nem tetted meg. Itt vagy, - hál' istennek - élsz és virulsz. Na AZT ahogyan megoldottad, AZT add át segítségként a szerencsétlen marhájának. Lehet, hogy segíteni fog neki is...


dellfil

2019. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dellfil ***** válasza:
67%

Na most kérek bocsánatot. Nem láttam az legutóbbi bejegyzésedet.

Bocsánat.


dellfil

2019. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Mert bohócok.

Ahol lakom pár éve egy ismerősöm sokadjára is összekapott a csajjal 11 éve ismerték egymást, akkor délután elment valamerre, és keresték mindenfelé, végül a kisvasútnál végállomás erdős részén kötötte fel magát, ahol még mi is bandáztunk mert hangulatos hely volt.


Szóval ennyit arról hogy valakinek csak a szája jár, mert figyelemre vágyik.

2019. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dellfil ***** válasza:
67%

Igen, valóban sokan csak "komolytalankodnak" ezzel, (sok pszichopata rendszeresen fegyverként használja például) de ha csak egyet is - a valóban öngyilkos jelöltek közül - megmentesz, már pariban vagy az ezer idiótával szemben.


dellfil

2019. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én volt, hogy depresszióval, szorongással kapcsolatban írtam ki valamit.. lényegében igen, ennyire szenvedtem, nem tudtam senkinek elmondani, sehova fordulni, és már lehetetlen volt magamban tartani. Nem mondom, hogy megoldást vártam, de lekötött valamennyire, kaptam pár kedves szót, tanácsot..

Egy nagyon kicsit, de tud segíteni.

Amikor öngyilkosságot említettem a kérdéseimben, akkor tényleg meg akartam halni, bár tudtam hogy nem lesz merszem megtenni. Bár ezt le is írtam.

Remélem segítettem :)

2019. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!